اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » ماهیت تمرکز فکر » تمرکز فکر روزولت

تمرکز فکر روزولت

تمرکز فکر روزولت

تمرکز فکر روزولت

روزولت رئیس جمهور سابق آمریکا برای انتخابات به یکی از ایالت آمریکا رفته بود، مردم رأی دهندگان هزاران هزار نفر فریاد می­کردند شعار می­دادند، تظاهر می­کردند، ولی روزولت در میان این همه سر و صدای روی نیمکتی نشسته و با کمال خونسردی مشغول مطالعه کتاب بود. و به هیچ وجه به سر و صداها نمی­کرد و شاید هم نمی­شنید.

از این جریان باز می­فهمیم که تمرکز فکر یعنی توجه و جمع کردن حواس برای انجام کاری، در واقع تمرکز فکر حالت قوی­تر است از توجه و دقت، در این تصویر ملاحظه بفرمائید که چطور کودکان دارای توجه و دقت هستند، مثل این که فیلم یا نمایش جالبی را تماشا می­کنند.

تعریفی که دکتر «نرمال-مان» از «توجه و دقت» می­کند این است که می‌گوید: توجه عبارت است از آمادگی برای ادراک و یا توجه عبارت است از واکنش، انتظار و اکتشاف.

ولی منظور علمای هیپنوتیزم از تمرکز فکر غیر از آمادگی برای ادراک است، بلکه منظور آنان این است که شخص هنگام(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) هیپنوتیزم شدن بایستی عضلاتش شل، چشم­هایش خیره و تمام نقاط بدنش کاملاً بی­حرکت باشد، و فکر کند که به هیچ چیز فکر نکند در حالی که هنگام توجه و دقت، عضلات کشیده و سفت می­شود گر چه شخص بی­حرکت و چشم­هایش خیره است، ولی ممکن است فکررش در جریان باشد.

ولی نباید فراموش کرد که گاهی توجه و دقت عادی کم کم شدیدتر می­شود و منجر به تمرکز فکر دید و شاید «خود هیپنوتیزم» شود، چنانکه در رویداد تاریخی قتل ارشمیدس دیدیم.

 

ادامه دارد. . . (بخش ماهیت تمرکز فکر)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .