اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » اثبات علمی تلقین و تاثیر بر اعضاء بدن

اثبات علمی تلقین و تاثیر بر اعضاء بدن

اثبات علمی تلقین و تاثیر بر اعضاء بدن

اثبات علمی تلقین و تاثیر بر اعضاء بدن

استدلال دکتر وان پلت- دکتر «وان پلت» این طور استدلال می‌کند: هیچ‌کس نمی‌تواند منکر اهمیت دستگاه اعصاب خودکار باشد و کسی نمی‌تواند نقشی را که این دستگاه عصبی در تنظیم وظایف  اعضاء بدن دارد نادیده بگیرد.

هیچ عضوی از اعضاء بدن و هیچ غده‌ای از غدد داخلی بدن نمی‌تواند بدون رسیدن دستور مناسبی از دستگاه «خودکار اعصاب» کار کند. و هم‌چنین هیچ‌کس نمی‌تواند منکر این حقیقت شود که هیپنوتیزم کنترل دستگاه اعصاب خودکار را فوق‌العاده زیاد می‌کند. این موضوع فقط یک حرف یا تئوری نیست، این عمل اعصاب، به شکل علمی نشان داده شده است.

حتی در بیداری هم به وسیله تلقین می‌توان در دستگاه اعصاب خودکار اثر کرد. آب انداختن دهان، به گریه انداختن برخی اشخاص در حال عادی  و بیداری کاملاً مورد قبول همه است. گاهی فقط حرف تنها در یک شخص ایجاد شرمندگی و خجالت می‌کند. می‌تواند شخص را عصبانی کند.

ایجاد ترس، غم، تأثر و شادی به وسیله حرف و تلقین در بیداری برای همه کس قابل مشاهده است.

 دکتر «وان پلت» اضافه می‌کند که کسانی که در هر جا و به هر نحوی عمل هیپنوتیزم را دیده‌اند متوجه شده‌اند که در حال هیپنوز تلقین‌پذیری شدید می‌شود، بنابراین  تلقین از طریق مغز می‌تواند(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) کنترل و نظارت دستگاه اعصاب را زیاد کند و بدین‌ترتیب به طور غیرمستقیم تمام اعضاء و غده‌ها را برای اخذ و انجام دستور آماده نماید.

این دستگاه پیچیده اعصاب خودکار، تمام عضلات و غددی را که تحت کنترل ارادی ما نیستند به کار می‌اندازد و به طور کلی بدون هیچ‌گونه کوشش آگاهانه‌ای از طرف ما وظایف خود را به طور مطلوب انجام می‌دهد.

طرز کار و ضربان قلب، فعالیت غدد داخلی، عمل هضم غذا در معده، انقباض و انبساط ماهیچه‌ها، جریان خون در رگ‌ها همه تحت فرمان و نفوذ دستگاه اعصاب خودکار می‌باشند.

تمام این دستگاه عصبی خودکار با تمام اعضایی که تحت فرمان و نظارت دارد، همگی تحت تأثیر و نفوذ عوامل عاطفی و احساسی هستند بنابراین به سهولت مشاهده می‌شود که چطور این همه وظایف اعمال حیاتی بدن تحت تأثیر  تلقین هیپنوتیکی قرار می‌گیرند. 

آزمایش دکتر فولتون

دکتر «فولتون» پس از آزمایش این طور اظهار عقیده کرده که: «قلب و جریان گردش  خون شخص نشسته در روی صندلی را می‌توان مانند ضربان قلب یک نفر پاروزن بر روی آب به همان سرعت و شدت در حال هیپنوز به کار انداخت.»

 

تشریح تصویر شماره ۱

این تصویر از صفحه ۲۳ کتاب «اسرار هیپنوتیزم» نوشته دکتر «وان پلت» در اینجا کلیشه شده است، و این تصویر نموداری از وارد شدن خبر از راه چشم، گوش، بینی، دهان و پوست به مغز و از آنجا از طریق سلسله اعصاب به کلیه اعضاء بدن می‌باشد.

در این تصویر به طوری که ملاحظه می‌فرمایید یک فکر یا خبر، اعم از حقیقی یا خیالی وارد مغز می‌شود، این فکر یا خبر ممکن است ترس، اندوه، اضطراب و چیزهایی از این قبیل باشد، که از راه حواس پنجگانه وارد مغز می‌شود و مغز این فکر حقیقی یا خیالی را از طریق سلسله اعصاب می‌تواند به همه اعضاء بدن برساند.

در پوست سر، موها را سیخ یا سفید نموده و یا ممکن است موجب ریزش موی سر شود.

در غدد اشک ریز موجب گریه و  ریختن اشک می‌شود.

در چشم موجی گشاد شدن یا خون‌آلود شدن چشم می‌گردد، شنیده‌ایم و دیده‌ایم که از شدت خشم چشمانش  مانند دو کاسه خون شد.

تلقین در هیپنوتیزم

آموزش تلقین به خود

 

در بینی روی مخاط بینی  اثر کرده و  زکام عاطفی  ایجاد می‌کند.

در دهان غدد براقی را یا از کار می‌اندازد و یا به فعالیت بیشتر  وامیدارد.

در پوست بدن ایجاد بسیاری از بیماری پوستی می‌کند.

در قلب ضربان قلب را زیاد می‌کند و سایر ناراحتی‌های قلبی را به وجود می‌آورد.

در ریتین ایجاد تنگ نفس می‌نماید.

در معده موجب تغییرات معدی و اختلالات هاضمه می‌گردد.

در چهره رنگ پریدگی و یا شرمندگی ایجاد می‌شود.

در مویرگ‌ها ایجاد فلج انگشتان دست یا پا می‌شود.

در کبد موجب تبدیلات قندی می‌شود.

در لوزالمعده غدد را فعال‌تر می‌کند یا از کار می‌اندازد.

در روده بزرگ تغییرات زیادی ایجاد می‌کند.

در غدد فوق کلیوی و سایر غدد مترشحه داخلی تأثیرات عمیق و شدید نموده و ایجاد بسیاری از انواع بیماری‌ها را می‌نماید.

در کلیه‌ها تغییرات مثبت و منفی موثری به وجود می‌آورد.

در دستگاه مثانه موجب کثرت وقوع ادرار می‌شود. اکثراً دیده شده که ترس موجب ادرار می‌شود، هنگام امتحان بعضی از محصلین احتیاج به دفع ادرار  پیدا می‌کنند.

در دستگاه تناسلی  موجب بیماری‌های مختلف جنسی می‌شود.

در زنها باعث خون‌ریزی قاعدگی می‌گردد.

در رگ‌ها  موجب فشار خون می‌گردد.

ناراحتی و بیماری عفونی مثلاً درد شکم باعث ترس شده و این ترس  دوباره وارد مغز می‌شود و دوباره ایجاد درد در شکم می‌نماید و دردشکم دوباره ایجاد ترس می‌نماید و به همین ترتیب یک دوره تسلسل ایجاد می‌گردد، تصویرهای فوق را به دقت ببینید.

با فهم کامل حقایق بالا، خیلی بهتر فهمیده می‌شود که هیپنوتیزم در معالجات امراضی که در زیر بیان می‌شود تا چه اندازه موثر است.

عاملی که در تمام این بیماری‌ها مشترک و موثر است، عامل «ترس» می‌باشد، زیرا ترس رفیق و همراه با هر نوع بیماری است. مثلاً اگر کسی  سرش درد می‌گیرد، می‌ترسد که مبادا دچار سرطان شده باشد.

اگر معده‌اش درد می‌گیرد می‌ترسد مبادا زخم معده یا سرطان باشد، به هر حال هر کس دچار هر عارضه ضعیف یا قوی که بشود ترس با وی همراه می‌باشد و این عامل «ترس» وضع بیماری را تشدید می‌کند و یک دور و تسلسل یا به اصطلاح پزشکان «دایره معیوب» به وجود می‌آورد. به این ترتیب که ترس از مغز به همان طوری که در شکل پیش دیده شد به دستگاه اعصاب خودکار منتقل و شروع به خرابکاری کرده و ایجاد اختلال و ناراحتی می‌نماید. وقتی بیمار درد و ناراحتی حاصله را احساس کرد، دوباره می‌ترسد و این ترس دوباره به مغز و از مغز به دستگاه اعصاب(سایت هیپنوتیسم دات آی آر)خودکار و از اعصاب خودکار اثرش روی عضو مربوطه منتقل می‌شود و بیمار احساس ناراحتی مجدد می‌کند و مجدداً می‌ترسد  و این ترس  مجدداً از طریق مغز و دستگاه اعصاب اثر ناگوارش را روی عضو مربوطه منتقل می‌نماید. به همین ترتیب دایره‌وار دور و تسلسل ایجاد می‌شود و در هر مرتبه که بیمار می‌ترسد، یک درجه بیماریش عمیق‌تر و شدیدتر می‌شود.

درمان ترس

دکتر «وان پلت»  برای نشان دادن این دور و تسلسل یا دایره معیوب شکل جالبی طرح کرده که این شکل چنان که ملاحظه می‌فرمایید شامل پنج دایره است که ترس ایجاد تنش می‌کند و تنش ایجاد ناخوشی می‌نماید و ناخوشی مجدداً ایجاد تنش بیشتری را می‌کند و این تنش بیشتر ایجاد ناخوشی بیشتر را می‌نماید … همین طور دایره‌وار تکرار می‌شود که این تکرار روی محیط دایره را در اصطلاح علمی «دور  و تسلسل یا دایره معیوب» گویند.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .