اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » هیپنوتیزم و الکترودهای مغزی

هیپنوتیزم و الکترودهای مغزی

هیپنوتیزم و الکترودهای مغزی

هیپنوتیزم و الکترودهای مغزی

به طوری که قبلاً دیدیم دکتر «فولگیس» عقیده دارد که الکترودها در داخل جمجمه همان کاری را انجام می‌دهند که هیپنوتیزم انجام می‌دهد، با این تفاوت که ممکن است دانشمندان برای قطع خونریزی کلیه راست، به سختی  بتوانند یاخته‌ مربوطه را در مغز پیدا کنند شاید هم نتوانند، ولی هیپنوتیزم خود به خود و بدون دردسر این کار را انجام می‌دهد، زیرا تلقین شبیه امواج فرستنده از گوش وارد مغز و خود به خود وارد همان  یاخته مربوطه می‌شود و خونریزی کلیه راست را قطع می‌کند.

ولی دامنه هیپنوتیزم فقط محدود به تعداد یاخته‌هایی می‌شود که بشر روزانه با آنها سروکار  و واحتیاج دارد، ولی به تحریک هر یک از ده میلیارد یاخته مغز به وسیله «الکترود» ممکن است حالات تازه‌ای کشف گردد که تا به امروز بشر از آنها آگاهی نداشته است، مثلاً ممکن است با تحریک یک یاخته معین از طریق الکترود، مغز انسان امواج صوتی اسکندر، ناپلئون یا امواج صوتی سایر جانداران در کرات آسمانی دیگر رابگیرد و به زبان آزمایش شونده منعکس کند.

گرچه در هیپنوتیزم گاهی به همین وضعیت عجیب دچار می‌شویم، مثلاً: شخصی را هیپنوتیزم می‌کنیم و می‌گوییم تو در هزار سال پیش هستی، آزمایش‌شونده می‌گویند من سرخ‌پوستی هستم که در حال خوردن یک سفید پوست می‌باشم.

و یا به هیپنوتیزم شونده می‌گوییم  تو ناپلئون هستی، و شروع به فرمان دادن می‌کند. این قبیل تظاهرات انسان را به تفکر وامی‌دارد.

ولی برای نتیجه‌گیری و هموار کردن راه تحقیق به نکات زیر باید توجه داشت:

استعداد ذهنی و ساختمان عصبی و مغزی  اشخاص متفاوت است. بعضی از آنچه در گذشته شنیده‌اند(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) اطلاع می‌دهند،‌ولی چرا و  به چه دلیل هیپنوتیزم شونده می‌گوید من ماهی یا سرخ‌پوست یا قورباغه یا خروس هستم؟ آیا قبلاً به او تلقین شده است؟ آیا ناخودآگاه قورباغه را دوست دارد؟ آیا در زمان طفولیت کسی به او گفته که تو قورباغه هستی؟

من بررسی و تحقیقات علمی بیشتر را در این‌خصوص به عهده جوانان متفکر و دانشمند امروز موکول می‌کنم و  حالا اجازه بفرمایید این بحث شگفت‌انگیز و حیرت‌زا را در همین‌جا باقی بگذاریم و به سراغ مقاله دکتر «فولگیس»  در تاپیک بعد برویم.

ادامه دارد. . . (بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .