اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » تغذیه سالم » غذاهائی که نباید خورده شود

غذاهائی که نباید خورده شود

غذاهائی که نباید خورده شود

غذاهائی که نباید خورده شود

« پل ژاکو» می­گوید: «تغذیه از روی اصول صحیح و تهویه خون و رعایت سایر قواعد بهداشت شرط اصلی تعادل جسمی می­باشد که اراده را از هر قید داخلی آزاد می­کند و به نیکوترین وجهی آن را پرورش می­دهد، دکتر پاسکول و دکتر کارتون در باب سود یا زیان غذاها  آزمایش­ هائی به عمل آورده و معتقدند که برخی از غذاها مانند غذاهائی که در ذیل ذکر می­شوند برای تخلیه مقدار زیادی از نیروهای عصبی را تلف می­کنند و آن غذاها عبارتند: الکل- لیکور- شراب­های کهنه- گوشت­های شکار- گوشت­های چرب- اردک- غاز- مغز- گوشت خوک-  سیرابی پنیرهای کهنه- چربی­های پخته- ماهی­های کنسرو و ترشک و مربا.

سه غذای خطرناک- گوشت، قند، الکل

۱-   گوشت: هانری دورویل می­گوید: «طبق نظر دکتر پل کارتن» گوشت، قند و الکل غذاهای  کشنده­ ای هستند، گوشت را باید حدالامکان محدود ساخت زیرا گوشت غذای لازم نیست، بلکه یک نوع محرکی است و تنها در مواقعی که بخواهیم کار زیادی انجام دهیم اعم از کار بدنی یا فکری مفید می­باشد.

ساختمان بدن انسان به هیچ وجه مناسب با گوشت­خواری نیست، دندان­های ما مانند داندان­ های ببر و پلنگ و گربه برای گوشت­خواری ساخته نشده. بلکه دندان­های ما شبیه دندان­های اسب و گوسفند برای علفخواری ساخته شده است همین طور است سایر قسمت­های دستگاه گوارش.

دکتر پل کارتن می­گوید: «ممکن است چنین اعتراضی نمود که گوشت دارای مقدار زیادی ازت است، مقدار ازت گوشت به مراتب کمتر از بعضی حبوبات مثلاً عدس می­باشد.

نمک­های معدنی هم در استخوان حیوانات متمرکز است و در نتیجه اگر بخواهیم تغذیه گوشتی ما کامل باشد، باید مانند حیوانات گوشت­خوار حقیقی در هر وعده غذا مقداری استخوان نیز صرف کنیم، بالاخره بدن ما برای خنثی نمودن سموم حادی که در گوشت یافت می­شود مانند پتومائین و لوکومائین مجهز نیست.

پس گوشت ماده مضریست و زیاده­ روی در مصرف آن برای ما نتایج وخیمی دارد برای اثبات مدعا ببینیم عقیده­ ی اطباء در این خصوص چیست.

پروفسور «بوشار» می­گوید: «اشخاص گوشت­خوار دارای زبان باردار، نفس زننده، مدفوع متعفن و غیرمنظم هستند و اغلب به اختلالات معده، سردرد، روماتیسم، امراض چاقی یا لاغری مبتلا می­شوند»

دکتر گاستن دو رویل چنین می­گوید: «من به این علت گوشت را مضر می­دانم که دارای مقدار خیلی زیاد مواد آلبومینوئید است که بدن ما نمی­تواند به شکل آمونیاک آن را دفع کند.

این مواد آلبومینیوئیدی بیش از اندازه سلول­های بدن را مسموم می­سازد، به علاوه سلول ­را به شدت تحریک می­کند و در نتیجه نشاطی که همگی پس از صرف غذای گوشتی حس می­ کنیم ایجاد می­گردد در حقیقت این نشاط به منزله یک نوع ارتعاش مصنوعی است و نتیجه آن جز فرسودگی نمی­باشد».

بالاخره گوشت محرکی است که به ندرت مفید و اغلب مضر است در نتیجه باید در صرف آن حدالامکان امساک کرد.

۲-   قند

«اغلب سگ­های خانگی نیز بر اثر حرکت نکردن و قند و گوشت زیاد خوردن مبتلا به چاقی شده و به زودی تلف می­شوند».

مضار قند کمتر از گوشت نیست، البته مقصود، قند مصنوعی است، قند به شکلی که مصرف می­گردد یک نوع محصول شیمیایی و محرک پرقدرتی است که ضرر آن بیش از نفعش می­ باشد.

قند و اسب­های کورسی

به اسب­های کورسی قبل از دویدن مقداری قند به آن­ها می­دهند. همین طور کارگران، .ورزشکاران و دونودگان که مجبورند(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) تلاش زیادی انجام دهند، در قند یک نوع تحریک و انرژی می­یابند که آنان را در انجام دادن عمل خود کمک می­کند. لیکن این تحریک مصنوعی که بر اثر جذب یک جسم شیمیایی متراکم ایجاد می­شود، برای بدن که نمی­تواند آن را بسوزاند مضر است.

راجع به مضار قند ببینیم اطباء چه می­گویند.

دکتر گاستن دورویل چنین می­گوید «قند مصنوعی برای بدن ما غذای مضریست خوردن چهار، پنج یا شش حبه قند اضافه بر مصرف عادی روزانه عمل بسیاری مضر و حتی خطرناک است.

اظهارات دکتر پل کارتن در این خصوص قطعی­ تر است: «من یقین دارم که از هشتاد هزار بچه یک روزه تا  یک ساله که هر سال در فرانسه تلف می­شوند بیش از نصف آنان بر اثر قندی که در شیر می­ریزند تلف می‌شوند.

این قند لعنتی بیشتر از میکروب­هایی که در شیر یافت می­شود علت حقیقی ناخوشی­های معده ، اسهال­ های خطرناک و امراض عصبی بچه­ های کوچک می­گردد.

نباید فراموش کرد که قند مضر و خطرناک عبارت از قند مصنوعی است که به شکل حبه یا شکر یا شیرینی مصرف گردد این نوع قند چنانچه زیاد صرف شود مانند یک داروی شیمیایی حقیقی مضر و مهلک می­باشد.

عسل و قند طبیعی که در میوه ­ها یافته می­شود به عکس مفید و مقوی است. بهتر است چای با خرما خورده شود تا قند مصنوعی.

۳-   الکل

شرح مضار الکل تکرار واضحات است. لیکن این حقیقتی است که به این آسانی­ها مورد قبول توده مردم واقع نمی­گردد، به طور خلاصه باید از صرف هر نوع مشروب الکلی اجتناب کرد.

الکل مضار بسیار دیگری هم دارد دکتر «آبرامروسکی» ثابت کرده است که حتی مقدار کم الکل حافظه را ضعیف می­کند و مقاومت بدن را در مقابل اختلالات ریوی تقلیل می­دهد. در شهر مرکز آزمایشات فضایی آمریکا مشروب غیرقانونی و بکلی ممنوع است.

دکتر «پل کارتن» چنین می­گوید: «با صرف الکل گوشت زیاد و قند صنعتی مردم قوای خود را تحریک می‌کنند، لیکن در(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) نتیجه این تحریک ظاهری قوای شخصی تحلیل می­رود قدرت حیاتی او کم می­شود، قوای ذخیره شده بیهوده تلف می­گردد، مقاومت در مقابل بیماری­ها نقصان می­یابد و استعداد و ابتلا به امراض مختلف زیاد می­گردد، به طور خلاصه امروزه الکسیم و زیاده­ روی در خوردن گوشت و قند مصنوعی یکی از مهم­ترین بلاهای جان بشر ایت.»

«آلبر کایه» روانشناس معروف می­گوید: «ماده محرک یک عنصر خارجی است که برای شلاق زدن به شعور باطن جانشین اراده می­شود و مانند یک شخص خارجی است که بین دو قسمت از وجود ما قرار گیرد و آن­ها را بیش از پیش از هم مجزا سازد در صورتی که از نظر روانی بهتر است اتحاد و هماهنگی کامل بین کلیه عناصر وجود برقرار باشد.

(هاتایوگا پرادیپکا) اغذیه­ ی ذیل را برای جوکی مضر می­داند.

مسکرات، کیک­های روغنی، شیر، پیاز، آلو، ماهی، گوشت، ماست، و این اغذیه­ ها را به کلی منع نموده تمام خوردنی­های تلخ مزه، اسیدهای غذاهای تند، سرخ کردنی­ها، ماست، آب پنیر، سبزی­های سنگین، شراب، نارگیل، جک فروت خیلی رسیده، کدو تنبل، کدو غلیانی انواع توت­ها، انواع پیازها. من تصور نمی­کنم شیر، ماهی و ماست غذای مضری باشد حالا به چه دلیل این مرتاض هندی مضر دانسته معلوم نیست.

ادامه دارد. . . (تغذیه سالم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .