اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » آموزش هاتا یوگا در 365 روز » تمرینات روز ۵۳ هاتا یوگا در ۳۶۵ روز

تمرینات روز ۵۳ هاتا یوگا در ۳۶۵ روز

تمرینات روز ۵۳ هاتا یوگا در ۳۶۵ روز

 

3

با سلام

پیشنهاد من به شما دوستان این است که جهت آشنایی با خواص حرکاتی که انجام می دهید و آشنایی هر چه بیتشر با یوگا و علوم مرتبت با آن مجموعه ۱۰۰ باب شفا و اسرار ۴ گانه سلامتی را از سایت دانلود نمایید( البته با وارد کردن کد inapply20 از ۲۰% تخفیف ویژه بهره مند گردید.

در این قسمت لازم می بینم که اندکی در رابطه با ماه نامه ۱۰۰ باب شفا و اسرا ۴گانه سلامتی برایتان توضیح دهم:

هدف ما از تولید این مجموعه تغییر و بهبود شرایط زندگی هم وطنان عزیز و افزودن به دانش آنها در زمینه سلامتی به واسته با تمرینات یوگا و آشنایی با اسرار گیاهان شفا بخش و اسرار سنگ های شفا بخش و طب امامان و از همه مهم تر نسخه این اپلای که به طور کاملا تخصصی و کاربردی در رابطه با بیماری ها و راهکارهای درمان و پیشگیری آنها به شما توضیحاتی می دهد که البته تمام بخش های دیگر به نوعه بسیار بسیار کاربردی کامل و جامع است و در تمام بخشها هر ماه اپدید می شود و برای تمام کسانی که این مجموعه را تهیه کردند به طور رایگان بروزرسانی های آن به طور کاملا رایگان ارسال می شود .

با ما باشید در باشگاه یوگا در ۳۶۵ روز

روز پنجاه و سوم :

توجه نمایید که تمرینات طبق اصول سایتهای آموزش یوگا به صورت روزانه هندوستان الگو برداری شده است پس در انجام تمرینات دقت کنید .

تمرینات نرمشی:

توجه کنید که طی ۵۰ روز گذشته هر چه که در رابطه با گرم کردن آموخته اید را از این پس باید به کار ببندید یعنی در مدت زمان ۳ تا ۵ دقیقه حرکات پرشی زیلکسیشن را انجام داده تا بدنتان گرم شده و ضربان قلبتان تا اندازه مورد نیاز بالا برود و بدنتان گرم شود و بعد از آن به مدت ۵ تا ۷ دقیقه تمام مفاصل بدنتان را مانند گردن ، کتف ، آرنج ، مچ دست و پا ، کمر ، زانو را با حرکات چرخشی و کششی نرم و گرم کنید تا جایی که بدنتان برای حرکاتی که قرار است انجام دهید آماده شوید.

لازم به توجه بسیار است که تا به امروز تمام تمرینات مقدماتی به پایان رسیده و بعد از یاد گیری حرکات بسیار مهم سلام بر خورشید به سراغ تمرینات متوسطه می رویم.

۶ بخش اول سلام بر خورشی:

تمرین اول :

تمام ۱۲ تمرین سلام بر خورشید و سلام بر ماه را به مدت زمان ۵ دقیقه هر تمرین ۵ ثانیه یعنی کل تمرین سلام بر خورشید را باید ۵ بار انجام دهید ۱۲*۵=۶۰ هر حرکت ۵ ثانیه یعنی در ۱ دقیقه یک دور سلام بر خورشید انجام می شود و همین دور را باید ۵ بار انجام دهید و بعد از هر دور سلام بر خورشید ۱ حرکت سلام بر ماه هم انجام دهید

yy

حرکت اول :

از این به بعد با به اتمام رسیدن دوره مقدماتی تمرینات بدن شما باید به انعطاف پذیری لازم رسیده باشد تا بعد از نرم کردن و انجام ۵ دقیقه سلام بر خورشید روزانه ۲ حرکت از دوره متوسطه را به شما آموزش می دهم و لازم است که بیشتر از گذشته تمرکز و تمرین داشته باشید تا بتوانید به سادگی حرکات را انجام دهید.

یوگامودرابه مدت ۱۵ ثانیه و ۳ مرتبه

 y 

در حالت نیلوفر نشسته,چشمها را ببندید.برای مدتی تمام بدن را شل و وانهاده کرده,به طور طبیعی نفس بکشید.

حال یکی از از دستها را به پشت برده,با دست دیگر مچ آن را بگیرید.

دم عمیق انجام دهید.

به آرامی قسمت بالاتنه را به سمت جلو خم کنید تا پیشانی با زمین تماس پیدا کرده یا نزدیک آن واقع شود.پس از اینکه کاملا خم شدید,سعی کنید تمام بدن را تا حد امکان شل و رها کرده,در این حالت بمانید.بعد خیلی ارامی به حالت شروع برگردید.

سعی کنید که مواقع انجام حرکت,تنفس کاملا عمیق و آرام باشد.

در وضعیت آخر برای مدتی طولانی در حد توان توقف کنید.

برای ستون فقرات ,زانوها یا رانها در حالت سر به زمین گذاشتن زحمت ایجاد نکنید .بعد با انجام دم,آهسته به حالت شروع برگردید.

تمرین را در وضعیت نیلوفر یا اجراسانا۱۰ دور تکرارنمایید.

تنفس:دم آرام و عمیق در شروع تمرین.بازدم آهسته و عمیق موقع خم شدن به سمت جلو.موقعی که در حالت نهایی قرار گرفتید,دم,هنگام برخاستن و رفتن به حالت شروع.

زمان:سعی کنید برای چند دقیقه در حالت نهایی بمانید,بعد با انجام دم,آهسته به حالت شروع برگردید.

تمرین را دروضعیت نیلوفر یا واجرآسانا ۱۰دور تکرار نمایید.

آگاهی:فیزیکی-روی پشت,شکم یا جریان تنفس.

روحی-روی چاکرای مانی پورا.

مطابقت:این آسانا مقدمه ای است برای پیشرفت در انجام آساناهای خم شدن به عقب مانند آساناهای ماهی,شتر یاکبرا.

ممنوعیت:افرادی که در چشم ,قلب و ستون فقرات خود مشکل دارند نباید این تمرین را اجرا کنند یا در حالت نهایی زیاد توقف نایید.

حرکت دوم:

وضعیت ماهی(ماتسی آسانا)به مدت ۱۵ ثانیه و ۳ بار

 

y2

در حالت نیلوفر روی زمین بنشینید و بدن را وانهاده کنید.

با دقت بدن را به پشت خم کنید .دستها و آرنج ها را برای برگشت حمایل بدن نمایید.سینه را کمی بالا ببرید و سر را به پشت بکشید تا تاج سر روی زمین قرار گیرد.

انگشتان شست پا را بگیرید و آرنج ها را روی زمین قرار دهید.بدن و سر را متعادل کنید,بنابراین کمترین قسمت پشت با زمین در تماس است.

دستها و کل بدن را وانهاده کنید,سر,کفل ها و ساق پا وزن بدن را تحمل می کنند,چشمها را ببندید و آهسته و عمیق نفس بکشید.با یک حرکت معکوس به حالت اول بر گردید.

این آسانا را باتغییر پاها(حالت لوتوس) تکرار کنید.

زمان:حالت توقف در وضعیت آخر ۵ دقیقه است هرچند که۱ تا ۳ دقیقه برای سلامت عمومی کافی است.

تنفس:در وضعیت آخر تنفس عمیق و آهسته.

آگاهی:فیزیکی-روی چاکرای مانی پورا یاآناهاتا.

مطابقت:گاو آهن یا ایستادن روی شانه شرایط متعادل کننده ای را برای گردن هنگامی که به عقب بر می گردد ایجاد می کند,و تنش های به جلو خم شدن را مرتفع می نماید.

ممنوعیت:اشخاصی که از بیماریهای قلبی,اثنی عشر,صرع یا دردهای ستوتن فقرات در عذابند ,از انجام این تمرین اجتناب کنند.زنان باردار نباید این تمرین را اجراکنند.

 

برای جا افتادن حرکات سلام بر خورشید یک دوره ۱ دقیقه ای سلام بر خورشید و سلام بر ماه انجام دهید

 

تمرینات تقویت چشم

این تمرینات را بنا به انتخاب خود از آموزش های گذشته به مدت زمان یک دقیقه انجام دهید و توجه نمایید که در انجام آن کوتاهی نکنید چرا که با این تمرینات هر گز دچار بیماری های چشمی نخواهید شد.

 

تمرکز:

لوترس یا نیلوفر کامل

یوگا

 

در این بخش باید به صورت نیلوفر کامل به مدت ۱ دقیقه با رعایت اصول دم و بازدم که در گذشته آموزش دهده شده تمام تمرینات بالا را در ذهن مرور کنید، به نظر خودم در تمام تمرینات یوگا این بخش از همه مهم تر سخت تر و اثر گذار تر است چرا که باید تمام تمرینات را درک کنید و با ذهنتان انجام دهید .

پایان تمرینات روز پنجاه و سوم

همین تمرین را در روز  ۲ بار, یک بار صبح و یک بار شب تکرار کنید

پیشنهادم به شما این است که حتمام مجموعه ۱۰۰ باب شفا و اسرار ۴ گانه سلامتر را دانلود نمایید

( با وارد کردن کد inapply20 از ۲۰% تخیفف ویژه ما بر خوردار شوید)

 

 1

 

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .