اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » یک هیپنوتیزم شونده خوب

یک هیپنوتیزم شونده خوب

یک هیپنوتیزم شونده خوب

یک هیپنوتیزم شونده خوب

هیپنوتیزم شوندگان خوب کسانی هستند که کاملاً دارای روانی متعادل، هوشی سرشار، قدرت تخیل و تصوری زیاد و دارای نیروی  تمرکز فکر باشند.

کسانی که عصبی هستند، افکار پراکنده و متشتتی دارند و تمرکز  فکرشان ضعیف است، به خوبی هیپنوتیزم نمی‌شوند.

البته این دسته از هیپنوتیزم شوندگان با چند جلسه آموزش و هیپنوتیزم «خواب روندگان» خوبی خواهند شد و در نتیجه به مرور دارای قدرت مغزی بیشتر و  تمرکز فکر بهتر و عالی‌ تری خواهند گردید.

در حالت هیپنوز عمیق

وقتی  که «خواب شونده» در حال هیپنوز عمیق، تمرکز فکرش به میزان صد در صد برسد توجهش به کلی از همه چیز سلب می‌گردد.

پروفسور فراموشکار بهترین نمونه این نوع تمرکز فکر است. نوابغ بزرگ به طوری که اکثراً شنیده و می‌دانید تمام قدرت و نیروی فکرشان متوجه هدف، مسأله یا کشف و اختراع خودشان است، لذا نسبت به امور اجتماعی  که در نظرشان بی‌ارزش و بی‌اهمیت است فراموش‌کار می‌شوند.  

مشهور است که برخی از نوابغ منزل خود را گم می‌کردند. ارشمیدس غذا خوردن و حمام رفتن را فراموش می‌کرد. انیشتین نیز همین طور بود درست مانند شخص هیپنوتیزم شده که تشنگی و گرسنگی را به کلی فراموش می‌کند.

عواطف و احساسات همراه با تمرکز قوای دماغی، هیپنوتیزم را تسریع می‌کند. در نبوغ نیز این موضوع همیشه صدف می‌کند، نبوغ همیشه همراه با عواطف است، نظیر نقاشی و موسیقی، نبوغ معمولاً همیشه مجموع تمرکز فکر و عواطف است.

قدرت تصور و  تخیل در هیپنوز شدن نقش بسیار مهمی را بازی می‌کند. تخیل قوی یک حالت دائمی نبوغ است.

گاهی رویدادهای نامناسب اجتماعی نبوغ را خاموش می‌کنند و یا از بین می‌برند نظیر موسیقیدان بزرگ روس «راچمانینف» که به علت شکست در ساختن اولین سمفونی در پترزبورگ در سال ۱۸۹۷ قدرت و توانایی آهنگ‌سازی خود را از دست داد.

اختلالات عاطفی گاهی فکر را در حال بیداری متمرکز می‌کنند و شرایط و  وضعیتی نظیر هیپنوز به وجود می‌آورند. مثلاً اگر در یک موقع و حالت خاصی افکار ترسناک یا ناراحت‌کننده‌ای به شخص دست دهد، ایجاد علایم بیماری می‌نماید. در این(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) صورت مغز شخص مریض شده بیشتر بر روی علایم بیماری متمرکز می‌شو د. در  نتیجه دور و تسلسل شیطانی شروع می‌شود و نیروی  مغزی تحلیل می‌رود و کاهش می‌یابد. و حال اگر این دور و تسلسل مغزی به کمک هیپنوتیزم شکسته شود نیروی دماغی بیمار برای انجام کارهای بهتری آزاد می‌شود.

گرچه موقعیت‌‌هایی برای بررسی و آزمایش یک «راچمانینف» یا «انیشتین» بسیار نادر است ولی معذالک تجربه و آزمایش‌های هیپنوتیزمی نشان داده‌اند که از طریق هیپنوز می‌توان اختلالات و ناراحتی‌های فکری را از بین برد و  شخص را برای  تلاش و کوشش بهتر و پرثمرتری آماده کرد.

رویدادهای ذیل شاهدی بر این مدعا هستند.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیزم)

مطالب مرتبط

دیدگاه های این نوشته

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .