اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » معالجه از طریق هیپنوتیزم در مجارستان

معالجه از طریق هیپنوتیزم در مجارستان

معالجه از طریق هیپنوتیزم در مجارستان

معالجه از طریق هیپنوتیزم در مجارستان

دکتر فولگیس می‌نویسد: در مجارستان معیارهای تعلیم طبی در سطحی بسیار  بالا قرار دارند، توقعات اجتماع در زمینه جنبه‌ های معنوی و اخلاقی پزشکی بسیار جدی است، در اینجا به عنوان شاهدی بر ارزش معالجه تخصصی یا هیپنوز و ماهیت عاری از زیان آن، مایلم به حقیقت مربوط به حضور کارشناس اشاره کنم که با وجود تعداد فوق‌العاده زیاد بیماران، در طول ده‌ها سال طبابت روی بیماران نامتعادل، روانی، زودرنج، مهاجم و حتی جنون‌های علامتی، به خاطر معالجه این بیماری‌ها به وسیله هیپنوز حتی یک اعتراض شدید، اخطار تهدیدآمیز و شکایت هم به عمل نیامد.

تلقینات هیپنوتیکی قادرند جریانات داخلی حیات را به میزان زیادی به طور روان‌تنی اصلاح، هدایت و تحریک نمایند.

کنترل مغز به وسیله الکتریک

دکتر فولگیس به مقاله خود این‌طور ادامه می‌دهد: جوزه ام.آر.دلگادو» استاد دانشگاه «ییل» هم اکنون، الکترودهایی در ناحیه قدامی مغز  میمون و بیماران مبتلا به جنون جوانی و سرعی  قرار می‌دهد و بدین‌وسیله موفق به کنترل دقیق حالات روانی و فکری حیوانات و انسان شده است. بدین ترتیب با به کار بردن محرک‌های الکتریکی با کلیدهای فشاری به وسیله گیرنده‌های رادیویی بسیار کوچک می‌توان نواحی مختلف مغز را تحریک نمود و یا برعکس از جنبش و فعالیت باز نگاه داشت.

در نتیجه، نه تنها مراکز واکنش گرسنگی، سیری، اندوه، بی نیازی از آب، یا مثلاً حالت دفاعی را می‌توان تحت نظارت و کنترل قرار داد، بلکه فعالیت‌های جنسی و دیگر فعالیت‌ها در تراز خواست‌ها و تمایلات را می‌توان طوری تحریک نمود که در نظر فرد مورد آزمایش این اعمال خود به خود و بدو نقید و بند جلوه کند و این آزمایشات که به وسیله جریان برق بر روی مغز انجام می‌شود درست مانند  تلقینات هیپنوتیکی معمولی و تلقیناتیست که برای آینده داده می‌شوند.

بدین طریق می‌توان از فاصله دور تعدادی از پدیده‌های غریزی میمون‌ها و گربه‌ها از قبیل خشم، نفرت، مهاجم، هیجان و غیره را کنترل نمود. تحریک شبکه‌های مخ و قشر خاکستری آن در انسان  از «واکنش‌های عصبی- روانی» عجیبی ناشی شده، مثلاً تحریک ناشی از الکترود در زیر ناحیه سطحی بخش جانبی از قسمت قدامی مخ باعث ایجاد احساس‌های دوستانه‌ای در بیمار گردیده، درست مانند این که تلقینات پست هیپنوتیک داده شده باشد. جریانی از الکتریسیته با اختلاف  پتانسیل ده ولت و فرکانس ۱۰۰ به ناحیه دیگری از قسمت قدامی مغز ایجاد وحشت و ترس نمود. انعکاسات  شرطی و در محدوده معینی، تمام  انعکاسهای غیرشرطی که انسان را در طول(سایت هیپنوتیسم دات آی آر)زندگیش از جنبه های فیزیولوژی و روانی تحت تأثیر قرار داده‌اند، قابل  جانشینی با تلقینات شفاهی هیپنوتیکی می‌باشند، و این از طریق ایجاد تعادل‌های بیوالکتریکی و جریانات رفتاری، عصبی پیچیده داخلی و بدون استفاده از الکترودهایی که «هس» و «دلگادو» به کار می‌برند ، رخ می‌دهد.

مشاهده همین آزمایشات موجب شده که علاوه بر اکثر روانپزشکان، متخصصین پزشکی از قبیل پزشکان داخلی، جراحان، پزشکان بیماری‌های آمیزشی زنان، و حتی متخصصین چشم و دندان پزشکان به اهمیت روز افزون الزامی فنی و پیش‌بینی  هیپنوز طبی متقاعد شده‌اند.

در این‌جا لازم می‌دانم که دنباله  گفتارهای دکتر «فولگیس» را قطع نموده و درباره آزمایشات «دلگادو» توضیح بدهم.

شاید شما هم مقاله «کلود.ا.دلمان» و گزارش «ژان مارابینی» مخبر  مخصوص مجله فرانسوی «کنستلاسیون»را خوانده باشید، اگر نخوانده‌اید، این دو مقاله را که به وسیله آقای احمد راد به فارسی روان  وسلیسی  ترجمه شده است مطالعه فرمایید و من در این‌جا چند قسمت کوتاهی از این دو مقاله را می‌نویسم.

مغز انسان بنده الکترونیک

 در آینده  نزدیکی، چند ثانیه کافی خواهد بود که روش زندگی یک فرد انسانی را به کلی زیر و رو کرد و از او، اوباشی بی‌بندو  بار یا حتی جانی و آدمکش ساخت. این کار به طور کلی خیلی ساده با داخل کردن الکترودهای نازکی در جمجمه که دستورهای الکترونیکی دریافت می‌دارند، صورت‌پذیر است.

«ژان مارابینی» مخبر مخصوص  مجله فرانسوی گزارش زیر را می‌دهد.

ایالات متحده امریکا پاییز ۱۹۶۴

ساعت ۶ بعدازظهر است، مردی پیشاپیش من میان آسمان خراش‌های امریکا راه می‌رود که بلا قوت تمام مشت به دیوارها می‌کوبد و قاه‌قاه می‌خندد. بعد به شتاب دنبال دختری می‌دود، ناگاه می‌ایستد، در برابر توده‌ای گچ، آب از دهانش سرازیر می‌شود، در پیاده‌رو دراز می‌کشد، و در ساعت تعطیل موسسات و رفت و آمد مردم، بی‌اعتنا همان‌جا می‌خوابد.

آیا این شخص، ولگرد و دیوانه است؟ نه

بلکه این شخص «آزمایش شونده» است که به وسیله «م.ب.دلگادو» استاد دانشگاه ییل ایالات متحده بر روی انسانی  انجام می‌گیرد.

«آزمایش شونده» و «آزمایش کننده»

مردی که من به عنوان آزمایش شونده می‌بینم در معبر عمومی مزاحم  است، در حقیقت آدمکیست بی‌اختیار   که جمجمه‌اش از رشته‌هایی مو مانند (الکترود) انباشته شده و مستقیماً به وسیله ترانزیستوری که در  جیب استاد عالی‌مقام «آزمایش‌ کننده» به نام دکتر «دلگادو» پنهان است فرمان می‌برد، و استاد در فاصله چند متری در انبوه جمعیت  او را دنبال می‌کند. ‌

«استاد دلگادو» در اندیشه تدارک  دستگاه الکترونیک کوچکی  است که بتواند بر روی همه  عناصر محرک  مغز انسانی تأثیر داشته باشد و به اختیار  هم‌نوع خود را به موجودی  کاملاً برده و بنده مبذل سازد، کار این استاد با عمل دکتر «و،هـ.صارت» استاد «هاروارد» همانند است که می‌تواند درد و رنج پیشرفته‌ترین سرطان‌ها را از بین ببرد و بیمار، شاد و آسوده خاطر به پیشواز مرگ برود.

چگونه پیر کریه‌المنظری مورد عشق پری روی زیبایی قرار می‌گیرد؟

یک دانشمند امریکایی «تئودو رایک» در این فکر است که او نیز به وسیله الکترونیک، میان زن و شوهری ناسازگار دمسازی ایجاد کند. «رایک»  معتقد است در آینده داستان زندگی پریان در بین بنی نوع انسان به حقیقت خواهد پیوست، اگر افراد خودسری را کنار بگذارند و به اراده دانشمندان سر فرود آورند تا  هنگام مرگ، همه افراد و جمیع مردم زندگی خوش پیوسته‌ای خواهند داشت، آیا معنی عشق را همه خواهند فهمید؟

آری، زیرا موجودی بی‌ریخت کریه‌المنظری مانند قهرمان «رویای یک شب تابستانی» شکسپیر ممکن است  مورد عشق و  علاقه زیباروی سیمین بری گردد …

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .