اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » رابطه هیپنوتیزم با زیبایی و طراوت چهره,ناخوشی پنجم

رابطه هیپنوتیزم با زیبایی و طراوت چهره,ناخوشی پنجم

رابطه هیپنوتیزم با زیبایی و طراوت چهره,ناخوشی پنجم

ناخوشی پنجم

رابطه هیپنوتیزم با زیبایی و طراوت چهره

آیا هیپنوتیزم می‌تواند چین و چروک صورت را از بین ببرد؟

آیا هیپنوتیزم می‌تواند پوست را شاداب و با طراوت نماید؟

خانم‌ها می‌توانند درباره  هیپنوتیزم و زیبایی فکر کنند، این موضوع در ابتدا یک فکر مسحور کننده است. پزشکان سال‌ها است که این ضرب‌المثل قدیمی را تحت عنوان این‌که «زیبایی زودگذر است» رد کرده‌اند. حالا علم جدید هیپنوتراپی نشان می‌دهد که عضوها و غده‌های اصلی زیبایی به وسیله فکر می‌توانند تحت کنترل قرار گیرند. اثر و نفوذ فکر را در هیچ کجای بدن بهتر از پوست نمی‌توان نشان داد.

زیبایی چهره با هیپنوتیزم

زیبایی چهره با هیپنوتیزم

پوست که یک پوشش خارجی است سطحی وسیع داشته و تمام بدن ما را فرا گرفته است. پوست بدن که شامل هزاران سلول بیشمار عصب، غده‌ها و مویرگ‌ها است، نه تنها مانند آیینه‌ای سلامتی ما را نشان می‌دهد، بلکه اغلب طرز تفکر ما را در چهره نیز منعکس می‌نماید.

چه کسی است که تاکنون چهره سرخ شده یکی از دوستان یا آشنایانش را هنگام دستپاچگی ندیده باشد؟

معنی سرخ شدن چهره  یعنی چه؟ چرا چهره سرخ می‌شود؟ مگر غیر از این است که فکر باعث گشاد شدن مویرگ‌ها می‌شود و خون به پوست صورت می‌دود؟

طبق همین اصل دانشمندان و دکترها آزمایشاتی کرده و به نتایجی درخشان رسیده‌اند از جمله «یولما» موفق شده است با به کار بردن تلقین در حال هیپنوتیزم تاول‌هایی در روی پوست برخی از اعضا «خوابرو» ایجاد کند.

 چرا خانم «سوناگ» هر وقت می‌خواست به جشن و شب‌نشینی برود پوست بدنش تاول می‌زد؟

خانم «سوناگ» راجع به عقاید و تجربیات دانشمند بزرگ هیپنوتیزم «یولما» چیزی نشنیده بود ولی درباره یک بیوه بوالهوس در اداره‌اش حرف‌هایی شنیده بود. در جشن و شب‌نشینی سالیانه‌ای که از طرف اداره ترتیب داده شده بود متوجه شد که شوهرش بیش از حد به این زن توجه دارد. به محض رسیدن به خانه دعوا و داد و بیداد شروع شد. صبح وقتی از خواب بیدار شد مشاهده نمود که در سراسر بدنش تاول‌های سرخ درشتی پدیدار شده است.

به من «دکتر وان پلت» چنین گفت: «مثل این که این زن بوالهوس وارد زیر پوست بدن من شده». به هر حال  یکی دو روز  بعد جوش‌ها خوب شدند، ولی چند هفته بعد باز هم خانم «سوناگ» به شب‌نشینی دعوت شد . فردای آن روز که می خواست لباس رقص بپوشد متوجه شد که دوباره تاول‌ها ظاهر شده‌اند. اجباراً از رفتن به رقص و شب‌نشینی خودداری کرد.

خلاصه آن‌که این خانم هر وقت به شب‌نشینی و مجالسی دعوت می‌شد هنگام تعویض لباس مشاهده می‌کرد که تمام بدنش از تاول‌های سرخ درشتی پر شده است. خانم «سوناگ» نگران و اندوهگین شد و بیش از پیش از رفتن به مجالس اجتماعی اجتناب می‌کرد. سال‌ها بود که از خانه بیرون نمی‌رفت و برای مخفی کردن پوست بدنش پرده‌ای به خود می‌پیچید یا لباس‌های آسیت‌دار بلند می‌پوشید.

خانم «سوناگ» به من گفت: «مسلماً این تاول‌های پوست بدن من نمی‌تواند فقط مربوط به آن زن بوالهوس باشد. من سال‌ها است که تصمیم گرفته‌ام حسادت را کنار بگذارم.»

این خانم راست می‌گفت تاول‌های پوست بدن او مربوط به آن زن بوالهوس نبود، بلکه مربوط به عواطف و احساسات نادرست و عوضی او بود، حسادت زیاد این خانم را تهییج کرده بود.

خانم «سوناگ» مانند بوقلمون که هنگام بروز خطر تغییر شکل می‌دهد و یا شبیه جانوران صحرایی کوچکی به نام سمندر نوعی سوسمار که با تغییر رنگ پوست بدن خود را از دید دشمن در امان می‌دارند، همان‌گونه پوست بدنش تغییر رنگ می‌داد.

صورت جلسه‌های انجمن هیپنوتیزم طبی بریتانیا حاوی بسیاری از این قبیل موارد و بیماری‌ها است. اغلب فشار «ناخودآگاه» عضلانی، در سایر اعضاء و غدد بدن ایجاد اختلال می‌نماید(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) و در نتیجه شخص دچار تنگ نفس، سردرد یا بیخوابی می‌گردد. علت ایجاد فشار عضلانی یا عصبی ناخودآگاه و بروز بیماری‌ها معمولاً از طریق یک رویداد عاطفی حادث می‌شود که بالاخره آفت بزرگی برای زیبایی است .

پس چطور می‌توان این عوامل را از بین برد؟

وقتی که فکر بیمار نظیر خانم «سوناگ» مغشوش و مضطرب است، تلقینات معمولی بی‌فایده است، چون که این تلقینات از یک گوش وارد و از گوش دیگر خارج می‌شوند، بیمار قادر نیست که فکر خود را متمرکز نماید و افکار امیدبخش را جذب و دستگاه اعصاب خود را آرامش بخشد.

به وسیله هیپنوتیزم فکر متمرکز می‌شود، تلقین  به نحو موثری نفوذ می‌کند و این تشویش و اضطراب روانی محو می‌شود.

در قضیه خانم «سوناگ» می‌بایستی از طریق هیپنوز آموزش داده شود که چطور خود را شل و وانهاده کند. حقایق را همانطور که هستند ببیند، و از غصه خوردن درباره وضعیت پیش آمده خودداری نماید و در نتیجه پوست بدن او به تدریج بهبود حاصل خواهد کرد.

ظاهر شدن دمل در پوست بدن یک نوع سازوکار دفاعی بخصوصی از شخصیت روانی هر فرد و دلیل مبارزه با حالات عاطفی است، شاید هیچ عاملی به اندازه بی‌خوابی آفت زیبایی نباشد. خستگی، بی‌فروغی شما که ناشی از کوفتگی شب‌نشینی است و سایر عواملی نظیر اینها موجب لولیدن و  بیخوابی می‌شود.

چون طبیعت این طور خواسته است که ارگانیزم هنگام «خطر» و «اضطراب» بخواب نرود، لذا شخص بیمار  به علت نگرانی از بیخوابی برای معالجه مراجعه می‌نماید.

در هر بیماری روانی همیشه یک رویداد عاطفی و احساساتی علت آغاز بیخوابی می‌شود که شخص بیمار در اثر یکی دو شب نخوابیدن احساس خطر و ترس نموده و در نتیجه به خواب رفتن برای او غیر ممکن یا بسیار مشکل می‌شود.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .