اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » بیمارانی که با هیپنوتیزم ریزش موی آنها درمان شد

بیمارانی که با هیپنوتیزم ریزش موی آنها درمان شد

بیمارانی که با هیپنوتیزم ریزش موی آنها درمان شد

آقای «شورتر» خیال می‌کرد چون کلاه شخصی دیگر را اشتباهاً به سرش گذاشته موهایش خواهد ریخت.

آقای «شورتر» منشی جوان ۲۴ ساله، شکایت از اضطراب و هراس بی‌جهت می‌نمود. در ضمن هیپنوتیزم معلوم شد که پس از خاتمه سخنرانی رییس اداره، هنگام خروج کلاه یکی از کارمندان را به سرش گذاشته، پس از آگاهی از اشتباه به کلاه نگاه کرد دید که کلاه کمی چرک و کثیف ا ست، وحشت کرد از این‌که مبادا دچار سرایت بیماری پوستی سر گردد و موهایش بریزد، اتفاقاً یکی دو روز بعد مشاهده کرد که چند عدد از موهایش به شانه سرش چسبیده، این خیال او تبدیل به یقین شد. چندی پس از این جریان ریزش موهای سر آقای «شورتر» بیشتر شد. با تمام معالجاتی که می‌کرد ریزش موهایش حتی پس از از دست دادن کارش ادامه یافت. وقتی من (دکتر وان پلت) او را دیدم عقیده محکم و راسخی داشت مبنی بر این که به زودی طاس خواهد شد. چند جلسه هیپنوتیزم کافی بود که ترس آقای «شورتر» از بین برود و به علاوه موهایش دوباره شروع به روییدن کردند، اضطراب و هراس مبهمش نیز از بین رفت.

آقای «سیلبرت» می‌ترسید با ریختن موهایش نامزدش را از دست بدهد.

آقای «سیلبرت»  تاجر جوان ۳۰ ساله، اظهار می‌کرد که دچار اضطراب، بیخوابی، سردرد و ریزش موی فراوان سر است و هم‌چنین می‌گفت که تمام اعتماد به نفسش را از دست داده است، فکرش را نمی‌تواند روی کارش متمرکز کند.

«سیلبرت» اظهار می‌کرد که ریزش موی سر در خانواده‌اش  سابقه داشته است و وقتی اولین بار دیده بود که چند مو به برس سرش چسبیده خیال کرده بود که حتماً او هم مبتلا به طاسی سر خواهد شد.

ترس و وحشت بزرگ‌تر آقای «سیلبرت» این بود که تصور می‌کرد با ریختن موی سرش نامزدش را از دست خواهد داد.

بیماری اضطراب، بخوابی، سردرد و از دست دادن تمرکز فکر نتیجه این ترس بود. چند جلسه معالجه هیپنوتیزم ترس و وحشت آقای «سیلبرت» را از بین برد. کلیه ناخوشی‌ها ناپدید شدند، موهایش شروع به روییدن کردند و با نامزد خود نیز عروسی کرد.

این آقا خیال می‌کرد روزی موهای سرش خواهد ریخت، ولی نمی‌دانست که این خیال روزی حقیقت خواهد یافت، تا بالاخره موهایش شروع به ریختن کرد.

آقای «تالبوت» تاجر ۴۰ اسله‌ای که دچار اضطراب عصبی بود، می‌ترسید از این‌که مبادا روزی طاس شود و او را«کله کچل» بنامند. سال‌ها بود که زنش به او نق می‌زد، همیشه فکر می‌کرد، خیال می‌کرد که به زودی کل خواهد شد و زنش او را رها خواهد کرد. و عجیب این‌که خیالات و تصورات او به حقیقت پیوست و موهایش شروع به ریختن کرد. وقتی دست به سرش می‌کشید موهایش به چنگ می‌آمد. ریختن موهای سر آقای «تالبوت» زیاد هم عجیب و حیرت‌انگیز نبود زیرا خودش مطمئن بود که روزی موهایش شروع به ریختن خواهد کرد و حالا آرزویش جامه عمل می‌پوشید، گرچه زنش به علت دیگری طلاق گرفت ولی موهای او به ریختن خود ادامه می‌دادند، زیرا او حالا فقط به خاطر این‌که به زودی طاس خواهد شد غصه می‌خورد. او می‌خواست دوباره ازدواج کند، ولی می‌ترسید که به علل طاسی کسی زن او نشود. بالاخره چند جلسه هیپنوتیزم باعث شد که طرز تفکر آقای «تالبوت» عوض شود، ترس و وحشت از ریزش مو و طاسی از بین برود، در نتیجه موهای ریخته شده‌اش دوباره شروع به روییدن کند.

یک مرد لازم نیست که بی جهت به فکر حفظ موهایش باشد. هر شخص متعادل و سالمی باید قادر باشد که به فکر حفظ و مراقبت موهای خود باشد بدون این‌که درباره ریزش مو و طاسی فکر و خیال کند.

اکثر مردم نیز همین‌طور هستند یعنی موهای خوبی دارند و هیچ‌وقت هم بی‌دلیل و بی مورد غصه طاسی را نمی‌خورند، ولوکسانی که نمی‌توانند افکار خود را در مقابل خیالات نادرست کنترل کند و  قادر نیستند جلو پرواز فکر خود را به جاهای مختلف بگیرند، احتیاج +به کمک هیپنوتیزم دارند.

هیپنوتیزم البته نمی‌تواند موهای بدون ریشه را برویاند، گاهی ممکن است ربشه مو به علت بیماری‌های پوستی نظیر کچلی سوخته و از بین رفته باشد، در این قبیل موارد هیپنوتیزم نمی‌تواند ریشه مو بیافریند و بر روی سرهای کچل مو سبز کند، ولی اگر ریزش و طاسی مو مربوط به ترشح غدد داخلی بدن باشد، که در نتیجه فکر زیاد و ناراحتی‌های عصبی به وجود آمده است هیپنوتیزم موثرترین روش مداوا می‌باشد. باز هم تکرار می‌کنم که فکر و تجسم غذای مطبوع بی اختیار و بی‌اراده باعث ترشح غدد بزاقی دهان می‌شود و به اصطلاح دهن بی‌اراده آب می‌افتد، بنابراین ملاحظه می‌فرمایید که فقط فکر کردن به تنهایی باعث ترشح غدد بزاقی دهان می‌شود. پس (سایت هیپنوتیسم دت آی آر)دلیلی ندارد که همین فکر کردن باعث ترشح سایر غدد داخلی بدن نشود. به طور قطع تلقین و بخصوص تلقین در حال هیپنوتیزم صددرصد موجب ترشح و فعالیت کلیه غدد داخلی بدن می‌گردد و هم‌چنین باعث ترشح و فعالیت غدد ریشه مو نیز خواهد شد.

چند نکته برای پزشکان

آقای دکتر «وان پلت» چند نکته زیر را به پزشکان توصیه می‌کند:

۱-ایجاد امید ایجاد مو می‌کند.

اگر به بیمار تلقین شود و امید داده شود که موهای تو دوباره خواهند رویید، امکان بسیار زیادی وجود دارد که علت ریزش مو بیماری جلدی نباشد و موهای شخص دوباره برویند. بنابراین یک پزشک از ایجاد یأس و ناامیدی نظیر این‌که ریزش موهای شما ارثی است و کاری نمی‌توان کرد بایستی اجتناب کرد. تلقین عامل ارثی ریزش مو، یک تلقین بسیار بدی است زیرا شخص صد در صد مطمئن خواهد شد و خیال خواهد کرد که حتماً بایستی طاس شود.

۲-شل و وانهادگی احتمالاً موثرترین کمک است.

اگر بیمار بتواند خود را شل و وانهاده کند از فشار و کشش عصبی  نجات خواهد یافت و شانس روییدن موهایش زیاد خواهد شد.

۳-فکر مثبت باعث بهبودی می‌شود.

تلقینات مثبت برای رویش مو بر افکار منفی طاس شدن غلبه خواهد کرد و بهترین کمک ممکنه ر ا به بیمار خواهد نمود.

 

اگر ریزش مو به علل عصبی و نگرانی باشد، هیپنوتیزم در جلوگیری و یا رویاندن آن بسیار موثر است.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .