اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » فوائد هیپنوتیزم » چرا فکر متمرکز نیست؟

چرا فکر متمرکز نیست؟

چرا فکر متمرکز نیست؟

چرا فکر متمرکز نیست؟

دلیلش این است که افکار اکثر مردم متوجه گرفتاری‌های زندگی است، خیلی کم هستند کسانی که ممکن است فکرشان علاوه بر گرفتاری‌های شخصی متوجه حقایق دیگر زندگی باشد.

نبودن علاقه:  چون توجه بیمار بر روی غم‌ها و ناراحتی‌های خودش متمرکز است بنابراین علاقه خیلی کمی می‌تواند به چیزهای دیگر زندگی داشته باشد.

حافظه ضعیف:  چون بیمار قادر نیست فکر خود را در هر کاری متمرکز  کند و علاقه کمی به اموری که در اطرافش می‌گذرد دارد، لذا تعجبی ندارد که چرا هیچ‌گاه نمی‌تواند خاطرات خود را به یاد بیاورد.

بیماری‌های روانی تنی

ترس از شرایط نابسامان زندگی در بیمار ایجاد فشار و کشش عصبی می‌نماید و این فشار عصبی ممکن است ایجاد بیماری‌هایی نظیر: بی‌خوابی، سردرد، تنگ نفس و حملات دردناک نامعلوم و ایجاد همین بیماری‌ها باعث ترس مجددی می‌شود و فشار مجددی به اعصاب می‌آید و شدت بیماری بیشتر می‌شود، در نتیجه همان «دور و تسلسل شیطانی» به وجود می‌آید.

بیماری که دچار این چنین اختلالات روانی می‌شوند حرکات، رفتار، افکار و ناراحتی‌هایش شبیه «هیپنوتیز شونده»ای است که به وسیله «خوابگر» هیپنوتیزم شده باشد، در چنین وضعی لازم(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) است که نخست بیمار هیپنوتیزم شود و قبل از این که به ناراحتی‌های ناشی از تلقینات و هیپنوز قبلی بپردازیم با بیمار رابطه حسنه برقرار نماییم زیرا طبیعتاً  خودش تا حدودی علل اختلالات را اظهار خواهد کرد.

یک  اشکال  در اینجا وجود دارد و آن این‌که چرا بیماران عصبی به ندرت در جلسه اول هیپنوتیزم می‌شوند. دلیلش این است که بیماران عصبی  خودشان با خودشان «رابطه» دارند یعنی «خوابگر» و «خوابرو» هر دو خودشان هستند، بنابراین در جلسه اول وقت روانپزشک هیپنوتیزم کننده صرف اینکار می‌شود که بیمار «رابطه» را با خودش قطع کند و یک «رابطه» جدید با پزشک برقرار نماید.

ادامه دارد…(بخش فوائد هیپنوتیسم)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .