اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » دسته‌بندی نشده » تأثیر عدم ارضاء تمایلات جنــسی در اراده

تأثیر عدم ارضاء تمایلات جنــسی در اراده

تأثیر عدم ارضاء تمایلات جنــسی در اراده

تأثیر عدم ارضاء تمایلات جنسی در اراده

۱-آیا صرف نیروی  جنسی، انرژی روانی ما را از بین می‌برد؟

۲- آیا حبس و خفه­ کردن تمایلات جنسی خوب است؟

مرتاضان هندی، عرفا و متصوفین ایرانی اکثراً معتقد هستند که اگر کسی قادر باشد تمایلات جنسی خود را خفه کند، به انجام بسیاری از کارهای اعجاز انگیز موفق خواهد شد.

شاید در قدیم امکان داشته، ولی در حال حاضر و در اجتماع فعلی چنین چیزی امکان ندارد و یا بسیار مشکل است اگر شما تمرینات خود را انجام دهید و در امور جنسی هم زیاده ­روی نکنید هیچ اشکالی نخواهد داشت، چه بسا گاهی تخلیه از طریق نیروی جنسی در شما ایجاد حرارت، نشاط و نیرو می­کند، عشق نیروئی است که گاهی انسان را بیش از هر عامل دیگری در زندگی موفق می­دارد.

ارضاء تمایلات، یک نوع تخلیه عصبی است ولی این تخلیه عصبی را که منبع بزرگی از انرژی است می­توان در راه هنر و صنعت، شهرت و معروفیت نیز به کار برد، حافظ نیروی جنسی خود را در راه تنظیم دیوانش به کار برد. بسیاری از نقاشان، مجسمه سازان، شعرا، و رهبران انرژی عصبی لایزال خود را صرف هدف خود کردند. ولی بسیاری از مردان بزرگ نیز بودند که در روابط جنسی افراط می­کردند ولی با وجود این به همه هدف­های بزرگ خود رسیدند و شهرت جهانی پیدا کردند، چنگیز خان دارای نیروی جنسی خارق­العاده­ ای بود و در این خصوص نیز زیاده­ روی می کرد، ولی هیچ­گاه از تفکر و تلاش و جنگیدن باز نماند. ابوعلی سینا فیلسوف بزرگ وقتی گفتند که افراط در شهوت­رانی از طول زندگی شما خواهد کاست جواب داد کیفیت (چگونگی) زندگی مورد توجه است نه کمیت (طول) آن.

بعضی از پیشوایان مذهبی ما نیز هیچگاه در صدد کنترل تمایلات طبیعی و غریزی خود نبودند. به هر حال شما هم بهتر است در زندگی برای همه کار خود برنامه داشته باشید اگر عشق در روز و شب وقت شما را زیاد نگیرد و شما بتوانید به همه کارهای خود برسید و در هر هفته و یا در هر دو هفته یک یا دو شب هم عشق بازی کنید انشاالله از طریق مشروع به هیچ وجه به آتیه و کار و کوشش شما لطمه­ ای نخواهد خورد و به هیچ وجه نتیجه تمرینات شما را از بین نخواهد خورد فقط(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) به یاد داشته باشید که ارضای زیادی تمایلات سایر تمایلات شما را شدید­تر خواهد کرد و شما قادر نخواهید بود حتی در مقابل ضعیف­ترین تمایلات خود مقاومت کنید، آنگاه بی­ اختیار به هر طرف کشیده می­شوید، بی­ اراده سیگار می­کشید، بی ­اراده به سوی قمار و بیکارگی کشانده می­شوید و اراده انجام کارها و وظایف روزانه خود را نخواهید داشت ولی شما هر دفعه که با هریک از تمایلات خود مبارزه  کنید، به سهولت و به راحتی می­توانید بر تمایلات قوی­تر چیره شوید.مثلاً تشنه هستید ولی لیوان آب را زمین می ریزید و نیم ساعت صبر می­کنید، گرسنه هستید، اراده می­کنید، کمی مقاومت می­نمائید همین نکات کوچک به شما خیلی کمک خواهد کرد که با تمایلات شدید تر خود نیز مبارزه کنید و آن وقت با هر پیشنهاد و با هر پیش آمد به دنیال آن کشیده نمی­شوید و از برنامه زندگی خود عدول نمی­کنید.

ادامه دارد…(بخش روانشناسی هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .