اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » دانشمندی که با خود هیپنوتیزمی بر حالت ترس چیره شد

دانشمندی که با خود هیپنوتیزمی بر حالت ترس چیره شد

دانشمندی که با خود هیپنوتیزمی بر حالت ترس چیره شد

ترس با هیپنوتیزم

دانشمندی که با خود هیپنوتیزمی  بر حالت ترس چیره شد .

ترس با هیپنوتیزم

دکتر ای . دانشمند  و محقق ، در هفتاد سالگی شهرتی غبطه آور در رشته خود بدست آورده بود . به دلیل  معلومات برجسته اش ، بارها از او دعوت شده بود برای عده زیادی سخنرانی کند ، ولی او به دلیل اینکه می ترسید خیلی عصبی و ناراحت شود ، این دعوتها را رد می کرد . یک سال قبل که در کنفرانسی برای گروهی از دانشمندان سخنرانی می کرد ، تپش قلب گرفت ، عق کرد و احساس  کرد می خواهد غش کند .

او تشخیص داد که ترس ، هیجانی است که از فکر تأثیر می گیرد . او می دانست  اگر بتواند بیاموزد که فکرش را کنترل کند ، بر ترسش نیز غلبه خواهد کرد . او به تمرین خود آرامی پرداخت و این تلقینهای مثبت را مرتکب تکرار کرد :

من آرامش  و اعتماد به نفس دارم.  فکرم را بر روی پیامی  که مایلم به  شنوندگان بدهم متمرکز می کنم ، نه روی خودم . من به قدرت فکرم اعتماد دارم .

او آموخت قبل از هر سخنرانی ، یک جلسه خود هیپنوتیزمی داشته باشد و اظهار کرد که توانسته است بعد از آن با ناراحتی خیلی کمی ، سخنرانی های زیادی انجام دهد .

یک نوازنده پیانو که از خود هیپنوتیزمی برای کنترل لرزش دستش استفاده کرد .

مرد مجری ۳۴ ساله ای که بیشتر وقت زندگی خود را وقف فراگیری موسیقی کرده و کنسرتهای تکنوازی مختلفی برگزار کرده بود ،  درباره پیشرفت لرزش دست راستش در عرض سال گذشته مشاوره کرد .

در اینجا به داستان او از اینکه قادر بود با خود هیپنوتیزمی چه  انجام دهد می پردازیم :

من پیانیستی ماهر بودم و شنوندگان متعددی برایم کف می زدند . در هنگام یکی از تکنوازی هایم ، فکرم در یک لحظه به دختری که درصدد بودم با او ازدواج  کنم منحرف شد . ما درباره  ازدواجمان هم عقیده نبودیم . او گفته بود کاملاً  مطمئن نیست که با من ازدواج خواهد کرد .سایت هیپنوتیسم دات آی آر, در بین یکی از تکنوازی هایم ، بی جهت احساس هراس کردم و دست راستم شروع به لرزیدن کرد . با وجود اینکه آگاه بودم که به بهترین وجه کنسرتم را اجرا نکرده ام ، ولی خوشبختانه توانستم آن را به پایان برسانم . از برپایی کنسرت تکنوازی دیگری بیمنام شدم و اعتقاد داشتم که لرزش دستم دوباره ظاهر خواهد شد .

من چهار روش اصلی خود هیپنوتیزمی را حفظ  کردم . در مدت خود تحلیلی به حل کشمشکهایی که با نامزدم داشتم پرداختم .

در درجه اول ، از ترس پس زده شدن رنج می بردم . وقتی که رابطه ای با جنس مخالف داشتم ، همیشه از خودم نامطمئن بودم . به این نتجه رسیدم که توجه زیادی به خودم معطوف می کرده ام . تمرین کردم که بیشتر با ملاحظه  و فروتن و کمتر نگران باشم . اطمینان بیشتری را در خود پرورش دادم و نامزدم  بالاخره تصمیم گرفت با من ازدواج کند . خود تحلیل برایم فاش کرد که لرزش دستهایم به دلیل این عجز  بوده است . قدم نهایی ام این بود که تلقینهای پس هیپنوتیزمی را مکرراً انجام دهم و به خود القا کنم که وقتی پیانو می نوازم کاملاً آرام هستم و هیجانهایم را در کنترل کامل  دارم . اکنون متوجه شده ام که از همیشه بهتر می نوازم و خوشحالم بگویم که لرزش دستم کاملاً از بین رفته است .

ادامه دارد. . .

بخش فوائد هیپنوتیزم

.

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .