اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » تأثیر هیپنوتیزم بر روی اعضای حرکتی

تأثیر هیپنوتیزم بر روی اعضای حرکتی

تأثیر هیپنوتیزم بر روی اعضای حرکتی

پدیده‌های ناشی از تلقینات هیپنوتیزمی

تأثیر هیپنوتیزم بر روی اعضای حرکتی

در این مبحث ما به بررسی آن دسته از تغییراتی می‌پردازیم، که به تلقینات در حال هیپنوتیزم و یا صرفاً در اثر هیپنوتیزم تنها در افراد به وجود می‌آید.

پدیده‌های  خودبخودی و تلقین شده در هیپنوتیزم

«اریکسن» پس از یک سلسله آزمایشات نتیجه گرفت که اثرات هیپنوتیزم را می‌توان به دو دسته مجزا از هم تقسیم کرد: الف- اثرات جسمی ب- اثرات روانی. و این اثرات گاهی خود بخود حادث می‌شوند و گاهی در اثر تلقین به وجود می‌آیند. ولی اثرات نوع اول را هم کاملاً خودبه خودی نمی‌توان دانست زیرا هیپنوتیزم شونده  تحت تأثیر اوضاع و احوالی است که طبق همان  شرایط عکس‌العمل‌هایی از خود نشان می‌دهد، به هر حال اثرات خود به خودی هیپنوتیزم  را نیز می‌توان به چند دسته تقسیم کرد، یک عده اثراتی که ناشی از  خاطرات گذشته  است، یک دسته اثراتی که مربوط به چگونگی  اطلاعات خوابرو از هیپنوتیزم است و یک سری اثرات مثبت یا منفی که ناشی از  خواص خود هیپنوتیزم می‌باشد.

اثرات ناشی از تلقین نیز بستگی به طرز تلقین دارد، ممکن است خاصیت بعضی تلقینات به نحوی باشد که اثری در سوژه نداشته باشد  ویا اثر آن کم باشد، مگر این‌که کلمات و عبارات تلقینی را عوض کنیم. مثلاً اگر به «خوابرو»  گفته شود که «شکمت غنج می‌زند» ممکن است هیچ عکس‌العملی (سایت هیپنوتیسم دات آی آر)دیده نشود ولی اگر بگوییم که تو حالا خیلی گرسنه هستی و از گرسنگی شکمت غنج می‌زند به احتمال  قوی اثرات این تلقین ظاهر خواهد شد و یا اگر به سوژه تلقین کنیم که هم اکنون معده‌ات در حال ترشح املاح و اسید است، ممکن است تلقین بی‌اثر باشد، ولی اگر بگوییم هم‌اکنون در حال خوردن چلوکباب هستی و معده‌ات ترشح می‌کند، قطعاً این تلقین  اثر خود را خواهد گذاشت. بدین ترتیب می‌بینیم که گاهی تلقینات مستقیم بی‌اثر هستند در این صورت باید تلقینات غیرمستقیم باشند.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .