اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » ترک سیگار با هیپنوتیزم,ناخوشی سیزدهم

ترک سیگار با هیپنوتیزم,ناخوشی سیزدهم

ترک سیگار با هیپنوتیزم,ناخوشی سیزدهم

احضار ارواح

ناخوشی سیزدهم

ترک سیگار با هیپنوتیزم

مستر «آلپرت» ریزی میزه، از این‌که بیش از اندازه سیگار می‌کشید ناراحت بود. شصت سیگار در یک روز، علاوه بر این‌که از عهده خرید آن بر نمی‌آمد، سردرد، تنگ نفس، و طپش قلب  او را به شدت ناراحت کرده بود. اشتها به غذا نداشت، عصبی، ناآرام و کم‌طاقت شده بود و بی خوابی مزید بر علت بود.

حافظه‌ای روز به روز ضعیف‌تر می‌شد و نمی‌توانست فکر خود را بر روی موضوعی متمرکز  نماید ظاهراً سیگار را از زمان طفولیت شروع کرده بود، ولی در چند سال اخیر متوجه شده که بیش از اندازه سیگار می‌کشد، خیلی تلاش کرده بود که دست از سیگار کشیدن بردارد ولی نتوانسته بود. چون به علت کشیدن سیگار ناراحتی‌های جسمی و روحی‌اش شدیدتر می‌شد لذا به عنوان آخرین امید به سوی هیپنوتیزم روی آورده بود.

به مستر «آلپرت» گفته شد که اگر  چه سیگار را از زمان طفولیت شروع کرده است ولی با  وجود این بایستی افراز و زیاده‌روی در آن دلیلی داشته باشد.

گرچه ممکن است به زور هیپنوتیزم دست از کشیدن سیگار بردارد، ولی اگر علت اصلی ان کشف نشود به جای سیگار چیز دیگری نظیر مشروب یا سایر داروهای مخدر  ممکن است جانشین سیگار شود، مگر این‌که علت افراط در کشیدن سیگار معلوم گردد.

مستر «آلپرت» خیلی تلاش کرد که علت زیاده‌روی در سیگار را به یاد بیاورد ولی چیز مهمی به نظرش نرسید. او فقط گفت که  به یاد می‌آورد اززمانی که شاگرد مدرسه بوده سیگار می‌کشیده است. و هروقت گرفتاری‌های زندگی‌اش زیاد می‌شده و با موضوعات و مسایل زندگی روبه‌رو می‌شده اتش زدن یک سیگار پاسخ مشکلاتش بوده است.

به مستر «آلپرت» گفته شد که در حال حاضر احتیاج نیست که به حافظه خود فشار بیاورد، بلکه پس از این‌که در حال هیپنوز یاد گرفت که چطور خود را رلکس و وانهاده کند، خود به خود به یادش خواهد آمد که علت زیاده‌روی‌اش در کشیدن سیگار چه بوده است. معالجات هیپنوتیزمی شروع شد، در اولین جلسه هیپنوتیزم به او یاد داده شد که چطور خود را به طور طبیعی شل و وانهاده کند تا اعصابش آرامش خود را باز یابد.

حتی در پایان اولین هفته مستر «آلپرت» گفت که او احساس آرامش بیشتری می‌کند و توانسته است در مدت یک هفته کشیدن سیگار را کمتر کند.

به او تلقین شد که این بهبود جزیی مربوط  به این بوده که توانسته است عضلات خود را شل و وانهاده نماید. بهبود و معالجه واقعی در جلسات بعد شروع خواهد شد.

در جلسه  دوم هیپنوتیزم به مستر «آلپرت» تلقین شد که خیلی به روشنی و وضع علت افراط  در کشیدن سیگار را به یاد خواهد آورد.

وقتی مستر‌«آلپرت» در جلسه سوم برای هیپنوتیزم آمد داستان خارق‌العاده‌ای را درباره تشدید ناراحتی عصبی‌اش به یاد آورده بود.

ظاهراً در زمان طفولیت خیلی ترکه باریک و ضعیف بوده است و کمی متمایل به گوژپشتی و در حال حاضر هم ریزه و ترکه باریک بود.

در طفولیت اکثراً به وسیله سایر شاگردان مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفت و  تقریباً بچه‌های همسن و سال خودش به او زور می‌گفتند و پدر و مادرش  اجباراً مدرسه او را عوض می‌کردند و  بیش از ده مدرسه عوض کرده بود و این اشتباه پدر و مادر وضع روانی او را بدتر می‌کرد زیرا مستر «آلپرت» کوچولو همیشه یک بچه تازه واردی بود، برای بچه‌ها تازگی داشت.

در کودکی کشیدن سیگار را از پدرش تقلید می‌کرد و در مدرسه با کشیدن سیگار سعی می‌کرد شخصیت خود را بالا ببرد بدین ترتیب او عادت کرد که در حضور دیگران با کشیدن سیگار  شخصیت خود را بزرگ‌تر نشان دهد.

این حقه بخصوص وقتی وارد مدرسه جدیدی می‌شد خیلی مفید واقع  می‌شد.

و هر چه مستر آلپرت  بزرگ‌تر می‌شد احساس می‌کرد که سیگار بیشتری احتیاج دارد زیرا هر وقت با یک کار و مسأله مهمی روبه‌رو می‌شد احساس می‌کرد که احتیاج(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) به کشیدن سیگار دارد بخصوص موقعی که می‌خواست با اشخاص تازه‌ای ملاقات کند. و وقتی به مسافرت می‌رفت متوجه می‌شد که سیگارها را بلافاصله یک بعد از دیگری روشن می‌کند و در سراسر زمان مسافرت یک لحظه سیگار از لبش قطع نمی‌شد.

هنگام رانندگی سیگار می کشید، هنگام توقف در چهار راه‌ها یک سیگار دیگر روشن می‌کرد، به هر حال کارش به جایی کشیده بود که در روز شصت عدد سیگار می‌کشید، یعنی از صبح تا عصر سیگار از لبش قطع نمی‌شد تا ناگهان متوجه شد که عجب کار احمقانه و مضری می کند و ناچاراً به سوی  هیپنوتیزم روی آورد.

چند جلسه هیپنوتیزم  مستر آلپرت  را قادر ساخت که بدون کشیدن سیگار شخصیت متعادلی داشته باشد، به او تلقین شد که حالا دیگر آن کودک کوچولوی دبستانی نیست و کاملاً رشد کرده و بزرگ شده است. در اجتماع اشخاص بسیار دیگری هستند که از او ریزتر و لاغرتر می‌باشند . به او تلقین  شد که در فکر و ذهن، خود را مردی باوقار و با شخصیت مجسم کند. بدین ترتیب مستر آلپرت  توانست هنگام انجام معاملات بدون کشیدن سیگار گفتگو کند.

پس از چند هفته مستر آلپرت گزارش داد که به کلی سیگار را ترک کرده است و حالش بسیار خوبست. کشیدن سیگار ممکن است علل متعددی داشته باشد معذالک همه آنها با هیپنوتیزم قابل معالجه هستند.

هیپنوتیزم بهترین وسیله ترک سیگار است.

 ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .