اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » موفقیت و زندگی » اصول موفقیت » هر روز برای همان روز زندگی کنید

هر روز برای همان روز زندگی کنید

هر روز برای همان روز زندگی کنید

موفقیت

 

هر روز برای همان روز زندگی کنید

سلامی گرم به همه عزیزان

تا حالا از خودتون سوال کردید که راز افراد موفقی که کوهی از مشکلات دارند ولی همچنان از ارامشی برخوردار هستند که گویی هیچ در زندگی مشکلی ندارند. و با کمال ارامش به زندگی خود ادامه میدهند و خیلی راحت مشکلات را یکی پس از دیگری کنار میزنند. و همیشه هم موفق هستند چیست؟

به راستی راز این افراد چیست؟

یاد جمله ای از فیلسوف بزرگ انگلیسی  که در کتابی گفته که”کار اصلی ما این  نیست که ببینیم آن دورها چه چیزی به شکل مبهم به چشممان میخورد,بلکه وظیفه داریم ببینیم آنچه که واضح در دسترس ماست,چیست”

معنی کلی این جمله اینه که هر روز برای همان روز زندگی کنید. در هر لحظه از زندگی, دکمه ای را فشار بدید و مطمئن باشید که درهای بزرگ آهنی را بر روی گذشته و دیروزهای مرده بسته اید.دکمه دیگری را فشار بدید و مطمئن بشید که در ذهن خودتون پرده ای فولادین به روی اینده و فرداهای به دنیا نیامده کشیده اید. بگذارید گذشته در گور خود دفن شود زیرا دیروز ها فقط راه احمق ها را برای رسیدن به گور روشن میکنند.بار سنگین فردا,همراه با بار دیروز,اگر روی دوش امروز قرار بگیره,جز توقف حاصلی ندارد.درهای گذشته و اینده را محکم ببندید.آینده یعنی حالا.فردایی وجود نداره.روز نجات انسان همین امروز است.کسی که نگران آینده است,بیهوده انرژی خود را تلف میکنه و برای خود نگرانی های روحی و اظطرابهای عصبی به وجود می اورد.درها را به روی گذشته و آینده ببندید و مشکلات گذشته و اینده را در امان خود رها کنید و عادت سودمند”هر روز برای همان روز زندگی کردن” را در خود ایجاد کنید.

همیشه سعی کنید زندگیتونو مثل یک ساعت شنی نگاه کنید.میدونید که در قسمت بالای ساعات شنی میلیونها ذره شن وجود دارد.این ذرات ارام از لوله باریک بین دو قسمت ساعت میگذره.من و تو هیچ کاری نمیتونیم بکنیم و هر بار جز یک دونه شن از این لوله نمیگزره.

مگر اینکه ساعت شنی را بشکنیم.زندگی همه ما مثل این ساعت شنی است.صبح که میشه صد ها وضیفه رو حس میکنیم در طول روز باید انجام بدیم,در مقابل ما صف میکشند.اگر درست مثل یک ساعت شنی نگذاریم که این کارها تک تک و اروم انجام شوند. جسم و روحمونو به خطر میندازیم. پس یاد بگیریم که هر بار یک دونه شن,هر بار یک کار. این حرف را بارها برای خودتون تکرار کنین و میبینید که کارهاتونو بهتر انجام میدید. و هیچ وقت هم دستپاچه و گیج نمیشید.

یکی از تاسف بار ترین فجایع امروزی  اینه که نیمی از تخت های بیمارستانی رو بیماران عصبی و روانی پر کردند.اینها کسانی هستند که نتونستند,بار سنگین دیروزها و نگرانی فرداها را از روی شونه های خودشون فرو بگذارند.اکثریت قریب به اتفاق انها میتوانستند شادمانه,زندگی سعادت بار و مفیدی را در پیش بگیرند.به شرط اینکه این جمله را باور داشته باشند که” نگران فردا نباش و هر روز برای همان روز زندگی کن”

هر کسی میتونه بار زندگیش رو هر چقدر سنگین باشه تا امشب به دوش بکشه.هر کسی میتونه کارش رو هر چقدر هم که دشوار باشه برای یک روز انجام بده.هر کسی میتونه تا غروب امروز عاشقونه ,صبورانه,لطیف و پاک زندگی کنه و معنی کل زندگی فقط همینه.و این کل چیزیست که زندگی از ما می طلبه.

یادتون باشه که همه چیز تغییر میکنه جز قانون تغییر شما نمیتونین در یک رودخانه دوبار شنا کنین

رودخانه هر لحظه عوض میشه و مردانی هم که در آن پا میگذارند عوض می شوند.زندگی جریانی گذراست.آنچه حتمی است فقط زمان حال است.چرا زیبایی امروز را با تفکر درباره مشکلات اینده مبهم و پر از تغییر,آینده ای که هیچ کس نمیتواند ان را پیش بینی کند,از دست بدیم.

رومیان باستان ضرب المثل زیبایی داشتند و در دو کلمه” carpe diem” به معنی “امروز را در چنگ خود بگیر” کل این معنی را بیان میکردند,بله امروز را در چنگ خود بگیرید و نهایت استفاده رو از ان ببرید.

به روی گذشته و اینده درهای اهنین بکشید و هر روز برای همان روز زندگی کنید.

چرا از خودتون سوالات زیر رو نمیپرسید و جوابشونو نمینویسید؟

۱-آیا آرامش امروز را با نگرانی درباره آینده و یا حسرت خوردن برای “باغی خیالی در آن سوی افق ها” بر هم نمیزنیم؟

۲- آیا گهگاه با افسوس خوردن در باره گذشته,حال را تلخ و ناگوار نمیکنم؟

۳-آیا هر صبح با این عزم از جا بلند می شوم که به همان روز چنگ بزنم و نهایت استفاده را از بیست و چهار ساعت عمرم ببرم؟

۴-آیا با اعتقاد به این که”هر روز برای همان روز زندگی کن” از زندگی خود استفاده بهتری نمی بریم؟

۵-کی قرار است شروع کنم؟هفته دیگه؟ فردا؟ امروز؟

 

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .