اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » بیماران الکلی که به وسیله هیپنوتیزم معالجه شدند

بیماران الکلی که به وسیله هیپنوتیزم معالجه شدند

بیماران الکلی که به وسیله هیپنوتیزم معالجه شدند

بیماران الکلی که به وسیله هیپنوتیزم معالجه شدند

موارد زیر ارزش هیپنوتیزم را درباره معالجه معتادان به الکل به خوبی روشن می‌نماید.

مرد الکی ۴۵ ساله‌ای که به وسیله هیپنوتیزم معالجه شد.

آقای «داویس» سال های سال بود که اعتیاد به نوشیدن الکل داشت.

این شخص در ابتدا به طور عادی و معمولی شروع به نوشیدن مشروب کرد، ابتدا در مجامع و جلسات اجتماعی می‌نوشید، سپس به علت فشار کارو به منظور خستگی از کارش به مقدار آن افزوده تا این‌که ناگهان متوجه شد که بدون الکل نمی‌تواند به کار و زندگی عادی‌اش ادامه دهد شروع به معالجه کرد، معالجات متعدد و مختلف همه بی‌نتیجه ماند، بیمار در سراشیبی هلاکت قرار گرفت، چند جلسه هیپنوز برای از بین بردن اشتیاق  و تمایل وی بنوشیدن الکل کافی بود. تا مدت بسیار طولانی بازگشت به اعتیاد دیده نشد و زنش گزارش داد که شوهرش از نظر فکری، اخلاقی و جسمی مرد کاملاً متفاوتی شده است. دکترش نوشت: موضوع معالجه آقای «داویس» خیلی برای من جالب توجه است. زیرا در حالی که بسیاری از روش‌های معالجه عادی نتوانست ایشان را معالجه کند، ولی هیپنوتیزم به خوبی وی را معالجه نموده است.

این خانم به علت مرگ دو شوهرش و یک دخترش معتاد به الکل شده بود.

مطلب طاعت و پیمـان درست از من مست            که به پیمانه کشی شهره شدم روز الست

این خانم زندگی بسیار سخت و طاقت‌فرسایی را گذرانده بود، این خانم ابتدا خوردن مشروب را به طور تفریحی در مجالس شروع کرده بود، ولی پس از مرگ اولین شوهرش مقدار آن را افزوده بود. هنگامی که شوهر دومش کشته شد در اثر وارد شدن دومین شوک روانی به مقدار مشروب باز هم افزود. ولی پس از آنکه تنها دختر منحصر به فرد خود را از دست داد به منظور تسکین غم و اندوهش بیش از پیش به دامان مشروب پناهنده شد تا این‌که کارش به جایی رسید که بدون الکل نمی‌توانست هیچ‌کاری انجام بدهد و از این‌که پایان کارش چه خواهد شد به وحشت افتاد. تصمیم به معالجه خود گرفت، ولی هیچ یک از معالجات فایده نبخشید.

خورده‌ام  تیر فلک باده بده تا سرمست            عقــده در بنـد کمــر تـرکش جوزا فکنم

چند جلسه هیپنوتیزم این خانم را معالجه کرد، و تا مدت‌های مدیدی هم با وجود مواجه شدن با مشکلات زندگی بازگشتی مشاهده نشد.

معالجه اعتیاد مرد ۴۰ ساله به وسیله هیپنوتیزم

این آقا مشروب را در خلال انتقال به خارج فقط به علت یک عادت اجتماعی شروع کرده بود ولی میزان مشروب خود را برای رهایی از غم و غصه و فشار مسؤولیت‌های شغلی اخیر افزود. برای زیاد خوردن مشروب  این طور استدلال می‌کرد که در زندگی شوک‌های پی‌درپی به وی وارد شده است. وقتی در اولین جلسه ایشان را ملاقات کردم اظهار داشت که مشروب زیاد می‌نوشد. چند  جلسه هیپنوز موجب شد که علاقه‌اش از الکل ریشه‌کن شود و پس از یکسال دکتر محلی‌اش نوشت: «… ایشان از وقتی که هیپنوتیزم شده‌اند تا به حال تمایل خود را به نوشیدن الکل به کلی از دست داده‌اند.»

خانمی که به علت مرگ شوهرش به مقدار الکل افزود

این خانم در زمان دانشجویی که در خارج تحصیل می‌کرد به الکل معرفی شد، بدین ترتیب که در جشن‌ها، شب‌نشینی‌ها، رقص‌ها، پارتی‌هایی که به وسیله سایر دانشجویان دعوت می‌شد کم‌کم به مقدار مشروب می‌افزود. این خانم به طور اجتماعی مشروب را شروع کرد، ولی هنگامی آن را خیلی بیشتر کرد که شوهرش فوت نمود. پس از مدتی بیمار به علت وارد شدن شوکی ناگهان متوجه(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) شد که تاچه اندازه به مشروب وابستگی پیدا کرده است، از پایان کار خود ترسید، در تمام روز هیچگاه در حال هوشیاری نبود حتی هنگام رفتن به رختخواب هم یک بطری مشروب همراه خود می‌برد، وقتی در اولین جلسه او را دیدم مست بود، ولی چند جلسه هیپنوتیزم کافی بود که چنین اشتیاقی را به الکل از بین ببرد و چنگال خون‌آشام الکل را از گلوی این خانم رها سازد.

این خانم ۴۵ ساله مانند پدرش معتاد به الکل بود

این خانم الکل را بنا به دلیل اجتماعی شروع کرده بود. هر چه وظایف و فعالیت‌های اجتماعی این خانم زیاد می‌شد، به منظور جلوگیری از ناراحتی‌های عصبی به مقدار مشروب خود می‌افزود. در اثر یک شوک ناگهانی متوجه شد که بیش از حد به مشروب وابسته شده است، و وحشت کرد از این‌که مانند پدر معتادش  در نوانخانه بمیرد، اجباراً درصدد معالجه برآمد، معالجات معمولی موثرذ واقع نشد تا بالاخره به هیپنوتیزم در چند جلسه معالجه شد.

این مرد معتقد بود که باید آبجو را جانشین مشروبخواری کند.

موردی که در اینجا گفته می‌شود بخصوص از این نظر جالب توجه است که چون آقای «کلین» فقط مایل بود آبجو را جانشین مشروبات نماید، لذا هیپنوتیزم هم نتوانست بیش از آنچه که آقای «کلین» می خواست کاری انجام دهد و این درست برخلاف عقیده کلیه کسانی است که معتقدند هیپنوتیزم قادر است شخص معتاد را در هر وضعیتی معالجه کند.

در این‌جا ثابت می‌شود تا مادامی که شخص معتاد خودش شخصاً و از ته دل نخواهد و اراده نکند هیپنوتیزم هم کاری انجام نخواهد داد، ولی اگر شخص مریض خودش واقعاً و باطناً خواست که معالجه شود، در آن صورت هیپنوتیزم چندین برابر به وی نیرو و اراده می‌بخشد.

به هر حال آقای «کلین» به این دلیل شروع به خوردن مشروب کرد که «جزوجمع» باشد، ولی بعداً برای این‌که بتواند با زیادی کار و خستگی و نگرانی‌های شغلی‌اش روبه رو شود به مقدار مشروب خود افزود، نوشیدن الکل در خانواده وی سابقه تاریخی تلخی داشت، لذا آقای «کلین» ناگهان متوجه شد که در سراشیبی هلاکت و نابودی افتاده و سرنوشتش به سرنوشت اجدادش نزدیم می‌شود و همین ترس و وحشت باعث شد که باز هم بیشتر بنوشد. آقای «کلین» در مقابل تقاضا و خواهش اطرافیان برای شروع به معالجه عقیده داشت که به خاطر شغل و وضعیت اجتماعیش باید مشروب را ترک کند ولی به جای آن کمی آبجو بنوشد حال شروع به معالجه خود کرد، ولی به او اعلام شد که اگر بخواهد آبجو را جانشین سایر مشروبات بنماید ترک اعتیاد امکان نخواهد داشت. بنابراین چون خود را در معرض هلاکت می‌دید مجبور شد قبول کند که به کلی ترگ اعتیاد نماید.

هیپنوتیزم به او کمک کرد و آقای «کلین» هم دست از نوشیدن الکل کشید. یک سال بعد همسر آقای «کلین» برای من (دکتر وان پلت) نامه‌ای نوشت و در آن نامه گفت: «… شوهرش از روزی که هیپنوتیزم شده تا به حال حالش کاملاً خوب شده است و به طور حیرت‌انگیزی معالجه و تغییر حالت پیدا کرده است.  حالا او قادر شده که یک سازمان بزرگ‌تری را اداره کند ولی هنوز آبجو می‌نوشد. این  یمک امتحان سختی است. هر وقت او خواست شراب یا مشربات دیگری غیر از آبجو بنوشد به جنابعالی اطلاع خواهم داد. ولی حالا من مطمئن هستم که معالجه شده است.»

با توجه به وضع معالجه آقای «کلین» شما ملاحظه می‌فرمایید که هیپنوتیزم قادر نیست همه کس را به هر نحو که شده معالجه کند و در مواردی که خود شخص باطناً راضی به معالجه نباشد، هیپنوتیزم چندان اثری نخواهد داشت.

درباره آقای «کلین» زنش اصرار داشت که به کلی دست از مشروب بردارد و در واقع با زور و فشار زنش مجبور به ترک اعتیاد شده بود، ولی خودش در باطن عقیده داشت که مشروب‌خواری را ترک کند، ولی نم‌نمک آبجو را بنوشد و همین‌طور هم شد و اگر در چنین شرایطی هیپنوتیزم با شکست مواجه شود، تعجبی نخواهد داشت.

هیپنوتیزم بهترین وسیله از بین بردن اعتیادات است.

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .