اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » هیپنوتیزم به چه درد هنرمند و هنر می‌خورد؟

هیپنوتیزم به چه درد هنرمند و هنر می‌خورد؟

هیپنوتیزم به چه درد هنرمند و هنر می‌خورد؟

هیپنوتیزم به چه درد هنرمند و هنر می‌خورد؟

هنرمندان بسیاری از دردهای جانگداز خود را به وسیله هیپنوتیزم می توانند درمان کنند.

جفـای چــرخ بسی دیــده‌اند اهل هنر            از آن به هر زه شکایات نمی‌کنند احرار

هنرمندان برای مردم، شادی‌آفرنی هستند، ولی خودشان در درون ناشادند، همیشه موجب می‌شوند که مردم ولو برای چند دقیقه و چند ساعت هم شده، دردهای درون خود را فراموش کنند، ولی خود در درون رنج می‌کشند و روح و روانی دردآلود دارند.

هیپنوتیزم بر مبنای تمرکز فکر استوار است و تمرکز فکر نیروی خود را از عشق و علاقه به هدف کسب می‌نماید، پایه و اساس هر هنری نیز عشق و  علاقه است، در نتیجه این عشق و علاقه ایجاد تمرکز و تمرکز ایجاد هیپنوز می‌نماید و هبپنوتیزم نیز هنرمند را هنرآفرین می‌کند.

هنرمند، هنگام هنرنمایی بخصوص اگر به خاطر دل خودش باشد دچار سیر قهقرایی یعنی هیپنوز می‌شود، با ایجاد تسلسل سیر قهقرایی هنرمند به اعماق درون تاریک، ولی وسیع و بزرگ خود فرو می‌رود. باز هم بیشتر فرو می‌رود و در این دنیای پیچ در پیچ و رنگارنگ، هر چه را که می خواهد به هر شکل که می‌خواهد می‌بیند  در این دنیای عجیب و وسیع درون، همه چیز هست، امیال، شهوات، آرزوها، جنایات، اختراعات و اکتشافات، عشق، محبت، گذشت، فداکاری، قساوت و سنگدلی، رحم و بی‌رحمی همه و همه چیز محتویات این دنیای ناخودآگاهی هستند.

شما دنیای ناخودآگاهی را خوب می‌شناسید و می‌دانید که دنیای ناخودآگاهی یعنی همه دنیا، «رنگ‌ها» و «نیرنگ‌های» دنیا، نه! تحقیرش کردم، دنیای درون یعنی میلیون‌ها برابر بزرگتر از دنیا، به این دلیل که ناخودآگاهی از ترکیبات مواد و مصالح اولیه دنیای درون، می‌تواند دنیاهای دیگری بسازد.

به همین دلیل است که سبک‌های گوناگون به وجود می‌آیند، اشعار به هر شکل و وزن، کهنه و نو، نقاشی‌ها در هر طرح و فورم، فیلم‌ها ملیون‌ها نمود، همه و همه این ابداعات، تحولات و تغییرات ترکیباتی هستند که از کارخانه ترکیب‌سازی درون خارج می‌شوند.

هنرمند، هنگام ابداع هنر، همه ذخیره‌های ذهنی شخصی  و اجدادی خود را با هم ترکیب می‌کند، عواطف و احساسات خود را به آنها می‌آمیزد و انگاه همه این درهم ریخته‌ها، تابلو یا شعر یا مجسمه یا رقصی است که شما آن را تماشا می‌کنید.

هر چه هنرمند فکرش را متمرکزتر نماید، بیشتر هیپنوتیزم خواهد شد، و بیشتر دچار سیر قهقرایی خواهد گردید، جذبه و خلسه عمیق‌تر خواهد شد و در نتیجه مولود ناخودآگاه او عجیب‌الخلقه‌تر جلوه خواهد کرد.

چه خوب است  اگر هنرمند، با سازوکارهای دنیای ناخودآگاه آشنایی بیشتری داشته باشد، زیرا با سهولت بیشتر می‌تواند خود را از دنیای ظاهر خود خارج کند.  و در دنیای باطن خود به سیرو سیاحت بپردازد.

و چه خوبست که اگر هنرمند دردکشیده باشد، گرسنگی خورده، تشنگی چشیده و سر خورده از محبت و نوازش بوده باشد، زیرا که دردها نیز در زمان کودکی، نوجوانی(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) و جوانی ایجاد تمرکز می‌نمایند، در نتیجه خاطره‌ای رنگین، مرکب از درد و رنج، خوشی و غم، آمال و آرزو، در دنیای بیکران ناخودآگاهی باقی می‌گذارد.

و آنگاه هنرمند، هنگام ابداع هنر، در اتش تب، تب هجران و یأس‌ها، تبی مبهم و مجهول می‌سوزد و در نتیجه انچه می‌زاید موجب اعجاز و تحسین می‌شود و به خودی خود مسکن بسیاری از رویاهای دردآلود هنردوست است.

بنابراین اگر شعری چون پیکانی اتشین بر دل و جان شما می نشیند، یقین بدانید که از درونی آتشین جهیده است، اگر خواننده‌ای با صدای گرم و دلنشین خود شما را به رویاها،  و به سوی دردها و ناکامی‌ها می‌کشاند بدانید که از دلی دردمند خارج می‌شود، اگر آهنگ‌سازی اشک‌های داغ شما را بر گونه‌هایتان جاری می‌سازد، بدانید که نوازنده و سازنده آن نیز چشمی اشکبار و اشکی سوزنده داشته است.

به همین دلیل است وقتی اشعار دردآلود برخی از شعرا مانند مسعود سعد سلمان یا عسجدی را بشنویم، با او همدردی می‌کنیم.

فغــان ز دست ستم‌هـــای گنبــد دوار            فغان ز سفلی و علوی و ثابت و سیار

چــه اعتبــار بـر ایـن اختـران نامسعود            چـه اعتمـاد بــر ایــن روزگــار نـاهموار

جفـای چـرخ بسی دیــده‌اند اهل هنر            از آن بهـر زه شکایت نمـی‌کنند احـرار

 من درود فراوان خود را بر هنرمندانی می‌فرستم که هنر را به خاطر دل خود می‌آفرینند، و برای مردم دردمندی که بدان نیاز فراوان دارند.

درود بر هنرمندانی که خوار  و ذلیل مقام‌ها و «ماده»ها نیستند، اگرچه گاهی محیط برخی از هنرمندان بزرگ و شجاع را نیز خوار و ذلیل و محتاج و متملق می‌سازد، در این‌باره چه می‌توانم بگویم؟ فقط می‌توانم بگویم: «گاهی بزرگی و عظمت بدون ترس و ترس از مرگ میسر نمی‌شود».

حالا اجازه بفرمایید پس از مقدمه به بیان واقعیات عملی رابطه هنرمند و هیپنوتیزم بپردازیم.

ادامه دارد…(فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .