ارسال توسط حمید آذر در آگوست - 7 - 2012 دیدگاه‌ها خاموش

فصل اول

«آنتوان مسمر» كه كشف كننده هيپنوتيزم است، در حدود دويست سال پيش، يكروز عصر بخانه مي‌رفت، در راه به يكي از دوستانش كه كشيش دانشمندي بود برخورد كرد، در دستش آهن‌ربائي ديد، پرسيد اين آهن‌ربا چيست؟‌

آن كشيش جواب داد، اين آهن‌ربا را براي تسكين درد شكم زن مي‌برم.

«مسمر» از آن دوست روحاني خواهش كرد. كه نتيجه معالجه بوسيله آهن‌ربا را به او اطلاع دهد.

پس از چند روز آن كشيش نزد دكتر مسمر آمد و گفت اين آهن‌ربا را بشكم زن شخصي كه از درد بخود مي‌پيچيد بستم و درد شكم زن خوب شد. مسمر بسراغ آن زن رفت، از سابقه بيماري او سئوالاتي نمود و آن زنرا معاينه كرد و از اينكه زن بوسيله بستن آهن ربا بشكمش معالجه شده است تعجب كرد، اين روش مورد نظر مسمر قرار گرفت و مسمر از آن روز به بعد تصميم گرفت كه از آهن‌ربا براي بيرون كشيدن درد از بدن بيماران استفاده كند، بنابراين از آندوست روحاني خواهش كرد كه چند قطعه آهن‌ربا به شكل و اندازه‌هاي مختلف (دايره‌ بيضي- مثلثي شكل) براي او بسازد.

مسمر اين آهن‌رباها را بدست، پا، شكم، پهلو يا هر جاي مريض كه درد مي‌كرد مي‌بست و دردش ساكت مي‌شد.

«مسمر» در قرن هيجدهم از آهن‌ربا براي معالجات برخي امراض استفاده كرد، ولي قبل از او هم كسان ديگري بوده‌اند كه متوجه اين خاصيت آهن‌ربا شده بودند، از جمله دانشمندي بنام «پاراسلس» بود كه در قرن پانزدهم كتابي درباره خاصيت معالجه آهن‌ربا نوشته بود.

عقيده «پاراسلس»

پانصد سال پيش از اين دانشمندي پيدا شد بنام «پاراسلس» كه فيلسوف و كيمياگر بود، اين مرد دانشمند، دقت و توجههش بيش از مردمان عادي بود و علاقه داشت كه هر چيز را آزمايش كند، بهمين دليل وقتي مي‌ديد كه آهن‌ربا آهن را بطرف خود مي‌كشد، فكر كرد كه ممكن است آهن ربا درد و بيماري اشخاص مريض را هم بطرف خود بكشد. يعني درد بيمار را از بدن دست و پايش بيرون بكشد، «پاراسلس» اينكار را امتحان كرد. يك آهن‌ربا تهيه نمود و آهن  ربا تهيه نمود و آهن را به بدن شخص مريض بست، پس از چند ساعت درد بيمار كم شد، و بعد از چند روز مريض بكلي خوب شد«پاراسلس» اين آزمايش را روي چند نفر مريض ديگر انجام داد و نتيجه خوب و رضايتبخش گرفت، از آن روز به بعد «پاراسلس» همه جا گفت و در كتاب خود نوشت كه آهن‌ربا اراده دارد، مثل ساير فلزات نظير مس، آهن، روي و غيره بي‌اراده نيست. آهن‌ربا نيروي شفابخش آسماني دارد، زيرا درد و بيماري را از بدن اشخاص مريض خارج مي‌كند.

فرق دانشمندان با اشخاص عادي

فرق دانشمندان با اشخاص عادي يكي همين است كه به هر چيز سطحي و سرسري نگاه نمي‌كنند، هزاران نفر ديده بودند كه آهن‌ربا آهن را به طرف خود جذب مي‌كند، ولي فكر نكرده بودند كه ممكن است آهن‌ربا درد و بيماري را هم از جسم شخص مريض بيرون بكشد. شايد هم لكر كرده بودند ولي آنقدر همت و جربزه نداشتند كه امتحان كنند، ولي «پاراسلس» اينكار را كرد و نتيجه گرفت كه آهن ربا بعضي دردها و بيماري‌ها را معالجه مي‌كند.

سيصد سال پس از پاراسلس

سيصد سال از عقيده پاراسلس گذشت، تا اينكه در تابستان سال 1774 ميلادي يك از مسافرين كه با زوجه‌اش به «وين» پايتخت اطريش آمده بودند، از يكي از روحانيون مذهبي مسيح بنام «ماكزي ملين‌هل» خواهش كرد كه آهن ربائي براي او بسازد كه اين آهن‌ربا را به شكم زنش كه درد شديدي داشت ببندد تا معالجه شود «ماكزي ملين‌هل» كشيش روحاني توجهي به خواص آهن‌ربا نداشت، فقط آهن‌ربائي تهيه كرد و در اختيار زوجه دوستش گذاشت و اين اقدام همانطور كه گفته شد منبع الهام بخشي براي مسمر گرديد.

شما هم خاصيت شفا دهنده مغناطيس را آزمايش كنيد.

شما خواننده محترم كه مشغول مطالعه اين مطلب هستيد، تعجب خواهيد كرد، و از خود پرسش‌خواهيد نمود، آيا اين موضوع راست است يا دروغ؟

اگر راست است چرا حالا پزشكان از آن استفاده نمي‌كنند؟

 من نظر خود را براي شما مي‌نويسم اولاً من خود خايصت آهن‌ربا را درباره معالجه بيماران امتحان نكرده‌ام. اگر شما خيلي علاقمند هستيد، مي‌توانيد، خودتان امتحان نمائيد. يك قطعه آهن‌ربا تهيه كنيد، و در بين افراد خانواده يا دوستان اگر كساني هستند كه جائي از بدنشان درد مي‌كند، آهن‌ربا را به آن محل ببنديد، پس از چند ساعت يا چند روز منتظر باشيد كه چه وقت درد تسكين پيدا خواهد كرد.

ثانياً – اگر آهن ربا خاصيت معالجه‌اي داشته باشد، فقط بيماري‌هاي عصبي را ممكن است خوب كند، آهن‌ربا روي بيماري‌هاي ميكروبي اثري ندارد و ضرب و جرح‌ها را نيز ممكن است سريعتر التيام بخشد و همچنين ممكن است بعلت اثر تلقيني، دردهاي ناشي از برخي جراحات را موقتاً تسكين بدهند، ولي بطوريكه «اشتفن تسوايك» يكي از نويسندگان معروف اطريش در كتاب «كاشف مانيه تيسم» منيويسد «پاراسلس» معتقد بود كه آهن ربا آبريزي چشم، و ريزش گوش و ريزش بيني را معالجه مي‌كند، و سبب مي‌شود كه دمل‌ها زودتر سرباز كنند… و ريزش خون در زن‌ها را معالجه مي‌كند و در معالجه يرقان بسيار مفيد است. بعد از پاراسلس دانشمند ديگري به نام «كوكله نيوس» در سال 1608ميلادي كتابي تحت عنوان «اصول معالجه بوسيله آهن‌ربا» نوشت، كه در آن كتاب عقيده پاراسلس را ثابت كرد.

ادامه دارد. . .

نظرات بسته شده است.

پست های ویژه

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول

دانلود موزیک مدی

دانلود موزیک مدیتیشن نسخه اول اورجینال موسیقی یک داروی قدرتمند است که می‌تواند باعث ایجاد شادی ...

دانلود موزیک ریلکسیشن,دانلود موزیک ریلکس,دانلود موزیک ریلکس کننده,دانلود موزیک ریلکسی

دانلود ریلکس موز

دانلود ریلکس موزیک اورجینال-مجموعه اول   رموز زیبایی و مقابله با پیری با گوش دادن به موزیک ...

نمایش حرکات یوگا توسط استاد باباجی

نمایش حرکات یوگا

نمایش حرکات یوگا توسط استاد صد ساله باباجی   این مجموعه که در یک دی وی دی  ...

دانلود کتاب روش درس خواندن

دانلود کتاب روشه

دانلود کتاب تکنیک های درس خواندن     این کتاب به دانش آموزانی تقدیم میشود که با یک ...

تله کینزی

دانلود کتاب حرکت

دانلود کتاب حرکت اشیاء با نیروی ذهن تحقیقات علمی در مورد پدیده های عجیب درا ین کتاب ...

تبلیغات