اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » شعور باطن » پذیرفتن,نگاه داشتن,لی بیدو

پذیرفتن,نگاه داشتن,لی بیدو

پذیرفتن,نگاه داشتن,لی بیدو

«پذیرفتن» شکل اولیه حرص و طمع و «نگاه داشتن » شکل اولیه ثبات و اراده می‌باشد.

 در این مرحله کودک هر چه به دستش بیفتد به لب و دهان خود می‌مالد، انگشت خود را می‌مکد، کودکانی که بیش از اندازه پستان مادر یا پستانک می‌مکند در سن بزرگی در نوشیدن مشروبات، سیگار کشیدن و بوسیدن زیاده روی خواهند کرد.

لوئی دوازدهم پادشاه فرانسه تمام زنان (نرماندی) را بوسیده بود، علتش این بوده که می‌گویند تا سن هفت سالگی پستان یا پستانک می‌خورده است، لذا از بیماران بوسه محسوب شده است.

مکیدن آلت تناسلی- بعضی از مردها و زنها میل شدید دارند که آلت تناسلی یکدیگر را ببوسند و بمکند، برخی این عمل را زشت می‌دانند و برخی هم می‌گویند بوسیدن یا مکیدن آلت تناسلی مشروط بر این‌که میکروبی نباشد فرقی با بوسیدن و مکیدن لب و سایر اعضاء ندارد، من کاری ندارم به این که عمل مکیدن یا بوسیدن آلت تناسلی زشت است یا زیبا، گناه است یا ثواب، جرم است یا نیست، آنچه مسلم است این است که این دسته مردان یا زنان عملشان غیر ارادی و ناخودآگاه است، و با پند واندرز هم قادر به ترک عمل خود نیستند زیرا این سرنوشت آنها در طفولیت شکل گرفته است به هر حال در صورت لزوم ممکن است به کمک هیپنوتیزم و قانون بازتاب شرطی رفع عادت شود.

محکم نگاه داشتن اموال و اشیاء- طفلی که به طور ناگهانی از شیر مادر گرفته شود، به عبارت دیگر اجازه داده نشود که به اندازه کافی پستان یا پستانک بمکد، ممکن است علاقه‌مند شود که اشیاء را محکم نگاهدارد، چنین کودکانی در بزرگی هر چه از اموال و اثاثیه به چنگشان بیفتد، آن را سفت و محکم نگاه می‌دارند، بیچاره‌ها قدرت و توانایی فروش یا تعویض فرش، ماشین و اثاثیه خود را هم ندارند، عقل و اراده آنها هم کاری نمی‌تواند انجام دهد، زیرا با عقل و اراده نمی‌توان بیماری آنها را معالجه کرد، اینها بایستی هیپنوتیزم و روانکاوی شوند، و علت این بیماری به آنها گوشزد شود. وقتی علت را فهمیدند ۵۰ درصد معالجه خواهند شد، ۵۰ درصد دیگر آن هم به کمک هیپنوتیزم و تلقین رفع خواهد گردید.

علت علاقه‌مندی به جاسوسی و خبرنگاری-  چنین کودکانی که در کودکی تمایل شدید پیدا می کنند که هر چیزی را از راه دهان اخذ کنند و بگیرند، در بزرگی هم میل زیادی دارند که هر چیزی را با گوش و با دقت ببینند و بگیرند، در نتیجه چشم‌های آنها دنبال همه‌کس و همه چیز می‌دود، گوش‌های آنها نیز می‌خواهد هر خبری را بگیرد، بنابراین این دسته از کودکان در بزرگی استعداد خاص و زیادی برای کارهای جاسوسی و خبرنگاری دارند و بی‌اختیار و بی‌اراده ممکن است به دنبال جاسوسی و خبرنگاری بروند، در حالی که در ظاهر برای انتخاب شغل خود دلایل می‌آورند.

علت حرص و آز- طفلی که در مرحله پذیرفتن و نگه داشتن به اندازه کافی پستان و پستانک نمکد و معمولاً شیر و غذای سیری نخورد، در بزرگی تمایل و علاقه زیادی خواهد داشت که اموال و اشیایی را جمع‌آوری بکند، در نتیجه دچار بیماری حرص و آز می‌شود، طمعکار می‌شود، چشم و دل آنها سیری‌ناپذیر خواهد بود. بزرگ‌ترین سخنرانان هم نمی‌توانند با نصایح و اندرزهای حکیمانه خود این اشخاص را به راه راست هدایت کنند، خود شما در زندگی روزانه از این قبیل اشخاص زیاد دیده‌اید و زیاد می‌شناسید، این عده اشخاص دست بده ندارند فقط دست بگیر دارند، شاید خودشان هم از این وضع رنج ببرند ولی قادر به معالجه بیماری خود نیستند، مگر به کمک هیپنوتیزم و روانکاوی و قانون بازتاب شرطی.

اشخاص پررو، خشن، خودبین، ناراضی و متکی به دیگران

اثر عجیب و  حیرت‌انگیز جزیی‌ترین رفتار مادر در سرنوشت و خصوصیات اخلاقی آینده طفل.

در رویدادهای زیر می‌بینید که جزیی‌ترین طرز رفتار مادر در تشکیل خصوصیات اخلاقی و سرنوشت آینده طفل چقدر موثر است، آنگاه تأثیر نقش تربیت مادر را به خوبی درک خواهید کرد.

طفل در  حال خود دوستی و طفولیت برای سیر شدن و لذت دهانی خود فقط به یک چیز اتکاء دارد و آن پستانک یا پستان مادر است، حال اگر مادر با دادن و ندادن شیر بخواهد کودک را تربیت و سر به راه کند و اگر این تنبیه و تشویق به وسیله غذا دادن و ندادن شدت یابد، کودک بیش از اندازه به مادر و دیگران متکی خواهد شد، چنین کودکی در بزرگی اتکاء به نفس را از دست داده  و برای انجام هر کاری به دیگران متکی خواهد شد، به جای این‌که با کوشش و تلاش خود احتیاجات خود را رفع کند همیشه به این فکر است که اگر خوب باشد دیگران به وی چیزی می‌دهند و اگر بد باشد چیزی به او نمی‌دهند.

اما باید توجه داشت که این طرز عمل مادر یا به عبارت علمی تثبیت لی‌بیدو، شامل دو حالت مثبت و منفی است، در حالت مثبت، طفل مطابق  میل مادر تربیت می‌شود، در حالت منفی ممکن است نتیجه عکس بده، یعنی طفل قهر کند، کینه به دل بگیرد که در چنین وضعی در بزرگی شخص خودبین، ناراضی، کینه‌توز، و انتقام‌جو شده و به علاوه ممکن است فردی خشن، ستیزه‌جو و پررو در مقابل نیازمندی‌های زندگی شود، و هم‌چنین ممکن است بیش از اندازه کم‌رو و خجول شود و قادر نباشد از کسی چیزی بخواهد.

مثبت و منفی بودن این حالت بستگی به تأثیر و شدت و ضعف هر یک از دو اثر دارد، که در اصطلاح علمی و روان‌شناسی آن را جنبه دوگانگی گام‌ها می‌گویند.

۳- بیرون ریختن آب دهان

علت نوع‌پروری، اهانت و انتخاب شغل پرستاری و مددکار اجتماعی

 طفل وقتی آب دهان خود را بیرون می‌ریزد معنی‌اش این است که طرد و اهانت می‌نماید و یا آنچه را دارد به دیگران می‌دهد، بنابراین برون فکنی ممکن است به شکل دفاع خویش در مقابل اتکاء به دیگران به کار رود، در چنین وضعی فرد به جای این‌که از دیگران کمک بخواهد و چشمش به دنبال مساعدت و کمک دیگران باشد برعکس خود را وظیفه‌دار می‌بیند که به مردم و دیگران کمک کند، بنابراین چنین کودکی ممکن است در بزرگی مشاغل و کارهایی نظیر پرستاری کودکان و بیماران، یا شغل مددکار اجتماعی،و یا شاید حرفه آموزگاری و یا پیشه‌های دیگری که جنبه نوع‌دوستی و نوع‌پروری آن بیشتر است انتخاب کند.

بنابر چگونگی تأثیر لی‌بیدو در این حالت کودک ممکن است در سن بزرگی متکبر و خودخواه شده و دائماً به تحقیر و سرزنش دیگران بپردازد، در تمام این موارد ملاحظه می‌کنید که پایه خصوصیات اخلاقی و شخصیت افراد در اجتماع عقل و اراده آنها نیست، بلکه علت رفتار، گفتار و حالات آنها بستگی به طرز شکل گرفتن «لی‌بیدو» در زمان طفولیت داشته است، بدین ترتیب افرادی که در اجتماع بدون چون و چرا  هر عقیده و انجام هر عملی را قبول می‌کنند، و یا همه چیز برای آنها قابل هضم است، عبارت از کسانی هستند که در مرحله دهانی بیش از اندازه آب دهان خود را بیرون ریخته‌اند.

۴- بستن دهان

چرا برخی از فراد، محتاط، گوشه‌گیر و منفی‌کار هستند؟

شما قطعاٌ در زندگی با اشخاصی برخورد کرده‌اید که از قبول هر پیشنهادی و انجام هر کاری خودداری، و مخالفت می‌کنند، این دسته از افراد، در کارهای خود بسیار محتاط و ترسو، از اجتماع و معاشرت گریزان و بیشتر مایل هستند که در کناری  تنها و دور از جمع دوستان و مردم باشند، که در واقع مردمانی انزوا طلب هستند، یکی از علل این نوع خصوصیات اخلاقی آنها این است که سیر و  گردش «لی‌بیدوـ در زمان طفولیتشان در بستن دهان تثبیت شده است. این گروه از افراد احساس می‌کنند درهای جهان پهناور از هر سوی به روی آنها بسته شده است، تصور می‌کنند که در هر اقدامی شکست خواهند خورد، گمان می‌کنند جامعه آنها را طرد کرده است و همه دنیا را پر از دشمن می‌بینند. ممکن است اینها در مشاغل اجتماعی در امور اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، هنری و سایر حرفه‌های دیگر انجام وظیفه کنند، ولی در عین حال روحیه‌ای منزوی و نظایر آنچه در بالا گفته شد دارند.

 ۵- گاز گرفتن

علت تجاوز، جنگجو و آدم‌کش بودن:

چنگیز و تیمور در سراسر زندگی خود لحظه‌ای از کشتن، دریدن، ویران کردن و تخریب باز نایستادند و محیط برای شکفتن شخصیت و منش تخریبی آنها باز و مساعد بود.

بسیاری از جنگجویان بزرگ مردانی بوده‌اند که «لی‌بیدو» در دوران کودکی آنها در لثه و دندان آنها تثبیت شده، اینها بیش از حد  پستان مادر را گاز گرفته‌اند، هر چه به دستشان رسیده دندان زده‌اند، شکسته و خرد کرده اند، در طفولیت اشتیاق زیادی به دریدن و پاره کردن داشته‌اند، برخی از مردان بیمار وجود دارند که از کتک زدن و رنج دادن دیگران لذت می‌برند، که اینها را بیماران روانی مبتلا به «سادیسم» می‌گویند.

کسان دیگری که با سخنان نیشدار دیگران را سرزنش و مسخره می‌کنند، و یا نویسندگانی که بیشتر این قبیل مقاله می‌نویسند، وکلای مدافع که همیشه به عنوان دفاع از حقوق دیگران حالت تهاجمی دارند، اکثر سیاستمداران و سخنوران از جمله آنهایی هستند که در طفولیت «لی‌بیدو» در محل لثه دندان آنان تثبیت شده است ولی فراموش نباید کرد که هر کس لباس نظامی به تن داشته باشد جنگجو نیست، ممکن است فقط لباس جنگ پوشیده باشد شاید یک شاعر، نویسنده و یا فرد محتاطی باشد که در لباس رزم ظاهر شده است و همین طور هر وکیل مدافع و سیاستمداری ممکن است در دفاع و رفتار سیاسی خود اشتیاق و تمایل تهاجمی نداشته باشد، پس من نمی‌گویم همه وکلای مدافع یا همه سیاستمداران یا همه خیاط‌ها و قصاب‌ها در زمان طفولیت پاره می‌کرده‌اند و می‌دریده‌اند.

روانکاوان معتقدند طفلی که درزمان طفولیت سیر و گردش «لی‌بیدو» در لثه و دندان وی تثبیت شود و باقی بماند چنین طفلی به دریدن و پاره کردن و شکستن و  خرد کردن خو خواهد کرد، و اگر باسواد باشد امکان دارد  به سوی جراحی برود ولی باز نباید فراموش کرد که هر قصاب یا خیاط یا جراح کسی(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) نیست که حتماً «لی‌بیدو» در لثه و دندانش تثبیت شده باشد، در این‌صورت این عده در کار خود بی‌علاقه و بی حوصله خواهند بود و همیشه به دنبال کارهای دیگری می‌گردند. اتفاق، تصادف، محیط و جابار  این شغل را برای آنها تهیه دیده، نه تمایل و اشتیاق درونی شخص؛ در همه این مباحث می‌بینیم که چطور فروید دانشمند اتریشی سازمان بزرگ و با عظمت عقل و منطق و اراده را در هم فرو می‌ریزد.

ادامه دارد…(بخش شعور باطن)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .