اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » تأثیر هیپنوتیزم در ازدیاد استعداد کار کردن

تأثیر هیپنوتیزم در ازدیاد استعداد کار کردن

تأثیر هیپنوتیزم در ازدیاد استعداد کار کردن

تأثیر هیپنوتیزم در ازدیاد استعداد کار کردن

درخصوص تأثیر هیپنوتیزم و ازدیاد استعداد کار کردن آزمایشات زیادی به وسیله دانشمندان انجام شده است. «نیکلسن» و «ویلیامز» و «مانزر» هر یک به طور جداگانه آزمایشات مفصلی کرده و همگی با جزیی اختلافات به یک نتیجه رسیده‌اند و آن این‌که قدرت کار کردن افراد تحت تأثیر هیپنوتیزم زیاد می‌شود.

«هال» به این نتیجه رسیده است که با هیپنوتیزم و تحریک عاطفه اشخاص می‌توان نیروی کار کردن را در آنها به طور خارق‌العاده‌ای زیاد نمود. بدین ترتیب نوع تلقین در کم یا زیاد شدن استعداد کار کردن متفاوت بوده است.

در این آزمایشات محصول کار نیز مورد توجه قرار گرفته است و آ‍زمایشاتی نیز در خصوص تنفس و میزان مصرف اکسیژن هنگام کار کردن به عمل آورده‌اند. مقدار کار کمی را سوژه انجام داده ولی به او تلقین شده که کار زیادی را انجام می‌دهد مشاهده شده که مصرف اکسیژن بدن زیاد شده است، و بعکس کار زیادی به سوژه داده شده، ولی تلقین شده که کار سبک و کمی را انجام می‌دهد، ولی مشاهده شده که مصرف اکسیژن بدن کمتر شده است.

مصرف اکسیژن و ضربان نبض و متابولیسم بدن هنگام کار کردن اندازه گیری شده.

«گریف وترومن» مشاهده کرده‌اند که وقتی به «خوابرو» در حال هیپنوز دستور داده شده که کار سنگینی را انجام دهد میزان متابولیسم برخی از خوابروها از ۶ تا ۱۲ درصد زیاد شده است و نتایج جالب دیگری به دست آمده و آن این‌که :

اولاً نتیجه تأثیر هیپنوتیزم در ازدیاد استعداد قدرت کار کردن درخشان‌تر از آزمایش ازدیاد قدرت عضلانی بوده است.

ثانیاً هر سوژه‌ای استعداد کار کردنش در حرفه مربوطه خود خیلی بیشتر بوده تا نسبت به انجام کارهای دیگری که برایش جنبه حرفه‌ای نداشته است.

«ویلیامز» در آزمایشات خود به این نتیجه رسیده که استعداد کار کردن افراد به طور متوسط ۰۸/۱۶ درصد زیاد می‌شود ولی «نیکلسن» آزمایشات دقیق‌تر و کامل‌تری انجام داد و نتایج بهتر و بیشتر از(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) ویلیامز به دست آورد. ولی درخصوص تلقین ضعف و ناتوانی در کار کردن هر دو به یک نتیجه رسیدند. دانشمند دیگری به نام «مانزر»نیز آزمایشاتی درباره ازدیاد استعداد کار کردن به وسیله هیپنوتیزم انجام داده و به این نتیجه رسیده که تا ۲۵ درصد می‌توان قدرت کار کردن را افزایش داد.  

با توجه به آزمایشات متعددی که به وسیله  دانشمندان هیپنوتیزم انجام شده و من تاکنون تعداد زیادی از این قبیل آزمایشات را در فصول و  مباحث این کتاب ذکر کرده‌ام، نتایج زیر گرفته می‌شود: 

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .