اوقات شرعی به افق شهرها


شهرت فروید

شهرت فروید

 

شهرت فروید

فروید به سال ۱۸۸۵ یعنی در ۲۹ سالگی شهرتی بسزا یافت و متخصص امراض عصبی شناخته شد و موفقیت‌های فراوانی کسب کرد ولی این موفقیت‌ها موجب غرور او نشد.

«می‌تر» او را دعوت کرد که به جایش در دانشگاه تدریس کند و این امر از بزرگ‌ترین افتخارات او محسوب می‌شد و با رسیدن به این افتخار و امتیاز مانند بسیاری از استادان متوقف نگردید و درجا نزد بلکه ترجیح داد که در راه تکمیل مطالعات و تحقیقات خود از پا ننشیند و کوشش مستمر خود را ادامه دهد.

فروید نزد شارکو می‌رود

«ارنست بروک» وسایل مسافرت فروید را با خرج دانشگاه وین به پاریس فراهم کرد و فروید در سال ۱۸۸۶ برای تکمیل مطالعات خود و استفاده از تعالیم «شارکو» به فرانسه رفت، پاریس برای فروید محیطی  نو آزاد و از قیود تعصب مردم شهر وین فارغ بود.

شارکو، فروید را دانشجویی ممتاز و صاحب‌نظر یافته بود، اما به عارضه «آنا» که فروید سعی می‌کرد برایش بازگو کرده و توضیح دهد  توجهی نکرد.

فورید پس از چند ماه مطالعه در فرانسه به وین بازگشت و گزارشی از تجربیات خود به جامعه پزشکان اتریشی تقدیم کرد و نظر داد که به وسیله هیپنوتیزم می‌توان عوارض حمله را رفع و یا ایجاد کرد و هم‌چنین هیستری علاوه بر زنان، به همان نسبت در مردان هم هست.

 ازدواج فروید

فروید در سال ۱۸۸۶ ازدواج کرد و علاوه بر تدریس در دانشگاه وین مطبی نیز تأسیس کرد ولی سه سال بعد از ازدواج دوباره به فرانسه مسافرت کرد و این بار نزد علمای نانسی  شتافت.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .