اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » آیا زکام با هیپنوتیزم قابل معالجه است؟

آیا زکام با هیپنوتیزم قابل معالجه است؟

آیا زکام با هیپنوتیزم قابل معالجه است؟

آیا زکام با هیپنوتیزم قابل معالجه است؟

چند رویداد  ذکر شده در بالا، چند نمونه از طرز ایجاد و اثر اضطراب روانی بود. روز به روز اثر و نفوذ فکر بر روی بدن بیشتر کشف و شناخته می‌شود. اخیراً پس از چهار سال تحقیق انجمن پزشکی انگلستان گزارش داده که: علت درد عضوی بیمار در حقیقت از مغزش سرچشمه می‌گیرد. اکثر اوقات زکام مزمن ممکن است مربوط به فشارهای عاطفی یا عصبی باشد.

در فاصله چهار سال ۱۰۹ بیمار به زکام مورد آزمایش و بررسی قرار گرفت. آزمایشات مرض‌شناسی  و اشعه ایکس نشان داد که این زکام‌ها علل جسمی نداشته‌اند. ۷۹ درصد زکام‌ها علل عصبی داشتند و ۲۱ درصد بقیه به علت اضطراب روانی بوده. بررسی محیط و اوضاع و احوال زندگی از ۱۰۹ بیمار نشان می‌داد که عجز و ناتوانی و رنجش جنبه عمومی و همگانی داشته است.

این آزمایشات و بررسی‌ها نشان می‌دهند که «اضطرابات روانی» تا چه حد در ایجاد بیماری‌های مختلف جسمی موثر هستند و به طوری که می‌بینیم هیپنوتیزم به عنوان یک روش سریع و موثر برای معالجات این قبیل امراض به کار می‌رود.

هیپنوتیزم البته نمی‌تواند علل بدبختی‌ها و ناراحتی‌ها را از قبیل فقر، یا بدشانسی‌های فردی، جنگ‌های جهانی و نظایر آن را از بین ببرد، ولی می‌تواند مردم را قادر سازد که با مشکلات و گرفتاری‌ها و بدبختی‌های زندگی روبه‌رو شوند و در صورت موافق بودن اوضاع و احوال بر آنها فائق شوند. گرفتاری‌های زندگی، مردم را دچار اضطراب کرده و آنها را به سوی دکتر و دارو و شربت می کشاند، هیپنوتیزم می‌تواند روحیه مبارزه‌کنندگان در زندگی را بالا برده و آنها را از متوسل شدن به دارو و شربت محفوظ و در امان دارد.

در حال حاضر بیماران عصبی نخست به پزشکان عمومی مراجعه می‌نمایند و با خوردن دارو  و نوشیدن شربت‌های مقوی اضطرابات روانی خود را تحکیم و تثبیت می‌نمایند و آخرسر وقتی پس از ماه‌ها و سال‌ها نتیجه نگرفتند به عنوان آخرین پناهگاه و اخرین امید به طرف هیپنوتیزم رهسپار می‌شوند.

مدت زیادی نیست که دانشمندان روانپزشک جهانی متوجه هیپنوتیزم شده‌اند یعنی پس از جنگ جهانی دوم عده‌ای از روانپزشکان به عللی از(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) روانکاوی نومید شده و مجدداً به طرف هیپنوتیزم متوجه شده‌اند بنابراین می‌توان گفت این علم تنها در کشورهای امریکا و اروپا جوان نیست، بلکه هنوز کودکی است که دوران شیرخوارگی خود را می‌گذراند. بنابراین هنوز حتی پزشکان عمومی و مردم نیز با هیپنوتیزم آشنایی چندانی ندارند.

وقتی هیپنوتیزم در کشورهای مترقی چنین مرحله‌ای را می‌گذراند به طریق اولی در ایران خیلی ناشناخته‌‌تر است. من تصور نمی‌کنم حتی یک نفر هم در ایران در مورد این علم تخصص و مطالعه کامل داشته باشد. همه و همه کس اطلاعات بسیار ناقص و ابتدایی درباره این علم دارند.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .