ارسال توسط حمید آذر در ژانویه - 6 - 2013 دیدگاه‌ها خاموش

ناخوشي سيزدهم

ترك سيگار با هيپنوتيزم

مستر «آلپرت» ريزي ميزه، از اين‌كه بيش از اندازه سيگار مي‌كشيد ناراحت بود. شصت سيگار در يك روز، علاوه بر اين‌كه از عهده خريد آن بر نمي‌آمد، سردرد، تنگ نفس، و طپش قلب  او را به شدت ناراحت كرده بود. اشتها به غذا نداشت، عصبي، ناآرام و كم‌طاقت شده بود و بي خوابي مزيد بر علت بود.

حافظه‌اي روز به روز ضعيف‌تر مي‌شد و نمي‌توانست فكر خود را بر روي موضوعي متمركز  نمايد ظاهراً سيگار را از زمان طفوليت شروع كرده بود، ولي در چند سال اخير متوجه شده كه بيش از اندازه سيگار مي‌كشد، خيلي تلاش كرده بود كه دست از سيگار كشيدن بردارد ولي نتوانسته بود. چون به علت كشيدن سيگار ناراحتي‌هاي جسمي و روحي‌اش شديدتر مي‌شد لذا به عنوان آخرين اميد به سوي هيپنوتيزم روي آورده بود.

به مستر «آلپرت» گفته شد كه اگر  چه سيگار را از زمان طفوليت شروع كرده است ولي با  وجود اين بايستي افراز و زياده‌روي در آن دليلي داشته باشد.

گرچه ممكن است به زور هيپنوتيزم دست از كشيدن سيگار بردارد، ولي اگر علت اصلي ان كشف نشود به جاي سيگار چيز ديگري نظير مشروب يا ساير داروهاي مخدر  ممكن است جانشين سيگار شود، مگر اين‌كه علت افراط در كشيدن سيگار معلوم گردد.

مستر «آلپرت» خيلي تلاش كرد كه علت زياده‌روي در سيگار را به ياد بياورد ولي چيز مهمي به نظرش نرسيد. او فقط گفت كه  به ياد مي‌آورد اززماني كه شاگرد مدرسه بوده سيگار مي‌كشيده است. و هروقت گرفتاري‌هاي زندگي‌اش زياد مي‌شده و با موضوعات و مسايل زندگي روبه‌رو مي‌شده اتش زدن يك سيگار پاسخ مشكلاتش بوده است.

به مستر «آلپرت» گفته شد كه در حال حاضر احتياج نيست كه به حافظه خود فشار بياورد، بلكه پس از اين‌كه در حال هيپنوز ياد گرفت كه چطور خود را رلكس و وانهاده كند، خود به خود به يادش خواهد آمد كه علت زياده‌روي‌اش در كشيدن سيگار چه بوده است. معالجات هيپنوتيزمي شروع شد، در اولين جلسه هيپنوتيزم به او ياد داده شد كه چطور خود را به طور طبيعي شل و وانهاده كند تا اعصابش آرامش خود را باز يابد.

حتي در پايان اولين هفته مستر «آلپرت» گفت كه او احساس آرامش بيشتري مي‌كند و توانسته است در مدت يك هفته كشيدن سيگار را كمتر كند.

به او تلقين شد كه اين بهبود جزيي مربوط  به اين بوده كه توانسته است عضلات خود را شل و وانهاده نمايد. بهبود و معالجه واقعي در جلسات بعد شروع خواهد شد.

در جلسه  دوم هيپنوتيزم به مستر «آلپرت» تلقين شد كه خيلي به روشني و وضع علت افراط  در كشيدن سيگار را به ياد خواهد آورد.

وقتي مستر‌«آلپرت» در جلسه سوم براي هيپنوتيزم آمد داستان خارق‌العاده‌اي را درباره تشديد ناراحتي عصبي‌اش به ياد آورده بود.

ظاهراً در زمان طفوليت خيلي تركه باريك و ضعيف بوده است و كمي متمايل به گوژپشتي و در حال حاضر هم ريزه و تركه باريك بود.

در طفوليت اكثراً به وسيله ساير شاگردان مورد اذيت و آزار قرار مي‌گرفت و  تقريباً بچه‌هاي همسن و سال خودش به او زور مي‌گفتند و پدر و مادرش  اجباراً مدرسه او را عوض مي‌كردند و  بيش از ده مدرسه عوض كرده بود و اين اشتباه پدر و مادر وضع رواني او را بدتر مي‌كرد زيرا مستر «آلپرت» كوچولو هميشه يك بچه تازه واردي بود، براي بچه‌ها تازگي داشت.

در كودكي كشيدن سيگار را از پدرش تقليد مي‌كرد و در مدرسه با كشيدن سيگار سعي مي‌كرد شخصيت خود را بالا ببرد بدين ترتيب او عادت كرد كه در حضور ديگران با كشيدن سيگار  شخصيت خود را بزرگ‌تر نشان دهد.

اين حقه بخصوص وقتي وارد مدرسه جديدي مي‌شد خيلي مفيد واقع  مي‌شد.

و هر چه مستر آلپرت  بزرگ‌تر مي‌شد احساس مي‌كرد كه سيگار بيشتري احتياج دارد زيرا هر وقت با يك كار و مسأله مهمي روبه‌رو مي‌شد احساس مي‌كرد كه احتياج(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) به كشيدن سيگار دارد بخصوص موقعي كه مي‌خواست با اشخاص تازه‌اي ملاقات كند. و وقتي به مسافرت مي‌رفت متوجه مي‌شد كه سيگارها را بلافاصله يك بعد از ديگري روشن مي‌كند و در سراسر زمان مسافرت يك لحظه سيگار از لبش قطع نمي‌شد.

هنگام رانندگي سيگار مي كشيد، هنگام توقف در چهار راه‌ها يك سيگار ديگر روشن مي‌كرد، به هر حال كارش به جايي كشيده بود كه در روز شصت عدد سيگار مي‌كشيد، يعني از صبح تا عصر سيگار از لبش قطع نمي‌شد تا ناگهان متوجه شد كه عجب كار احمقانه و مضري مي كند و ناچاراً به سوي  هيپنوتيزم روي آورد.

چند جلسه هيپنوتيزم  مستر آلپرت  را قادر ساخت كه بدون كشيدن سيگار شخصيت متعادلي داشته باشد، به او تلقين شد كه حالا ديگر آن كودك كوچولوي دبستاني نيست و كاملاً رشد كرده و بزرگ شده است. در اجتماع اشخاص بسيار ديگري هستند كه از او ريزتر و لاغرتر مي‌باشند . به او تلقين  شد كه در فكر و ذهن، خود را مردي باوقار و با شخصيت مجسم كند. بدين ترتيب مستر آلپرت  توانست هنگام انجام معاملات بدون كشيدن سيگار گفتگو كند.

پس از چند هفته مستر آلپرت گزارش داد كه به كلي سيگار را ترك كرده است و حالش بسيار خوبست. كشيدن سيگار ممكن است علل متعددي داشته باشد معذالك همه آنها با هيپنوتيزم قابل معالجه هستند.

هيپنوتيزم بهترين وسيله ترك سيگار است.

 ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

دسته بندی: فوائد هیپنوتیزم

نظرات بسته شده است.

پست های ویژه

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول

دانلود موزیک مدی

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول اورجینال موسیقی یک داروی قدرتمند است که می‌تواند باعث ایجاد شادی ...

دانلود موزیک ریلکسیشن,دانلود موزیک ریلکس,دانلود موزیک ریلکس کننده,دانلود موزیک ریلکسی

دانلود ریلکس موز

دانلود ریلکس موزیک اورجینال-مجموعه اول   رموز زیبایی و مقابله با پیری با گوش دادن به موزیک ...

نمایش حرکات یوگا توسط استاد باباجی

نمایش حرکات یوگا

نمایش حرکات یوگا توسط استاد صد ساله باباجی   این مجموعه که در یک دی وی دی  ...

دانلود کتاب روش درس خواندن

دانلود کتاب روشه

دانلود کتاب تکنیک های درس خواندن     این کتاب به دانش آموزانی تقدیم میشود که با یک ...

تله کینزی

دانلود کتاب حرکت

دانلود کتاب حرکت اشیاء با نیروی ذهن تحقیقات علمی در مورد پدیده های عجیب درا ین کتاب ...

تبلیغات