اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » تلقین پذیری » استفاده شیادان از شهرت هنرمندان و نویسندگان

استفاده شیادان از شهرت هنرمندان و نویسندگان

استفاده شیادان از شهرت هنرمندان و نویسندگان

استفاده شیادان از شهرت هنرمندان و نویسندگان

شیادان و کلاهبرداران در همه کشورهای جهان از شهرت و معروفیت هنرمندان، نقاشان و نویسندگان استفاده می‌کنند و دست به کلاهبرداری‌های بزرگ می‌زنند . به این ترتیب که تابلوهای نقاشی می‌سازند و امضای نقاشی معروف را در پای تابلو می‌گذارند و با قیمت هنگفتی به بی‌خبران می‌فروشند.

شخصیت تلقین کننده به شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود و اثر خود را می‌بخشد. در حادثه  زیر که به  وسیله یکی از پزشکان معروف پاریس به نام «دوپره» تحت عنوان «آدم‌کشی به وسیله تلقین» بیان شده، مربوط به شخصیت و روابط تلقین شونده است.

  مردی که در اثر تلقین زن خود را می کشد

«دوپره» پزشک معروف فرانسوی می نویسد: مردی شدیدالتأثیر و بسیار تلقین پذیر بود، همسرش در بستر بیماری افتاده و به منتها درجه رنج و نومیدی رسیده بود، در دقایق اختصار ناله ی جگرخراشی از سینه کشیده و می گوید: «خلاصم کن. تمام کن.»

شوهر بیچاره تلقین پذیر فوراً روولور خود را کشیده و در یک حالت تأثر و تألم مقاومت ناپذیری چند گلوله به مغز زن خود شلیک کرده و او را می کشد، ولی فوراً از کرده ی ناگهانی خود پشیمان شده و فریاد می کشد و می گوید «عجب احمق بدبختی بودم»

«دوپره» می نویسد: «این عمل نتیجه غیرقابل انکار تلقین زن بود که در شوهر شدیدالتأثر خود اثر کرده و موجب هلاک وی گردیده است.»

عشق و محبت تلقین پذیری را زیاد می کند.

به طوری که در آزمایش «لورژ» و «اس-ال-آش» مشاهده شد، افراد در برابر شخصیت تلقین کننده، تلقینی را قبول یا رد می کنند، طبق همین قانون و فرمول، اکثر مردم تلقینات دوستان صمیمی و عشاق و معشوق خود را به سهولت می پذیرند، ولی ممکن است سخنان و استدلال های منطقی دشمنان و یا کسانی را که بنا به عللی از آن ها خوششان نمی آید نپذیرند.

نگارنده سال های سال تصور می کردم که با استدلال و منطق، می توان همه را با خود همراه کرد، با خود می گفتم چه کسی است که استدلال و منطقی را نپذیرد ولی سال ها طول کشید تا متوجه شدم که همیشه با استدلال نمی توانم عقیده خود را به دیگران بقبولانم، و یا با استدلال، دیگران را همراه و با خود موافق سازیم.

شما اگر می خواهید مسئله، یا قضیه منطقی و عملی را به کسی که مخالف عقیده شما است بقبولانید نقشه کار خود را این طور باید طرح کنید که چندین روز با آن شخص دوست شوید، ناهار یا شام از ایشان دعوت کنید و به هر نحوی که میدانید پذیرایی کنید، و از مطالبی صحبت کنید که مطابق میل اوست، مثلاً اگر ورزش را دوست دارد از ورزش و اگر قمار را دوست دارد از قمار و اگر رقص(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) را دوست دارد از رقص با او صحبت کنید و پس از چند روز که احساس کردید، نسبت به شما صمیمی است، نسبت به شما صمیمی است، آن گاه نظر و عقیده خود را به ایشان تلقین کنید. این عقیده ممکن است یک عقیده اجتماعی، سیاسی یا اقتصادی باشد و یا ممکن است بخواهید این شخص را علیه دشمنان خود تحریک کنید.

داستان جعفر- جعفر تعریف می کرد، که من می خواستم چند نفر از کارمندان اداره را علیه رئیس اداره تحریک کنم، ابتداء چند روز با آن کارمندان بیشتر صمیمیت نشان دادم، از محاسن آن ها تعریف می کردم، به آن ها می گفتم شما کارمندانی زحمتکش، راست و درست و در دوستی صمیمی و پشتیبان هستید، یکی دو مرتبه این چند نفر کارمند را ناهار و شام به منزل دعوت کردم، چند مرتبه هم آن ها را به سینما دعوت نمودم تا اینکه از دوستان صمیمی من شدند.

سپس سر فرصت با یک یک آن ها به تنهایی تماس می گرفتم و چند دقیقه صحبت می کردم و بعد صمیمیت را به راستی و درستی اشخاص می کشاندم و آن گاه می گفتم که مستخدم مدیر اداره گفته که این آدم بسیار رذل و کثیفی است هم رشوه می گیرد و هم به دختران ماشین نویس نظر دارد.

بدین وسیله ابتداء این چند نفر را بر علیه رئیس اداره تحریک کردم و کم کم موضوع شیوع پیدا کرد و بالاخره منجر به تعویض رئیس آن قسمت گردید.

کشتن مادر به دستور معشوق- برخی عشاق، چشم و گوش بسته، دربست در اختیار تلقین معشوق قرار می گیرند، شاید این داستان قدیمی را که ایرج میرزا درباره محبت مادر به نظم درآورده، شما هم خوانده باشید. خلاصه ی آن بدین شکل است که روزی معشوق به عاشق خود می گوید که تو باید قلب و جگر مادرت را برای من بیاوری، عاشق سر مادر خود را می برد و سینه اش را می کشافد و قلب و جگر مادر را برای معشوق می آورد، در راه پای عاشق به سنگ می خورد و از جگر مادر که در دست پسر عاشق بود صدا بر می خیزد و می گوید آه! پای پسرم خورد به سنگ.

در روزنامه ها زیاد مطالعه می کنید، که دختر و پسری با هم از خانه فرار کردند، عشق با قدرت هر چه تمام تر چشم و عقل و منطق و استدلال را کور می کند. تا جایی که معشوقه محبت ها و شاید نوازش های گرم خانواده پدر و مادر را فراموش می کند  به تلقین عاشق از خانه پا به فرار می گذارد.

ادامه دارد. .. (بخش تلقین پذیری)

 

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .