اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » ترک اعتیاد به الکل به وسیله هیپنوتیزم

ترک اعتیاد به الکل به وسیله هیپنوتیزم

ترک اعتیاد به الکل به وسیله هیپنوتیزم

ترک اعتیاد به الکل به وسیله هیپنوتیزم

آقای «فریک» از دست مادر زنش الکی شده بود.

آقای «فریک» شکایت می‌کرد که قادر نیست دست از نوشیدن الکل بردارد، و  چند سال است که معتاد به الکل شده و روز به روز زیادتر می‌نوشد و می‌ترسد که شغل و موقعیت اجتماعیش را از دست بدهد.

آقاری «فریک» اظهار می‌کرد که نمی‌داند علت این همه نوشیدن چیست؟ و چرا به الکل معتاد شده است.

مصاحبه اولیه با بیمار نشان داد که با مادر زنش در یک جا زندگی می‌کند، و مادرزنش برای وی قابل تحمل نیست. مادر زنش دائماً انتقاد می‌کند، غرولند می‌کند و او بنا به خاطر و خواهش زنش در برابر غرولندهای مادرزن سکوت می‌نماید. آقای «فریک» اظهار داشت پس از مدت کوتاهی که شروع کرد با مادرزنش زندگی کردن احساس نمود که زودخشم  شده، به زودی عصبانی می‌شود و درد نامعلومی احاطه‌اش می‌نماید و با آزادی و راحتی گفت که گاهی احساس می‌کرده که احتیاج دارد بر سر مادرزنش فریاد بزند و ناراحتی‌های خود را تخلیه کند و عقده‌های خود را بگشاید، ولی به علت علاقه زیاد به زنش این کار را نمی‌کرده است. این دو فکر متضاد(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) و این تعارض مغزی  ایجاد کشش و فشار قابل ملاحظه‌ای را می‌نمود و برای راحتی و نجات از این ناراحتی به الکل پناه می‌برد و نوشیدن الکل به نوبه خود موجب غرولند و انتقاد بیشتر مادرزن می‌شد. بدین ترتیب همان دور و تسلسل شیطانی برقرار شده بود بدین ترتیب که:

دو فکر متضاد و مخالفف باعث کشش و فشار می‌شد. کشش و فشار باعث نوشیدن الکل می‌شد، ترس از نوشیدن الکل دوباره باعث کشش و فشار عصبی می‌شد. کشش و فشار  عصبی دوباره باعث نوشیدن الکل و ترس از الکل می‌شد. نوشیدن الکل دوباره باعث کشش و فشار عصبی می‌شد … تا آخر . و گاهی هم غرولند مادرزن به تشدید و دخالت اوضاع می‌افزود.

بالاخره هیپنوتیزم فرشته نجات آقای «فریک» شد. دست از الکل کشیده به علاوه به وی تلقین شد که واقعیت زندگی را قبول کند و نسبت به غرولندهای مادرزن بی‌توجه و بی‌اعتنا بماند.

آقای «فریک» چند ماه بعد نامه‌ای نوست که در اثر هیپنوتیزم غرولندهای مادرزنم دیگر هیچ اثری در من ندارد، اثر غرولندهای او بر روی من «چون گردکان بر گنبد» است.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .