ارسال توسط حمید آذر در سپتامبر - 25 - 2012 دیدگاه‌ها خاموش

 

تمرينات لازم براي تقويت اعصاب، جسم و تمركز فكر

سعي ناكرده در اين راه به جايي نرسي

مــزد اگــر مي‌طلبــي طاعت استــاد ببر

ورزش‌هايي كه در اين‌جا آموزش داده مي‌شوند علاوه بر اثرات جسمي، اثرات فكري و عصبي خارق‌العاده‌اي دارند و فايده آنها عبارت است از:

1- تنظيم و تقويت غدد داخلي بدن

2-حفظ وزن متعادل بدن- وقتي غدد داخلي  منظم كار كردند،‌باعث كنترل وزن بدن مي‌شوند، يعني اگر شخص بيش از اندازه لاغر باشد كمي  چاق خواهد شد و اگر بيش از اندازه چاق باشد لاغر خواهد شد. با شش ماه تا يكسال تمرين در صبح اين حقيقت براي شما اثبات خواهد شد.

3-تقويت اعصاب- ورزش‌هاي «يوگا» اثر شديدي روي اعصاب دارند و به سرعت ايجاد آرامش عصبي نموده و هر نوع ناراحتي عصبي را از بين مي‌برند.

4-تمركز فكر-  ورزش‌هاي «يوگا» فكر شما را متمركز نموده،  حافظه شما را تقويت خواهد كرد.

اين چهار فايده كه در بالا گفته شد، فوايد صد درصد علمي و مورد قبول همه است ولي عرفا و مرتاضين هندي معتقدند كه اگر هر روز وقت زيادي صرف ورزش‌هاي «يوگا» بشود و به مدت 3 تا 7 سال انجام شود داراي فوايد بيشماري خواهد بود از جمله:

1-قرائت افكار: شخص مي‌تواند افكار ديگران را بخواند و يا افكار خود را به ديگران انتقال دهد.

2-انجام هر كار: مرتاض واقعي قادر به انجام هر كاري خواهد بود، از جمله كليه كارهايي را كه من در «ماهيت الهي هيپنوتيزم» بيان كردم. تعداد حركات ورزشي يوگا هشت ميليون و چهارصد هزار  مي‌باشد ولي من تعداد شانزده حركت از ورزش‌هاي «يوگا» را درا ين‌جا شرح مي‌دهم، با وجود اين لازم نيست كه همه آنها را انجام دهيد، فقط  مي‌توانيد تعدادي را نسبت به ميزان وقتي كه داريد انجام دهيد و اليته اگر بتوانيد هر كدام را لااقل يك مرتبه و به مدت 1 تا 2 دقيقه انجام دهيد اثر مفيدترو بيشتري(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) دارد. تمرينات را از آسان شروع مي‌كنم و در ضمن به ياد داشته باشيد كه در ابتدا تمام عضلات بدن و سر و گردنتان درد خواهد گرفت ولي بعداً اين دردها از بين خواهند رفت، ولي نبايد تمرينات را قطع كنيد، در حالي كه عضلات بدنتان درد مي‌كند باز هم انجام دهيد، زيرا زودتر نرم شده و درد برطرف خواهد شد بعلاوه به چهار نكته كلي نيز توجه داشته باشيد.

1-قبل از  انجام هر حركت يك نفس عميق بكشيد و ريه‌هاي خود را از هوا كاملاً پر كنيد و به محض شروع عمل يا در حال شروع كم‌كم ريه هاي خود را از هوا كاملاً تخليه كنيد، در حال عمل نيز مي‌توانيد عميق نفس  بكشيد.

2-بعضي از حالت‌ها يك دقيقه و برخي 30 تا 15 ثانيه ممكن است طول بكشد، يعني شما بعضي از حالت‌ها را قادر  نخواهيد بود حتي بيش از پنج ثانيه ادامه دهيد ولي برخي از حالت‌ها را مي‌توانيد تا 5 دقيقه تحمل كنيد. بنابراين اگر وقت زياد داريد و بيكار هستيد هر حالت را هر چقدر كه مي‌توانيد ادامه دهيد و اگر وقت نداريد و مي‌خواهيد هر عمل را فقط نيم يا يك دقيقه انجام دهيد، باستي از شمارش استفاده كنيد زيرا شما در حال تمرين نمي‌توانيد به ساعت نگاه كنيد. اگر از عدد يك تا هشتاد به طور ملايم بشماريد معمولاً يك دقيقه  طول مي‌كشد بنابراين شما مي‌توانيد به محض شروع 40 شماره براي نيم دقيقه و 80 شماره براي يك دقيقه و 160 شماره براي دو دقيقه در فكر خود بشماريد. در حالي كه در فكر خود مشغول شمارش هستيد نفس عميق هم مي‌توانيد بكشيد.

3-در ضمن تمام تمرينات بايد در حال شمردن باشد، تا اين‌كه تمركز فكر داشته باشيد. به هيچ وجه فكرتان نبايد به جاهاي ديگر مسافرت كند زيرا هدف از اين تمرينات بيشتر ايجاد تمركز فكر است.

4-هر وقت كه سرما خورده‌ايد و بيمار هستيد، يا بيش از اندازه خسته و بي‌خواب شده‌ايد تمرينات را انجام ندهيد. نخست بيماري خود را معالجه كنيد، بخوابيد تا خستگي شما كاملاً رفع شود، غذاي كم ظرفيت و پر انرژي بخوريد، ولي هنگام خستگي‌هاي فكري و عصبي ودر  مواقع نگراني‌ها حتماً شروع به ورزش يوگا نماييد، زيرا ناراحتي‌هاي شما را به علت ايجاد تمركز فكر رفع خواهد كرد.

البته در چند روز آینه برای علاقه مندان به تمرینات یوگا یه بخشی  را به نام (آموزش یوگا در 31 روز) را تهیه کردم و هر روز تمرینات را در سایت قرار میدهم.تمرینات از ابتدا و آسانترین تمرین شرع شده تا اینکه در روز سی و یکم انعطاف بدن شما فوق العاده زیاد شده و تمرکز فکر و اعصاب بدنتان فوق العاده زیاد خواهد شد.

این تمرین یوگا در 31 روز را در چند روز آینده در بخشی به نام(آموزش یوگا در 31 روز)قرار خواهم داد.

و اما حركات ورزشي را هنديها «آسانا» مي‌گويند و حالا به شانزده «آسانا» زير توجه كنيد.(البته این 16 حرکت ربطی به تمرینات 31 روز یوگا که در روزهای آینده قرار میدهم  ندارد.)

ادامه دارد…(بخش دگر هیپنوتیزم و یوگا درمانی)

 

نظرات بسته شده است.

پست های ویژه

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول

دانلود موزیک مدی

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول اورجینال موسیقی یک داروی قدرتمند است که می‌تواند باعث ایجاد شادی ...

دانلود موزیک ریلکسیشن,دانلود موزیک ریلکس,دانلود موزیک ریلکس کننده,دانلود موزیک ریلکسی

دانلود ریلکس موز

دانلود ریلکس موزیک اورجینال-مجموعه اول   رموز زیبایی و مقابله با پیری با گوش دادن به موزیک ...

نمایش حرکات یوگا توسط استاد باباجی

نمایش حرکات یوگا

نمایش حرکات یوگا توسط استاد صد ساله باباجی   این مجموعه که در یک دی وی دی  ...

دانلود کتاب روش درس خواندن

دانلود کتاب روشه

دانلود کتاب تکنیک های درس خواندن     این کتاب به دانش آموزانی تقدیم میشود که با یک ...

تله کینزی

دانلود کتاب حرکت

دانلود کتاب حرکت اشیاء با نیروی ذهن تحقیقات علمی در مورد پدیده های عجیب درا ین کتاب ...

تبلیغات