اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » روش های زیبایی پوست

روش های زیبایی پوست

روش های زیبایی پوست

خانم جوانی که به علت احساس گناه مدت پنج سال بود شبها نمی‌خوابید. زیرا شب، هنگام پرستاری از مادر مریضش، به خواب رفته و مادرش مرده بود.

 خانم «فولدا» که زن جوان شاغلی بود اظهار می‌کرد که مدت پنج سال است که شبها بدون داروی خواب‌آور نمی‌تواند بخوابد. در سراسر روز در اداره آن‌چنان رنگ پریده، خسته و کوفته بود که قادر به انجام هیچ‌کاری نبود، زندگی اجتماعیش کاملاً بیهوده شده بود. خود را داخل اجتماع نمی‌دید، از اجتماع گریزان بود، پس از مصاحبه معلوم شد که این خانم مدت مدیدی از مادر پیرش پرستاری می‌کرده. یک شب هنگام پرستاری از مادرش بخواب می‌رود، وقتی بیدار می‌شود مشاهده می‌کند که مادرش مرده است. تصور می‌کند که مادرش از وی کمک خواسته ولی او بیدار نشده است و در نتیجه خانم «فولدا» احساس گناه می‌کرد. از آن شب به بعد دیگر خواب به سراغش نیامده بود. شبها نمی‌توانست بخوابد با این‌که هنگام مراجعه به دکتر، به او گفته شده بود که مادرش بدون صدا زدن و تقاضای کمک خیلی آرام و بی‌صدا مرده است و موردی ندارد که خود را سرزنش نماید، معذالک این تلقین چون در حال بیداری بوده اثر نبخشیده بود و باز هم بیخوابی وی شبها ادامه داشت. ولی در خواب هیپنوز که فکرش کاملاً متمرکز شد، توانست تلقینات تسلی‌بخش را جذب کند، از آن به بعد احساس گناهش رفع گردید و توانست شبها به خواب راحت و آرامی فرو برود.

کشش ناخودآگاه عضلانی یکی دیگر دشمنان زیبایی است که چهره را فرسوده و چروکیده می‌نماید. چشم‌ها روز به روز گودتر می‌روند، تعداد چین و چروک صورت و گردن بیشتر می‌شود. کشش ناخودآگاه عضلانی نتیجه عکس‌العمل طبیعی‌ کش و قوس و تلاش و کوشش زندگی بوده و واکنش طبیعی تهدید و احساس خطر است.

در زندگی اجتماعی پیچیده امروزی خطرات مختلف و متنوع هستند، احساس ترس و خطر از بیماری و از دست دادن سلامتی، ترس از ورشکستگی، ترس از فقدان و یا از دست دادن عشق، بسیاری از عوامل اجتماعی و خانوادگی، مادی و معنوی، ایجاد کشش عضلانی و عصبی می‌نمایند.

خانمی که مادر شوهرش را عامل زشتی چهره‌اش می‌دانست.

خانم «شرمن» خود را در هم پیچیده در ناراحتی عصبی می‌دانست، در سن سی و پنج‌سالگی دچار ناراحتی عصبی، مضطرب و عصبانی بود، چهره درهم کشیده‌ای داشت خطوط صورتش حاکی از این بود که گویا همه فشارهای ناشی از سنگینی، همه دردها بر شانه‌ی وی نهاده شده است. درباره قیافه‌اش نگران و مضطرب بود و می‌گفت «من مطمئن هستم که شوهرم دیگر مرا دوست ندارد، من نمی‌توانم شوهرم را سرزنش کنم، من این روزها بدخلق و غیرقابل تحمل شده‌ام، خیلی عجیب است که شوهرم  با من سازش می‌کند» چند دقیقه مصاحبه معلوم کرد که چنین وضع و  طرز تفکر خانم «سرمن» چندی پس از ازدواج و در اثر(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) درگیری با مادرشوهرش به وجود آمده است. ترس از دادو  فریاد و بگومگوی علنی با مادرشوهر و خفه کردن عواطف یا به عبارت دیگر خودداری و خودخوری و درون‌ریزی به اصطلاح عامه، باعث اضطراب و ناراحتی روانی این خانم شده است.

وقتی که نتایج ظاهری و بیرونی اضطراب این خانم که عبارت بود از تعدادی چین و چروک که در چهره ظاهر شد، ترس از دست دادن زیبایی چهره و ترس از دست دادن شوهر در وی آغاز شد، ترس به تنهایی موجب  ازدیاد اضطراب، چین و چروک صورت گردید در حالی که مسأله اصلی که عبارت از موضوع مادرشوهر باشد، در بوته فراموشی سپرده شد،‌به عبارت دیگر ترس از چین و چروک صورت و ترس از دست دادن شوهر جانشین ترس و اضطراب از مادرشوهر شده بود.

پس از چند جلسه هیپنوتیزم، کلیه ترس‌ها و اضطرابات این خانم از بین رفت، دور و تسلسل شیطانی شکسته شد.

خانم «شرمن» به چهره و زیبایی  خود توجه بیشتری نموده و روز به روز خود را جوان‌تر  و زیباتر احساس می‌کرد.

عواطف و احساسات نیروی خارق‌العاده‌ای دارند زیرا فکر را به دقت متمرکز نموده و حالتی شبیه هیپنوتیزم به وجود می‌آورند. اشخاصی که در حالت احساسی و عصبی عباراتی نظیر این را تکرار می‌کنند من از این نفرت دارم، من از آن می‌ترسم، من فرسوده شده‌ام، اعصابم ناراحت شده است، دیوانه شده‌ام، به سهولت خود را هیپنوتیزم کرده و با چنین تلقیناتی به سرعت خود را دچار بیماری روانی می‌نمایند.

دکتر «مایرز» نکات زیر را یادآوری می‌نماید که پزشکان به بیماران خود می‌آموزند که به خود تلقین نمایند.

الفاظ و عواملی که باید از آنها اجتناب شود.

نق زدن: به یاد داشته باشید که «نق زدن» یک نوع تلقین است.

خستگی فکری و عاطفی: خستگی فکری و روانی باعث خستگی و پژمردگی جسمی می‌شود.

غصه خوردن درباره بیهوده‌ها: به یاد داشته باشید که نگرانی و غصه یعنی ایجاد چین و چروک.

خشم: خشم باعث فشار عضلانی شده و مقدمه ناراحتی‌های روانی است.

حسادت: حسادت آفت زیبایی است.

کینه‌توزی و بدگویی: تهمت و خودنمایی ایجاد عواطف منفی می‌نماید.

الفاظ و مطالبی که باید به آنها توجه داشت.

۱-  تمرین وانهادگی برای از بین بردن کشش عضلات: وانهادگی به اعضاء و غدد، این فرصت را می‌دهند که وظایف طبیعی خود را انجام دهند.

۲-  عادت به خندیدن و خوشحال بودن:  موجب سلامت عصبی است.

۳-  استفاده از تخیل و تصور: تصور، تصاویر موفقیت، در بیمار باعث بهبودی و موفقیت وی می‌شود.

در خاتمه این مبحث به یاد داشته باشید که وقتی عواطف و طرز تفکر تا این اندازه موثر است که می‌تواند در پوست بدن ایجاد تاول نماید، شکی نیست که با هیپنوتیزم طی شرایطی می‌توان تا حدودی چین و چروک صورت را تا سنین معینی از بین برد و پوست را صاف و شفاف نمود.

هیپنوتیزم بهترین داروی زیبایی و حافظ جوانی است و تنها داروی روانی است که از داخل اثر می‌کند.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .