ارسال توسط حمید آذر در آگوست - 27 - 2012 دیدگاه‌ها خاموش

ساير دانشمندان انگليسي

در حال حاضر دانشمندان زيادي در انگلستان مشغول تحقيق و معالجه از طريق هيپنوتيزم مي‌باشند، از جمله دكتر «جي.اچ شولتز»، دكتر «اچ هنگستمر»، دكتر «اناتول ميلچني»، دكتر «لئوولمن»، دكتر «وي-پي ويتور»، دكتر «تئودور باريور» و بسياري ديگر.

هيپنوتيزم در امريكا

انجمن پزشكان امريكا  هيپنوتيزم را مي‌پذيرند.

 در سال 1958 انجمن پزشكان امريكا هيپنوز را جز درمان‌هاي پزشكي  قرار داد و شرايط و موارد استعمال آن را تعيين كرد و به علاوه پديده‌هاي هيپنوتيزم رسماً مورد قبول انجمن روان پزشكي امريكا و اقع مي‌شود.

آخرين گزارش  به سال 1961 از انجمن روان پزشكي امريكا منتشر گرديد كه دامنه استفاده از هيپنوتيزم را بيش از پيش توسعه داد. و در حال حاضر در امريكا  سه مجله درباره هيپنوتيزم م نتشر مي‌شود و اخيراً   يك مجله ديگر نيز به آنها افزوده شده است. «لسلي –ام-لوكرون» در كتاب  «چگونه خود را هيپنوتيزم كنيم» مي‌نويسد: «در حدود 15000 تا 18000 پزشك و دندان پزشك و روانشناس در كلاس‌هاي خصوصي فقط اطلاعات مختصري از تكنيك هيپنوتيك پيدا كرده‌اند. در سال 1952 من احساس كردم كه  نظاير چنين كلاس‌هايي بايد به وسيله گروهي از  اموزگاران مجرب تأسيس شود و پس از اقدام در نتيجه ضمن 76 سمينار اصول مقدماتي هيپنوتيزم به صاحبان حرف آموخته شد و اين سمينارها در ايالت متحده امريكا، مكزيك، كانادا و جزاير كارائيب تشكيل شده و متعاقباً نظاير آنها به تدريج توسعه يافت تا بالاخره علاقه‌مندي پزشكان، باعث شد كه  دو انجمن ملي تخصصي  تشكيل شود كه امروز در حدود 4000 نفر عضو دارد و هر كدام از اين دو انجمن مجله مخصوصي هر سه ماه يكبار راجع به هيپنوتيزم انتشار مي‌دهند و اعضاي آن همه متخصص  هستند».

دانشمندان بزرگ  هيپنوتيزم در امريكا

در امريكا دانشمندان بسيار زيادي در رشته هيپنوتيزم فعاليت مي‌كنند از جمله مي‌توان دانشمندان ذيل را نام برد:

ملوين پاورز

كمتر روان‌پزشك و روانكاوي است  كه نام اين  دانشمند هيپنوتيزور بزرگ امريكايي را نشنيده باشد. ملوين پاورز بر كتاب‌هاي بسياري از علماي هيپنوتيزم از جمله دكتر اس.جي وان پلت مقدمه نوشته است و در حال حاضر موسسه بزرگي  درخصوص تعليم هيپنوتيزم در امريكا داير نموده است، از جمله كتاب‌هايي كه ملوين پاورز تأليف كرده به اين شرح است.

هیپنوتیزم

1-    ظهور هيپنوتيزم

2-    روش‌هاي جديد  هيپنوتيزم

3-    راهنماي علمي براي «خود هيپنوتيزم كردن»

4-    چگونه خود را هيپنوتيزم كنيم؟

5-    ازدياد قدرت ذهني از طريق خود هيپنوتيزم

اين كتاب ها به فارسي ترجمه نشده‌اند، لذا متن انگليسي برخي از آنها در زير درج مي‌شود:

قسمتي از تأليفات ملوين پاورز

1-   HYPNOTISM REVEALED (Photographically Illustrated) 112 pages.

2-   ADVANCED TECHNIQUES OF HYPNOSIS (Photographically Illustrated) 128 pages.

3-   A PRATICAL GUIDE TO SELF-HYPNOSIS by Melvin Powers 120 pages.

4-   SELF-HYPNOSIS Its theory Technique &Application 145 pages.

5-  MENTAL-POWER THERUGH SLEEP-SUGGESTION 110 pages.

 

ساير دانشمندان هيپنوتيزم در امريكا    

1-    دكتر «فرانك كاپريو» نويسنده كتاب «چگونه مسايل جنسي خود را از طريق خودهيپنوتيزم حل كنيم؟»

2-    «آرنوله فورست» نويسنده كتاب «دستوراتي براي پي آمد هيپنوتيكي»

3-    دكتر «ويليام.اس.كراگر» نويسنده كتاب «وضع حمل به وسيله هيپنوتيزم»

4-    دكتر «برنارد جيندز» نويسنده كتاب «مفاهيم جديد هيپنوتيزم»

5-    دكتر «لويز آر- ولبرگ» نويسنده كتاب «هيپنوتيزم در خدمت طب» . اين كتاب شامل دو جلد و جلد اول در 380 صفحه و جلد دوم در 476 صفحه و كتاب بسيار كامل و جامعي است درباره هيپنوتيزم.

6-    دكتر «آندره ويت زن هافر» نويسنده كتاب ارزنده و كامل « روش‌هاي عمومي در هيپنوتيزم». اين كتاب  شامل 476 صفحه و تاكنون چندين بار در امريكا به چاپ رسيده است.

7-    «هاري آرنز» نويسنده كتاب‌هاي «روش سرسع  هيپنوتيزم كردن» و «كشف قدرت جديد در هيپنوتيزم».

8-    «كارل سكس فوس» نويسنده كتاب « چرا اشخاص تحت تأثير هيپنوتيزم قرار مي‌گيرند؟». من بيش از سي نفر ديگر از علماي هيپنوتيزم امريكا را مي‌شناسم كه ذكر نام همه آنها در اينجا زايد به نظر مي‌رسد.

 در حال حاضر هر روز كتب و مجلات زيادي درباره هيپنوتيزم به چاپ مي‌رسد. بين سال‌هاي (1960-1955) يعني در فاصله  پنج سال تعداد 505 جلد كتاب درباره هيپنوتيزم در اروپا و امريكا منتشر شده است و همه ساله اين تعداد رو به فزوني است.

مجلات هيپنوتيزم

امروزه در ممالك متحده امريكا جمعاً پنج مجله، در انگلستان، يك مجله در فرانسه، آلمان، ايتاليا، روشيه، شوروي و ساير كشورهاي اروپايي  نيز هر يك، يك تا دو مجله درباره هيپنوتيزم منتشر مي‌شود.

انجمن‌هاي هيپنوتيزم در دنيا

 هم اكنون در قاره امريكا هجده انجمن، در اسپانيا يك انجمن، در ايتاليا يك انجمن، در انگلستان يك انجمن، در فرانسه و ساير كشورهاي اروپايي نيز ساير انجمن‌هاي هيپنوتيزم به فعاليت علميو  درمانش  اشتغال دارند. در اتحاد جماهير شوروي نيز بيش از ساير كشورها در خصوص هيپنوتيزم فعاليت مي‌شود كه ما اطلاعات خيلي زيادي درباره آن نداريم، فقط هفته‌نامه اخبار پزشكي در شماره 124 سال سوم سه‌شنبه بيست و يكم شهريورماه 1346 مي‌نويسد:

هيپنوتيزم  در كلينيك

در يكي از بناهاي انستيتوي پزشكي شماره (1) لنينگراد به نام آكادميسين پاولوف، هر روز بالاي يكي از درهاي سفيد رنگ داراي تابلوي «معالجه با هيپنوتيزم» تابلوي نوري مخصوصي كه روي آن نوشته شده است «ورود ممنوع-سالن هيپنوتيزم» روشن مي‌شود. سالن هيپنوتيزم به وسيله «پاول  بول» كانديد علوم پزشكي، رهبري مي‌شود. موقعي كه ده سال پيش كتاب(سایت هیپنوتیسم دات آی آر) او تحت عنوان «هيپنوتيزم و تلقين در معالجه بيماري‌هاي داخلي» منتشر شد، اين كتاب به فوريت كم پيدا شد و  پزشكان فرانسه ترجمه آن را در پاريس منتشر ساختند. اكنون «پاول بول» كار جديد خود را در زمينه تكميل اثر قبلي‌اش به پايان رسانده است.

بدون شك دانشمندان بسيار زيادي در اتحاد جماهير شوروري درباره هيپنوتيزم كار مي‌كنند.

تا اين‌جا  تاريخچه مختصر و كوتاه علم هيپنوتيزم  به پايان مي‌رسد، مختصر و كوتاه از اين نظر كه درباره هيپنوتيزم از دويست سال پيش تا كنون دانشمندان  بسياري كه ما فقط اسامب تعداد كمي از آنها را تا اين‌جا نام برديم تحقيق و مطالعه كرده‌اند و هر يك از آنها مانند «مسمر» كاشف مانيه‌تيزم، قهرمان داستان‌ها و ماجراهايي كم و بيش مهيج مي‌باشند.

این سایت فقط تاريخ هيپنوتيزم را از دويست سال پيش تاكنون يعني از زمان مسمر شروع کرده است، در حالي كه دكتر «ميرز.انسيل» رييس انجمن بين‌المللي هيپنوتيزم در كتاب «هيپنوتيزم طبي» مي‌نويسد: تاريخ  هيپنوتيزم به چهار هزار سال پيش به «خواب مقدس» معابد مصري باز مي‌گردد. بنابراين اگر بخواهیم كتابي تحت عنوان «تاريخ هيپنوتيزم» بنويسیم، بايستي با صرف  سال‌ها وقت، كتابي به قطر  لااقل چهارهزار صفحه بنويسیم.

به هر حال در همين‌جا تاريخ هيپنوتيزم را به پايان مي‌رسانيم و شما دانستيد كه هيپنوتيزم چه فراز و نشيب‌هايي را تا امروز طي كرده است و حالا به بحث بسيار مهيج‌تر و شيرين‌تر يعني ماهيت هيپنوتيزم مي‌پردازيم. در اين قسمت خواهيم ديد  كه ذات هيپنوتيزم چيست و چگونه تأثير مي‌كند و چه عقايدي در اين‌باره وجود دارد.

پايان تاريخچه مختصر هيپنوتيزم

نظرات بسته شده است.

پست های ویژه

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول

دانلود موزیک مدی

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول اورجینال موسیقی یک داروی قدرتمند است که می‌تواند باعث ایجاد شادی ...

دانلود موزیک ریلکسیشن,دانلود موزیک ریلکس,دانلود موزیک ریلکس کننده,دانلود موزیک ریلکسی

دانلود ریلکس موز

دانلود ریلکس موزیک اورجینال-مجموعه اول   رموز زیبایی و مقابله با پیری با گوش دادن به موزیک ...

نمایش حرکات یوگا توسط استاد باباجی

نمایش حرکات یوگا

نمایش حرکات یوگا توسط استاد صد ساله باباجی   این مجموعه که در یک دی وی دی  ...

دانلود کتاب روش درس خواندن

دانلود کتاب روشه

دانلود کتاب تکنیک های درس خواندن     این کتاب به دانش آموزانی تقدیم میشود که با یک ...

تله کینزی

دانلود کتاب حرکت

دانلود کتاب حرکت اشیاء با نیروی ذهن تحقیقات علمی در مورد پدیده های عجیب درا ین کتاب ...

تبلیغات