اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » ماهیت تمرکز فکر » عقیده عرفا و متصوفین شرقی درباره تمرکز فکر

عقیده عرفا و متصوفین شرقی درباره تمرکز فکر

عقیده عرفا و متصوفین شرقی درباره تمرکز فکر

عقیده عرفا و متصوفین شرقی درباره تمرکز فکر

*ریاضت کشیدن فکر را متمرکز می­کند، و تمرکز فکر اعجازآفرین می­شود.

* «یوگا» چیست؟ یوگا نوعی ورزش هندی است که فکر را متمرکز ، جسم و روان را سالم، نگرانی­ها و گرفتاری­های زندگی را محو و نابود می­کند.

* بین تمرکز فکر و هیپنوتیزم چه رابطه­ایست؟

شما شاید درباره ریاضت کشیدن هندی­ها و دراویش ایرانی سخنانی شنیده باشید، لااقل می­ دانید که ژنده پیل در اثر ریاضت کشیدن می‌توانست کارهای عجیب و غریبی انجام دهد مثلاً بادام را تبدیل به ملخ، آب را تبدیل به آبگوشت کند و افکار دیگران را بخواند.

عده­ ای از دانشمندان هستند به نام عارف و صوفی که این ها عقیده دارند، برخی از انسان­ ها با ده پانزده و یا بیست سال ریاضت کشیدن می­توانند هر چه بخواهند و اراده کنند انجام دهند، می­توانند دست به معجزه و کرامات بزنند.

منظور از ریاضت کشیدن انجام یک سری ورزش­های مخصوص جسمی و روحی است که تمرکز فکر را زیاد می­کند. وقتی انسان تمرکز فکرش زیاد شد، هر لحظه که فکر خود را متوجه انجام عمل نماید آن عمل خود به خود انجام خواهد شد.

  • این گفته­ ها تا چه حد صحیح است؟
  • با علم امروز چطور می­توان تطبیق داد؟
  • چطور می­توان آزمایش کرد و نتیجه گرفت؟

پانزده یا بیست سال، گرسنه و تشنه و بی­لباس و بی­جا و مکان در کوه­ها و غارها زندگی کردن و ریاضت­ کشیدن، آیا احمقانه نیست؟ تازه معلوم نیست بتوان نتیجه گرفت؟ زیرا اگر هزار نفر شروع به این قبیل(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) ریاضت کشیدن کنند، ممکن است یک نفر ساختمان عصبی و جسمانی­ اش طوری باشد، که به حداقل نتیجه­ ای برسد.

به هر حال این ادعا حد اعلای اغراق­ گویی درباره تمرکز است. اجازه دهید کمی پایین­تر بیاییم، در حدی که ببینیم، لمس کنیم، آزمایش کنیم و همه نتیجه بگیریم. یکی از روش ­هایی که به نام سرّ بزرگ نامیده شده و موجب می­شود که تمرکز فکر شدید ایجاد کند اعمال و حرکات بخصوصی است که مخترع یا کاشف آن­ها هندی­ها بوده ­اند، و ما این قبیل حرکات و اعمال عضوی را تحت مبحث یوگا مطالعه می­کنیم.

ادمه دارد…(بخش ماهیت تمرکز فکر)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .