اوقات شرعی به افق شهرها


خانه » شعور باطن » کارهای حیرت انگیز و باور نکردنی دستگاه ناخودآگاهی

کارهای حیرت انگیز و باور نکردنی دستگاه ناخودآگاهی

کارهای حیرت انگیز و باور نکردنی دستگاه ناخودآگاهی

 کارهای حیرت انگیز و باور نکردنی دستگاه «ناخودآگاهی»

بشتاب پی دیده گشودن خود را

زنــگـــار ز اینــه زدودن خــــود را

۱-  ناخودآگاهی دستگاه عکس برداری

چشم های ما هرچه را که از زمان طفولیت دیده و حالا می بیند و در آینده خواهد دید، شعور باطن همه را مانند دستگاه فیلم برداری ضبط کرده و در خود نگاه می دارد. مثلاً چنانچه یک صفحه روزنامه به دیوار اویخته شده باشد، نگاه ما فقط از روی آن به سرعت عبور می کند. تمام مطالب روزنامه مانند صفحه عکاسی در ضمیر ناخودآگاه ما نقش می بندد.

 «گابریل دلان» دانشمند فرانسوی در کتاب خود در یک مبحث راجع به هیپنوتیزم می‌نویسد: یکی از هیپنوتیزورهای فرانسوی خانم خود را هیپنوتیزم کرد، آن زن در حال خواب گفت، یکی از فامیل های خوانوادگی  ما فوت کرده است، بعداً وقتی تحقیق شد، معلوم گردید، که عصر همان روز، روزنامه فروش روزنامه را آورده و این روزنامه به دیوار اطاق آویزان بوده است،و خانم یاد شده هنگام عبور و مرور در اطاق به طور اتفاقی و سطحی چشمش به صفحه این روزنامه خورده است و دستگاه«ناخودآگاهی» خانم موضوع فوت یکی از اقوام را که در روزنامه درج بوده جذب کرده است.

۲-  انبار محفوظات

کاظم زاده ایرانشهر در کتاب تداوی روحی می نویسد: شعور باطنی مخزن محفوظات است، یعنی هرچه از طریق حواس پنج گانه، به مرکز دماغ ما می رسد، آن ها را گرفته نگاهداری می کند.

۳-  جذب خیالات

هنگامی که در گوشه محیطی تنها به تفکر و تخیل می پردازیم، ناخودآگاهی همه آن تخیلات را جذب کرده و محفوظ نگاه می دارد.

این کار از روز تولد شروع شده و تا روز مرگ ادامه دارد.

۴-  انتقال افکار از اجداد

به عقیده برخی از دانشمندان دستگاه ناخودآگاهی ما کلیه غرایز، تمایلات وافکار پدران و اجداد ما را هم به ارث در خود جذب کرده است، در حال هیپنوتیزم وقتی سوژه به دوران های گذشته بازگشت می کند، حالت اولیه و همه تمایلات غریزی بدوی ظاهر می شود.

۵-  عکس برداری بدون اراده

یکی دیگر از خواص عجیب«ناخودآگاهی» این است که هرچه را که در زندگی روزانه می بینیم و می شنویم و یا با حواس دیگر حس می کنیم، بدون آنکه خودمان متوجه باشیم این دستگاه همه آن ها را می گیرد و در خود برای همیشه نگاه میدارد.مثلاً وقتی در یک میهمانی یا مجلسی مشغول صحبت کردن با یکی از دوستان یا آشنایان هستیم بدون اینکه خودمان متوجه باشیم دستگاه «ناخودآگاهی» تمام صحبت ها و صداهای اطرافیان را جذب کرده و در خود نگاه می‌دارد.

۶-  رؤیاها محصول «ناخودآگاهی» هستند

کلیه خواب هائی که شب هنگام می بینیم محصول و ساخته و پرداخته سازمان«ناخودآگاهی» است، که این خواب دیدن ها گاهی معرف تمایلات و احتیاجات هستند، و گاهی آرزوهای آینده ما را به شکل های مختلف نشان می‌دهند و بعضی وقت هم به قول بعضی ها از آینده ما خبر می دهند، فروید درباره«رؤیا» کتاب جداگانه ای نوشته به نامتعبیر خواب که به وسیله آقای دکتر ایرج پور باقر ترجمه شده است و شما برای اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

۷-  دستگاه ناخودآگاهی و اختراع

دستگاه ناخودآگاهی فقط کارش عکس برداری نیست، بلکه مانند یک نفر مخترع و مبتکر،تخیلات، تفکرات، تجربیات و دانستنی های مارا با هم مخلوط کرده و چیز تازه ای برای ما می سازد، و این اختراع جدید «ناخودآگاهی» ممکن است چند بیت شعر، یک داستان، یک فکر و یا یک اختراع و کشف جدید در زمینه فیزیک شیمی یا علوم دیگر باشد.

۸-  پیشگوئی آینده

به عقیده برخی از دانشمندان این ماشین «ناخودآگاهی» که در ضمیر ما قرار دارد از آینده ما نیز اطلاع می دهد، «موریس مترلینگ» فیلسوف بلژیکی در کتاب میزبان ناشناس ترجمه آقای فرامرز برزگر می نویسد: «روز هفتم مه دکنر «تست»، مادام «هوتاس ام» را در حضور شوهرش هیپنوتیزم می کند…» زن در خواب هیپنوتیزم اطلاع می دهد که من پانزده روزه حامله هستم، در ضمن پیشگویی می کند که به علت ترس مبهمی روز دوازدهم مه به زمین خورده و سقط جنین(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) خواهد کرد، تمام پیشگیری ها مؤثر واقع نشده و زن یاد شده در روز و ساعت معین که پیش بینی کرده بود، در اثر سقوط از پله جنین می کند.

۹-  ناخودآگاهی نامه اعمال

به قول آقای کاظم زاده ایران شهر این شغور باطن همان نامه اعمال است که در قرآن و تعالیم اسلامی مسطور است، که در روز قیامت از گردن هر کسی آویزان خواهد شد.. الله اعلم

 

۱۰- بیدار کردن از خواب

دستگاه ناخودآگاهی، قادر است در هر موقع دلخواه ما را از خواب بیدار کند، فقط کافی است شما چند شب هنگام خوابیدن تمرین کنید، عقربه های ساعت زمان به خواب رفتن و بیدار شدن را در نظر مجسم کنید با چند جلسه تمرین مشاهده خواهید کرد که در ساعت و ثانیه معین از خواب بیدار می شوید، عده زیادی از افسران و اشخاص دیگر در اثر احتیاج عادت کرده اند که در رأس ساعت معین بدون این که از زنگ ساعت استفاده کنند از خواب بر می خیزند، در کتب دعاهای اسلامی نوشته شده، که هر کس وقت خوابیدن چند بار آیه «قل انما انا بشر مثلکم یوحی الی…» را بخواند در هر ساعت که بخواهد در آن وقت بیدار می شود این دعا نیز یک نوع تلقین و تمرین است که انسان به کمک شعور باطن از خواب بیدار شود.

۱۱-پیدا کردن اشیاء گم شده به طور غیرارادی

روزی خانمی کیف دستی کوچکش را گم کرده بود، دستمالی را گره زده و بعد از چند دقیقه مستقیماً در اطاق دیگر به سراغ کیف رفت و آن را از داخل جعبه چرخ خیاطی پیدا کرد. تشریح علمی این عمل این طور است که در لحظه گره زدن دستمال ایمان و اطمینان و فکر متمرکز می شود و لذا دستگاه «ناخودآگاهی» شخص را به سوی شدء گم شده رهبری می کند.

۱۲-زمان تلاش بیشتر ناخودآگاهی

«ناخودآگاهی» زمانی بیشتر به فعالیت و تکاپو می پردازد که «ناخوداگاهی» کاری به کارش نداشته باشد، بنابراین وقتی شخص در حال خواب یا مستی یا بی هوشی باشد، میدان فعالیت «ناخودآگاهی» خیلی وسیع است، به همین دلیل هنگام هیپنوز که «خودآگاهی» از کار باز می‌ایستد، هیپنوتیزور فقط با «خودآگاهی» سوژه سر و کار دارد.

 

۱۳-  ناخودآگاهی جایگاه تلقین پذیری

کلیه اعمال و گفتار تلقینی به وسیله دستگاه «ناخودآگاهی» به عمل می آید، یعنی «ناخودآگاهی» تلقینات را قبول می کند و به موقع پس می دهد، و یا وظایف مربوطه را به انجام می رساند، به همین دلیل یکی از وظایف منفی آن ایجاد کلیه اعتیادات است.

۱۴- ناخودآگاهی فرمانده شهوات و عشق

تمام شهوات حیوانی در ناخودآگاه است، عشق و شهوت همه از ناخودآگاهی خارج می شود شعر و هنر و زیباشناسی همه جلوه های مختلف و تغییر شکل یافته عشق و شهوت می شود در دستگاه «ناخودآگاهی» است.

عشق به زندگی، عشق به زن و فرزند، عشق به شهرت و ثروت و جهانگیری همه زائیده دستگاه ناخودآگاهی هستند، در واقع ناخودآگاهی رهبر مطلق همه نوع خواسته های زندگی یک فرد است.

اندر دل من درون و بیرون همه اوست       

اندر تن جان و رگ و خون همه اوست

۱۵- خواص دیگر ناخودآگاهی

یکی از خواص دیگر ناخودآگاهی این است که بدون توجه و دقت ما یعنی بدون توجه به خودآگاهی، تصاویر، یا رنگ ها یا صداها یا هر چیز دیگر را مانند دوربین عکاسی ضبط کرده و در خود نگاه میدارد چند آزمایش ذیل این حقیقت را نشان می‌دهد.

دیدن ساختمان در آینه

اگر کسی در اطاق نیمه تاریک به طور ثابت و بدون پلک زدن در آیینه نگاه می کند بعد از ۵ تا ۱۵ دقیقه اشخاص سا اشیاء، حیوان، درخت ها یا محل هایی را خواهد دید که یکی از علل آن همان چیزهایی است که قبلاً در ذهن یا در شعور باطن آن شخص بوده است، دختر جوانی می گفت هر وقت (سایت هیپنوتیسم دات آی آر)من در آیینه نگاه می کردم دائم منظره عمارتی با دیوار بزرگ سیاه که سر تا پا پوشیده از خرمن نسترن های سفید بود در برابر چشم من می آمد و این دختر خانم جوان یقین داشت که در سراسر زندگی خود چنین عمارتی را ندیده است، ولی از طریق هیپنوتیزم آزمایش شد، و دختر خانم در خواب هیپنوتیزم گفت که این ساختمان در شهر لندن وجود دارد و آن جا را قبلاً دیده است منتهی هنگام عبور از پهلوی آن عمارت حواسش جای دیگر بوده و توجهی به آن نکرده است.

دیدن رقم۳۲۴۴ در گلوله بلورین

برخی معتقد هستند که با نگاه کردن به طور ثابت در گلوله های بلورین می توان آینده را دید ولی گاهی هم خاطرات فراموش شده یا چیزهایی که قبلاً در شعور باطن بوده ظاهر می شود، از جمله در انگلستان روزی به این قبیل گلوله های بلورین نگاه کرد و عدد ۳۲۴۴ را در آن دید و نمی دانست که این عدد چیست و از کجا آمده است، پس از آزمایش و هیپنوتیزم شدن در انجمن روحی انگلستان معلوم شد که این شخص همان روز اسکناسی را در بانک خورد کرده و رقم مزبور نمره آن اسکناس بوده است، که توجهی به آن اعداد نکرده است ولی شعور باطن آنر ا عکسبرداری کرده بوده است.

پیدا کردن اشیاء گم شده در خواب

گاهی اوقات ممکن است ما برخی از اشیاء خود را گم کنیم، بعد از هفته ها یا ماه‌ها در خواب محل آن را ببینیم، این عمل یکی از کارهای شعور باطن است که وقتی شعور ظاهر از کار باز می ایستد، یعنی در عالم خواب برای پیدا کردن آن شیء گم شده به ما کمک می کند.

پیدا کردن چاقوی گمشده در خواب

آقای «برودل بانک» چاقوی خود را گم می کند، پس از شش ماه در خواب می بیند که آن چاقو در جیب شلوار کهنه ای است که خیال استعمال آن را نداشته است، وقتی از خواب بر می خیزد برای آن که بداند آن روؤیا صحیح بوده یا خیر در صدد جستجو بر می آید و سرانجام چاقو را در جیب شلوار کهنه اش پیدا می کند.


پیدا کردن سنجاق طلای گم شده در خواب

 مادام «بیکفورد اسمیت» می گوید: روز ۴ شنبه ۲۹ ژانویه ساعت ۳ همین که به مهمان خانه «مورلی رسیدم دیدم سنجاق طلایم را گم کرده ام، حدس زدم شاید در خیاط خانه جا گذاشته ام، فرستادم جواب دادند که این جا نیست با ناراحتی زیاد شب خوابیدم در عالم خواب دیدم که سنجاق را در همان خیاط خانه لای مجله روی میز گذاشته ام، صبح بعد از صرف صبحانه به خیاط خانه رفتم و سراغ همان مجله را گرفتم، مجله ها را دست نخورده به اطاق دیگری برده بودند وقتی آوردند سنجاق لای صفحه همان مجله بود، وقتی خواب خود را برای همه تعریف کردم، تعجب نمودند.

۱۶-شعور باطن خاطرات چند ماهگی را در خود نگاه می دارد

خانمی در روزهای آخر بیماری مهلک خویش برای تغییر آب و هوا از شهر لندن مسافرتی به ییلاق نمود. دختر کوچک چند ماه اش که هنوز زبان باز نکرده بود، در شهر لندن ماند ولی مادر بیمار نمی توانست دوری آن طفل را تحمل کند. به علت اصرار زیاد دایه بچه را برداشته، نزد مادر می برد و پس از مختصر ملاقاتی بچه را به شهر بر می گردانند، چند روز بعد بیماری خانم شدت کرده، در همان عمارت ییلاقی فوت می کند.

سال ها از این واقعه می گذرد، و آن دختر خانم چند ماهه به سن رشد و کمال می رسد و خانم جوانی می شود، و بداً از خاطره های مربوط به زندگی مادر خود چیزی در نظر نداشت.

اتفاقاً آن خانم مسافرتی به آن ییلاق کرد، همین که وارد اطاقی شده که مادرش در آن جا مرده بود، ناگاه شروع به لرزیدن کرد و سخت مضطرب و ناراحت شد.

وقتی اطرافیان علت لرزش و پریشانی او را پرسیدند، جواب داد به نظرم می آید یک مرتبه در همین اطاق آمده و خانم مریضی را دیده ام که روی تخت خوابی افتاده و خیلی ناخوش بوده و در همان حال سر به جانب من آورده و با چشمان پر از اشکی مرا بوسیده است.

۱۷-   مکانیکی که خاطرات الاغ سواری خود را سن ۱۶ ماهگی به یاد می آورد

آقای «سارازان» که مکانیک با تجربه ای بود روزی با جمعی از دوستان خود قرار گذاشت برای گردش تا نزدیکی های عمارت «کونته دو سوکس» که تصور نمی کرد آن جا در مدت عمر خود دیده باشد برود. همین که نزدیک سر در بزرگ عمارت رسید، یک مرتبه یادش آمد که آن جا را سابقاً دیده است. آن هم نه تنها سر در عمارت را بلکه به خاطر داشت اشخاصی چند بالای سر در عمارت نشسته و الاغ‌هایی نیز زیر سر در توی دالان بوده اند.

این خاطره به قدری برای او روشن بود که پس از بازگشت به منزل، به مادرش مراجعه نمود تا ببیند آیا مادرش می تواند توضیحاتی در این باره بدهد. یا نه؟

وقتی  مادرش این موضوع را شنید با یک حال تعجبی گفت: بلی فرزند هنگامی که تو ۱۶ ماهه بودی ما با جمعی برای گردش به آن محل رفته و تو را هم در سبدی روی الاغ گذارده با خود برده بودیم، آن جا که رسیدیم تو را با نوکرها و الاغ ها پایین توی دالان گذارده من با سایرین که مسن تر و محترم تر بودند در اطاق سر در عمارت رفته مشغول چیز خوردن شدیم.

عواملی که حافظه را تحریک می کنند

نه تنها در حال هیپنوتیزم تمام خاطرات گذشته جزء به جزء به یاد می آید، بلکه در حال بی هوشی به وسیله داروهای بیهوشی نظیر کلرفورم، اتر، پنتانول و نظایر آن نیز حافظه را تحریک کرده و خاطرات از درون ناخودآگاهی بیرون می آید.

۱۸-خاطرات چهل سال پیش در حال عمل جراحی

جنگل بانی بود کهن سال که در زمان طفولیت از لهستان مهاجرت کرده و به آلمان آمد، ۴۰ سال یعد که وی را برای عمل جراحی بیهوش کردند در تمام مدت بیهوشیش که شاید دو ساعت طول کشید، هرچه در حال بیهوشی می گفته به زبان لهستانی بوده است در حالی که پسرهایش می گفتند، ما هیچگاه ندیده و نشنیده بودیم که پدرمان غیر از زبان آلمانی حتی یک کلمه به زبان لهستانی صحبت کند.

۱۹- دستگاه ناخودآگاهی روشن بین است

پیرمرد ۸۲ ساله ای به نام آقای «اتین لراسل» که ساکن «کورله بارشر» بود به اتفاق فرزندش برای گردش خارج شد و دیگر بازنگشت، منزل او در وسط جنگلی بزرگ قرار داشت، پلیس بیهوده مرداب ها  و باطلاق ها را گشت و مخصوصاً در روز هشتم مارس جستجوی دقیقی به کمک ۲۴ مأمور ورزیده در جنگل نمود، ولی نتیجه ای گرفته نشد.

بالاخره در این جریان به سراغ دکتر «اوستی» هیپنوتیزور معروف رفتند دکتر «اوستی» مادام «ام» را خواب کرد و دستمال حریری را که از پیرمرد داشتند به دست او دادند.

مادام ام به محض این که پارچه را به دست گرفت اظهار داشت که جسد پیرمرد را روی زمین مرطوبی واقع در کنار یکی از تخته سنگ های ساحلی مرداب و در میان بوته های علف می بیند.

در واقعه بالا مادام «ام» در حال هیپنوز با در دست گرفتن دستمال حریر پیرمرد، جسد وی را می بیند، از نظر علمی معلوم نیست چه رابطه ای بین دستمال  و پیرمرد وجود دارد؟ و تا چه اندازه  رویداد بلا می تواند نزدیک به حقیقت باشد؟

علاوه بر ۲۰ موردی که درباره ناخودآگاهی در بالا گفته شد، موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد، که به علت زیاد شدن صفحات کتاب از بیان آن ها خودداری می کنیم ولی این نکات و مسائل گفته شده، برخی علمی و ثابت شده هستند و برخی اثبات نشده اند، و بایستی درباره آن ها آزمایشات بیشتری شود ولی آن چه علمی و اثبات شده است، این است که دستگاه «ناخودآگاهی» نقش بسیار مؤثری در ایجاد سعادت یا بدبختی افراد دارد.

 

۲۰-ناخودآگاهی» عامل خوشبختی و بدبختی

کسی کو عقل دوراندیش دارد         

بسی سرگشتگی در پیش دارد

رها کن عقل را با حق همی باش            

که تاب خور ندارد چشم خفاش

غرایز و تمایلاتی که در «ناخودآگاهی» وجود دارد، امیال واپس زده ای که به ناخودآگاهی ریخته می شود، نتیجه تجربیات و داد و ستدهای محیط زندگی یک فرد که در «ناخودآگاهی» انباشته می گردد، عقده هایی که به وجود می آیند، همه این قبیل رویدادها و عوامل بزرگی در خوشبختی یا بدبختی ما دارند.

اگر شما احساس می کنید که ناراحتی هایی از جهت مادی یا معنوی دارید حتماً به یک نفر روانکاو مراجعه کنید، تا با جراحی روحی که همان روانکاوی باشد عوامل مزاحم و میکروب های خطرناک روان «ناخودآگاه» شما را نابود کند،و انرژی های عظیم زنجیر شده روان شما را آزاد نماید، البته این دستور برای کسانی که احتیاجات اولیه زندگی آن ها رفع شده است، به جوانان دختران و پسران (سایت هیپنوتیسم دات آی آر) و خانواده ههای فقیر و گرسنه ای که بزرگترین آرزویشان سیر کردن شکمشان است، زیرا شم هنگامی می توانید به روانکاو مراجعه کنید، که اولاً نیاز روزانه شما رفع شده باشد، ثانیاً – بیماری جسمی  و ساری یعنی وایردار و میکروبی نداشته باشید. ثالثاً- پولی اضافه بر مخارج روزانه داشته باشید که بتوانید به پزشکان روانکاو بپردازید.

ای کرده غمت غارت هوش دل ما             

درد تو شده خانه فروش دل ما

سرّی مقدسان از آن محرومند        

عشق تو فرو گفته به گوش دل ما

 

خلاصه فصل اول

۱-شعور باطن یا ناخودآگاهی نیروی بسیار بزرگی است که در اعماق روان ما مخفی است، که بیش از ۹۰ درصد حرکات، رفتار، گفتار و کردار ما را رهبری می کند.

۲-عقل و اراده ما، تابع و برده، غول «ناخودآگاهی» است و فقط دستورات تمایلات و خواسته های «ضمیر مخفی» را با تفسیر و تظاهر قانونی و موجه جلوه میدهد.

۳-دکتر جراح با دیدن دو خط موازی بنا به فرمان «شعور باطن» غش می کرد و کارمندی که بنا به دستور «ناخودآگاهی» قادر نبود از زن خود جدا شود، و کاگر مکانیکی که بر طبق اوامر «ضمیر مخفی» قادر نبود لباس زنانه نپوشد.

۴- فهم و شعور  ما به سه طبقه تقسیم می‌شود: شعور آگاه، شعور نیمه آگاه و شعود ناخودآگاه.

۵- «ناخودآگاهی» دستگاهی مخفی درون ما است که ازبدو تولد، هر چه را می‌بینیم و هر چه را می‌شنویم و هر چه را حس می‌کنیم و هر فکری که از مغز ما عبور می‌کند، همه را مانند دستگاه فیلمبرداری ثبت و ضبط می‌کند.

۶- خواب دیدن، اختراع کردن، شهوات و تمایلات همه‌گونه تلاش و کوشش ما، قدر حافظه، فراموشی، روشن‌بینی، خوشبختی، بدبختی، سلامت و بیماری روان ما همه و همه از این قبیل به دست سازمان «ناخودآگاهی» انجام می‌شود.

 

 

دیدگاه های این نوشته

دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

تبلیغات

inapply team | All Rights Reserved - © 2012

باز نشر مطالب هیپنوتیسم دات آی آر تنها با ذکر نام و آدرس سايت مجاز مي باشد .