اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » تغذیه سالم » چه غذاهائی نخوریم،چه غذائی بخوریم و چگونه بخوریم

چه غذاهائی نخوریم،چه غذائی بخوریم و چگونه بخوریم

چه غذاهائی نخوریم،چه غذائی بخوریم و چگونه بخوریم

چه غذاهائی نخوریم، چه غذائی بخوریم و چگونه بخوریم؟

اگر بگوئیم نود درصد از علل هر نوع بیماری در اثر بدی و نارسائی غذائی است سخنی به گزاف نگفته ­ایم، دکتر غیاث الدین جزایری ­در کتاب اعجاز خوراکی­ها می­نویسد :«غذای خوب نه تنها انسان را سیر و سخت­ترین بیماری او را درمان می­کند، بلکه به او عمر طولانی می­بخشد، او را زیبا و خوش اندام می­کند، رنگ چهره و پوست اورا تغییر می­دهد، فکر و استعداد او را تقویت می­نماید.خلاصه نوح اگر عمر دراز داشت موجبش غذا بود، سعدی اگر شاعری شیرین گفتار شده سببش غذا بود. ضحاک اگر ظلم کرد تقصیرش از غذا بود، انوشیروان اگر عادل در آمد تأثیرش از غذا بود.

اگر فردی خوی ددی پیدا می­کند، اگر مردی حاتم طائی می­شود اگر انسانی خرفت و کودن در می­آید، اگر بشری سرآمد نوابغ دهه می­گردد همه این تغییرات در اثر مواد خوراکی است.

اگر نوزاد زبانش می­گیرد، اگر به صورت و بدنش خال یا لکه­ های ماه ­گرفتگی پیدا می­شود. اگر رنگش سیاه است، اگر(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) سرخ یا سفید است، اگر چشمش مشکی یا زاغ یا آبی است، اگر مویش سیاه، بور یا طلائی است همه این ها با غذائی که مادر هنگام آبستنی خورده است بستگی دارد و یا با غذائی که کودک بعد از تولد می­خورد می­توان آن ها را تغییر داد.

اگر می­شنوید فلان مرد در سن چهل سالگی زن شد. اگر می­بینید که یک دختر هیجده ساله پسر گردید. اگر ملاحظه می­کنید که یک آدم مو بور موی مشکی در می­آورد.

اگر مشاهده کردید که از یک پدر و مادر قد کوتاه فرزند بلند قد به وجود آمد تعجب نکنید زیرا غذا از این‌گونه معجزه­ ها زیاد دارد.

در قرن اخیر مطالعات زیادی در مورد مواد خوراکی شده و اطلاعات دقیق و پرارزشی جمع­ آوری گردیده ولی می­توان گفت هنوز یک هزارم بلکه یکصد هزارم قوائد آنها کشف  نگردیده است و هنوز نکات تاریک و موارد مجهول در موارد خوراکی زیاد است.

غذا نه تنها در زندگی انسان مؤثر است بلکه در زندگی پس از مرگ هم تأثیر زیاد دارد..

یک جسد زود فاسد می­شود، یک بدن مدت­ها در خاک دست نخورده و سالم می­ماند یکی زود متعفن می‌شود، دیگری کمتر بو پیدا می­کند  همه این­ها نتیجه و تأثیر موادی است که صاحب آن در ایام زندگی خورده است.

بدی تغذیه، موجب ضعف کلی بدن و در نتیجه سبب پیدایش هر نوع مریضی و عصبانیت می­ شود.»

این مبحث به سه قسمت تقسیم می­شود، قسمت اول: غذاهائی که نباید  خورده شود، قسمت دوم، چه غذاهائی باید خورد،  قسمت سوم- چگونه و چقدر باید غذا خورد؟

ادامه دارد…( بخش تغذیه سالم)

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .