اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » ماهیت تمرکز فکر » تمرکز فکر حضرت علی(ع)

تمرکز فکر حضرت علی(ع)

تمرکز فکر حضرت علی(ع)

تمرکز فکر حضرت علی (ع)

در یکی از جنگ­های علی (ع) با کفار تیری به پای حضرت فرو می­رود، جراح قشون  که از بنی اسرائیل و به نام ابراهیم شالو بود، به حضور علی (ع) می­رسد و به عرض می­رساند که در این گرمای عربستان، اگر تا چند ساعت دیگر زخم پانسمان نشود و تیر از زخم بیرون نیاید، استخوان پا سیاه شده و احتمال خطر جانی می­رود.

حضرت علی (ع) می­گوید قدری تأمل کنید، تا نماز مغرب بشود و پس از آنکه موقع نماز مغرب می­شود، حضرت امیرالمؤمنین خود را برای نماز حاضر می­کند و زین اسب در زیر زانوی پای آن حضرت گذارده می­شود و نشسته شروع به نماز می­فرمایند.

در این موقع حضرت ختمی مرتبت به جراح دستور می­دهد که شروع به عمل نماید، مورخ می­نویسد که جراح تیر را از پا بیرون آورد و جای زخم را با آهن سرخ شده داغ نمود، و شست و شو داد و پانسمان کرد و بست.

از این رویداد تاریخی نیز عیناً مانند قتل ارشمیدس دو نتیجه گرفته می­شود:

اولاً- در حال جراحی چنان فکر حضرت علی (ع) به سوی خدا متمرکز و متوجه بوده که به هیچ وجه احساس درد نکرده است، لذا می­توان گفت که هنگام توجه و دقت زیاد به یک مبدأ فکر کاملاً متمرکز و جمع می­شود.

ثانیاً- برخی از علمای هیپنوتیزم، تمرکز فکر را هیپنوتیزم می­دانند، بدین معنی که می­گویند برای هیپنوتیزم کردن(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) شخص کافی است، که سوژه را بی­حرکت بنشانیم و فکرش را بر یک نقطه متوجه و متمرکز نماییم.

اگر کسی خودش این کار را بکند مانند ارشمیدس و حضرت علی (ع) گوییم که این شخص خود را هیپنوتیزم کرده است.

ادامه دارد. . .(بخش ماهیت تمرکز فکر)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .