اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » شعور باطن » قدم به قدم با لی‌بیدو

قدم به قدم با لی‌بیدو

قدم به قدم با لی‌بیدو

قدم به قدم با «لی‌بیدو»

حالا قدم به قدم با «لی‌بیدو» از آغاز تولد کودک پیش میرویم، ببینیم چطور «لی‌بیدو» سرنوشت را درست می‌کند و برخورد «لی‌بیدو» به موانع چه وضعی را پیش می‌آورد.

سیر و گردش «لی‌بیدو» را در بدن انسان در مرحله خوددوستی کودک به چهار مرحله می‌توان تقسیم کرد:

مرحله اول

پخش «لی‌بیدو» در تمام بدن- علل علاقه‌مند شدن به اسب‌دوانی و اتومبیل‌رانی

«لی بیدو» در هنگام تولد کودک در تمام بدن پخش است، شبیه پودر سفیدی از نوک انگشت پا تا مغز سر کودک پخش و پراکنده است، بنابراین به هر جای بدن کودک که دست زده شود کودک لذت می‌برد، حالا اگر در چنین وضعی، مدتی مادر به تن و بدن کودک زیاد دست بکشد یعنی پوست بدن کودک را با کف دست و نوک انگشتان زیاد ماساژ دهد، کودک به این حال عادت خواهد کرد، و اگر این عمل مادر تکرار نشود، گریه را شروع خواهد کرد و در بزرگی هم از ماساژ و مشت و مال بیش از اندازه عادی و بیش از سایرین لذت خواهد برد.

اگر در همین مرحله «لی‌بیدو» در تمام بدن کودک پخش و پراکنده است، مادر کودک را زیاد بالا و پایین بیندازد، یا در گهواره به شدت و زیاد حرکت دهد چنین کودکی در بزرگی، از کارها و ورزش‌های پر حرکت لذت فراوان خواهد برد،(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) و ناخودآگاه به طرف اسب‌دوانی، رانندگی، دوندگی، خلبانی، چتربانی، اسکی و نظایر آنها خواهد رفت و خودش هم نمی‌داند چرا و به چه علت این قبیل کارها و ورزش‌ها را دوست دارد.

ولی اگر به کودک در همین مرحله حرکت چندانی داده نشود، احتمال دارد کودک به کارهای بدون جنب و جوش و ساکت و راکت بپردازد، مثلاً علاقه‌ای به ورزش و حرکت و کوهنوردی و پیاده روی نشان نمی‌دهد و فقط مایل است در کنج کتابخانه بنشیند و مطالعه کند، و اگر بیسواد باشد، بیشتر مایل است کارهایی را انتخاب کند که نیاز به حرکت ندارد، نظیر نشستن و کفاشی کردن، نشستن و دوختن و خیاطی کردن، نشستن و قالی بافتن و نظایر آنها و شما این قبیل دوستانتان را با هیچ استدلال و منطقی نمی‌توانید وادار به گردش و ورزش کنید، و اگر اجباراً همراه شما بیایند زیاد لذت نبرده و مایلند بیشتر در گوشه‌ای بنشینند.

اگر بخواهیم کودک در بزرگی از نظر فعالیت و جنب و جوش متوسط و معتدل باشد باید در همین مرحله کودک را نه زیاد حرکت دهیم و نه زیاد ساکت و راکت در یکجا ول کنیم.

مرحله دوم  

جمع شدن لی‌بیدو در اطراف دهان

 در این مرحله «لی‌بیدو» از تمام بدن جمع می‌شود و متوجه لب و دهان و لثه کودک می‌شود و مثل این‌که دانه‌های ارزن پراکنده در یک سینی را به یک نقطه و یک‌جا جمع کنیم.

لی بیدو

لی بیدو

در تصویر اول «لی‌بیدو» شبیه دانه‌های ارزن در تمام بدن کودک پخش است.

ولی در تصویر دوم «لی‌بیدو» همه در اطراف دهان و لثه کودک جمع شده است.

دهان حداقل دارای پنج نوع عمل است، و این پنج نوع عمل عبارتند از:

۱-    پذیرفتن- کودک هر چیز به دستش بیفتد به دهان می‌زند که اگر تلخ باشد نمی‌پذیرد و بیرون می‌اندازد.

۲-    نگاهداشتن- کودک چیزی را که به دهان می‌برد، اگر خوشمزه و خوردنی باشد در دهان نگاه می‌دارد، مانند بطری شیر یا پستان مادر که اگر بخواهند از دهانش بیرون بکشند، رها نمی‌کند.

۳-    بیرون ریختن آب دهان- اگر چیز تلخی یا بدمزه‌ای به دهان کودک برسد، آن را می‌اندازد و به دنبال آن آب دهان خود را بیرون می‌ریزد، گاهی هم کودک از بیرون ریختن آب دهان خود لذت می‌برد.

۴-    بستن دهان- کودک با تجربه طبق قانون بازتاب شرطی یاد می‌گیرد که در مقابل چیز تلخ و بد مزه دهان خود را ببندد.

۵-    گاز گرفتن- وقتی «لی‌بیدو» در لثه و دندان کودک جمع شده است، کودک از گاز گرفتن لذت می‌برد.

حال ببینیم هر یک از این پنج حالت یاد شده چه تأثیری در سرنوشت و زندگی آینده کودک دارد

ادامه دارد…(بخش شعور باطن)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .